2015 07 31

Apmaudžiau nebūna – serbams iki Europos U-18 čempionato pusfinalio pritrūko centimetro

Europos jaunių (U-18) krepšinio čempionate itin apmaudų pralaimėjimą ketvirtfinalyje patyrė Serbijos 18-mečiai. Jie paskutinę rungtynių akimirką galėjo įmesti pergalingą metimą, tačiau ant lanko pašokinėjęs kamuolys neįkrito. Turkija laimėjo po pratęsimo.
Serbijos krepšininkų nesėkminga ataka

Serbijos ir Turkijos ketvirtfinalio rungtynėse turkai išlygino rezultatą likus žaisti 26 sek. – 70:70. Serbams pirmuoju bandymu nepavyko surengti rezultatyvios atakos, tačiau paskutinės keturios pagrindinio laiko sekundės buvo jų.

Po minutės pertraukėlės Serbijos jauniai surengė kone idealią ataką. kamuolys buvo „pakabintas“ beveik virš lanko B.Simaničiui, tačiau jis apmaudiai prametė. Kamuolys triskart atšoko nuo lanko, bet neįkrito.

Per papildomas 10 minučių savo pranašumą įrodė Turkijos 18-mečiai, kurie pasiekė pergalę 90:79 (22:21, 20:19, 13:21, 15:9, 20:9).

Turkija: F.Forkmazas (1/10 trit., 11 atk. kam.) 21, E.Taskiranas (6 rez. perd.) 17, E.Bayrakas (6/6 dvit.) 16, O.Yurtsevenas ir O.Alas (9 rez. perd.) po 12.

Serbija: A.Aranitovičius 16, V.Tojanovičius (13 atk. kam., 6 rez. perd.) 15, N.Cirkovičius (8 atk. kam., 7 klaid.) 13.

Kitame pusfinalyje istorinę pergalę pasiekė Bosnijos ir Hercegovinos U-18 rinktinė, kuri 70:64 (23:19, 17:17, 7:19, 23:9) įveikė Ispanijos bendraamžius.

Tai pirmasis kartas Bosnijos ir Hercegovinos krepšinio istorijoje, kai bet kurios amžiaus grupės jaunimo ekipa pasiekia čempionato stipriausiųjų ketvertuką.

Mačo didvyriu tapo Edinas Atičius, kuris įmetė net 28 taškus (6/13 dvit., 5/8 trit., 12 atk. kam.). 12 taškų prie pergalės prisidėjo I.Durmo.

Ispanijai X.Lopezas-Arosteguj surinko 18, S.Garcia (3/11 trit.) – 17, o R.Vila – 12 taškų ir 8 atk. kam.