2016 11 16

Antra pergalė Eurolygoje: Brockas Motumas su „Žalgiriu“ nukovė „Galatasaray“

Pagaliau. Kauno „Žalgirio“ arenos lankytojai galėjo ramiau stebėti Eurolygos rungtynes. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai gana užtikrintai 87:75 (20:20, 29:17, 20:14, 18:24) nugalėjo Stambulo „Galatasaray“ ir nutraukė keturių pralaimėjimų iš eilės seriją. Žalgiriečiai turi kuo pasidžiaugti – antra pergalė ir komandos lyderiu tampantis Brockas Motumas, kuris į kišenę susižėrė 24 taškus.
Eurolyga | „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 87:75 | „Žalgirio“ arena

TAIP PAT SKAITYKITE: „Žalgirio“ arena skandavo „Justin Dentmon!“

Pirmajame kėlinyje vyko įtempta kova ir po 10 minučių rezultatas buvo lygus – 20:20. Tačiau antrajame Brocko Motumo veržlaus žaidimo įkvėptas „Žalgiris“ spurtavo 9:0 ir laimėjo kėlinį. Prieš didžiąją pertrauką šeimininkai turėjo 12 taškų persvarą. Atsigavimo ženklus rodantis Kevinas Pangosas jau per pirmąją rungtynių dalį buvo pelnęs 9 taškus.

Trečiojo kėlinio pradžia „Žalgiriui“ buvo tiesiog pasakiška. Šeimininkai toliau mindė Turkijos klubą, kuris tingėjo padirbėti gynyboje. Neilgai trukus Š.Jasikevičiaus auklėtiniai jau pirmavo dvidešimčia taškų.

Ketvirtajame kėlinyje „Galatasaray“ treneris E.Atamanas metė į kovą atsarginius, kuriems pavyko sumažinti skirtumą iki 8 taškų. Tačiau tuo ir baigėsi turkų pasispardymas. „Žalgiris“ šventė antrąją pergalę.

Praėjusią savaitę geriausias karjeros rungtynes sužaidęs Brockas Motumas ir vėl siautėjo – pelnė 24 taškus, pataikė tris tritaškius ir atkovojo 6 kamuolius.

Leo Westermannas pridėjo 16 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Šiose rungtynėse dar nepasirodė po nugaros traumos atsigaunantis Robertas Javtokas.

Po šios pergalės Kauno klubas pakilo į keturioliktą vietą. Jau šeštą kartą pralaimėjęs Stambulo klubas – paskutinis.

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ laukia rungtynės Maskvoje su CSKA.

„Žalgiris“: B.Motumas 24 (7/9 dvit., 3/4 trit., 6 atk. kam.), L.Westermannas 16 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), K.Pangosas 9 (8 rez. perd.), P.Jankūnas 9 (7 atk. kam.), A.Milaknis 9 (3/6 trit.), R.Seibutis 6, A.Lima 6, E.Ulanovas 6, A.Kavaliauskas 2, L.Lekavičius 0, I.Hartensteinas 0.

„Galatasaray“: S.Guleras 15 (6/9 dvit., 4 rez. perd.), B.Schilbas 12, E.Preldzičius 11, J.Dentmonas 11.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 87:75 (20:20, 29:17, 20:14, 18:24)

Dvitaškiai: 25/43 (58,1%) – 20/41 (48,8%)

Tritaškiai: 9/17 (52,9%) – 8/20 (40,0%)

Baudų metimai: 10/16 (62,5%) – 11/12 (91,7%)

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 87:75

40 min. Antra pergalė Eurolygoje! Žalgiriečiai atlaikė turkų spaudimą.

35 min. E.Atamanas užsidirbo techninę pražangą, įžengdamas į aikštę, tačiau jo priekaištai davė naudos. Turkai sumažino skirtumą iki 8 taškų. Š.Jasikevičius paprašė pertraukėlės, kad pabudintų savo komandą.

33 min. E.Atamanas nebežinojo ko griebtis ir išleido į aikštę atsarginius žaidėjus. Šie rodė pavyzdį komandos draugams ir sumažino skirtumą iki 11 taškų – 70:59.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 69:51

30 min. B.Motumas triuškinančiu dėjimu galutinai žlugdė „Galatasaray“ žaidėjų viltis. Prieš lemiamą kėlinį – solidus pranašumas ir pergalės nuojauta.

27 min. Kauno klubas ir toliau didino skirtumą. E.Atamanas bandė savo žaidėjus riksmais priversti gintis, bet jam sekėsi prastai – 67:47.

24 min. Už antrąjį kėlinį geriau atrodo tik trečiojo pradžia. „Žalgiris“ išdarinėjo, ką tik nori ir didino persvarą iki 18 taškų. B.Motumas jau buvo pelnęs 15 taškų – 61:43.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Leo Westermannas

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 49:37

20 min. Po atkarpos 9:0 žalgiriečiai išmušė varžovus iš ritmo ir prieš didžiąją pertrauką susikrovė solidų pranašumą. Tritaškį pataikė P.Jankūnas, bet jam iškart atsakė J.Dentmonas.

16 min. Penkis taškus iš eilės pelnę žalgiriečiai persvėrė rezultatą, bet neilgam. Tačiau B.Motumas prasiveržė ir pataikė iš po krepšio, o netrukus smeigė tritaškį ir „Žalgiris“ turėjo rekordinę, 7 taškų persvarą – 37:30.

13 min. Tęsėsi kova taškas į tašką. A.Daye pataikė iš toli, bet jam iš karto atsakė sirgalių plojimų audrą sukėlęs A.Milaknis. Juos greitai nutildė S.Gulerio tritaškis, kuris savo sąskaitoje jau turėjo 11 taškų – 25:28.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 20:20

10 min. Aikštėje pasirodė ir puikiai pažįstamas J.Dentmonas. R.Seibutis skubėjo stabdyti jį jau ketvirta komandine pražanga. V.Micovas smeigė tritaškį. Pirmasis kėlinys baigėsi lygiu rezultatu.

5 min. Žalgiriečiai suklydo tris kartus iš eilės, tačiau K.Pangoso tritaškis išvedė šeimininkus į priekį. Pagaliau kanadietis pražydo – 11:11.

3 min. Rungtynės prasidėjo aukšta sparta. A.Kavaliauskas jau pirmu metimu pataikė į krepšį. Netrukus laisvas paliktas rezultatyviai atakavo ir K.Pangosas – 6:3.