2017 01 04

Dantimis ir nagais: „Lietkabelis“ įbaugino „Chimki“, bet pralaimėjo

Trečiadienio vakarą Maskvoje Panevėžio „Lietkabelis“ stebuklo nesukūrė. Europos taurės „Top 16” etapo pirmosiose rungtynėse Kazio Maksvyčio ekipa 80:88 (18:23, 15:14, 20:28, 27:23) nusileido turtingajam „Chimki“ klubui. Panevėžiečiai bandė išlaikyti intrigą, tačiau Aleksėjaus Švedo vedami rusai įsirašė svarbią pergalę.
Benas Madgenas
Benas Madgenas / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Europos taurė I „Chimki“ – „Lietkabelis“ 88:80 I Maskva

„Lietkabelis“ šiose rungtynėse nei karto nepirmavo. Didžiausia „Chimki“ turėta persvara – 14 taškų antrajame kėlinyje, tačiau prieš didžiąją pertrauką komandas skyrė tik keturi taškai. Trečiajame kėlinyje „Chimki“ jau dominavo, tačiau rungtynių pabaiga padovanojo intrigą. „Lietkabelis“ sumažino skirtumą iki trijų taškų. Tačiau tai buvo viskas.

Panevėžio klubas tragiškai metė baudas. Jie pataikė vos 12 baudų iš 22-ių. „Lietkabelis“ pataikė 12 tritaškių iš 31, „Chimki“ – 10/27.

Panevėžio klubui 19 taškų pelnė Benas Madgenas.

Maskvos regiono klubą į priekį vedė 21 tašką pelnęs A.Švedas, po 18 taškų surinko Nobelis Boungou-Colo ir Robbie Hummelis.

Šį sezoną „Chimki“ namuose dar nepatyrė pralaimėjimo.

F grupėje taip pat varžosi Ulmo „Ratiopharm“ ir Miuncheno „Bayern“ ekipos.

D.Ivanovičiaus treniruojama Rusijos komanda pirmajame etape savo grupėje tvirtai užėmė pirmąją vietą, bet jau yra patyrusi pralaimėjimo kartėlį prieš Lietuvos ekipą, kai Davido Logano dvitaškis išplėšė „Lietuvos rytui“ pergalę Vilniuje.

„Chimki“: A.Švedas 21, N.Boungou-Colo ir R.Hummelis po 18, E.Rowlandas 10.

„Lietkabelis“: B.Madgenas 19, Ž.Skučas 13, L.Williamsas 11, K.Lavrinovičius 10.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Chimki“ – „Lietkabelis“ 88:80

Rusijos klubas pagaliau pademonstravo, kad yra daug pajėgesnis klubas ir intriga blėso. Tačiau „Lietkabelis“ sumažino skirtumą nuo 12 iki 7 taškų. Panevėžiečiai daugiausia šiose rungtynėse prarado nepataikydami baudų metimų. Likus žaisti tris minutes, G.Leonavičius puikiu tritaškiu sumažino skirtumą iki šešių taškų ir sugrąžino intrigą. Tačiau „Chimki“ išlaikė persvarą ir įsirašė pergalę.

Trečiasis kėlinys: „Chimki“ – „Lietkabelis“ 65:53

Kėlinį sėkmingiau pradėjo „Chimki“, bet B.Madgeno trečias tritaškis šiose rungtynėse sumažino skirtumą iki penkių taškų 40:45. Tačiau A.Švedas atsakė tuo pačiu. Įpusėjus kėliniui G.Leonavičius vėl mažino skirtumą iki keturių taškų. „Chimki“ netrukus vėl atitrūko ir pirmavo 56:46. K.Lavrinovičius kėlinio pabaigoje paleido J.Pulleną ir šis padidino šeimininkų persvarą iki 12 taškų.

Antrasis kėlinys: „Chimki“ – „Lietkabelis“ 37:33

Antrojo kėlinio pradžia buvo sunki „Lietkabeliui“. Rusijos ekipa spurtavo 7:2 ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 30:20. Po ilgos pertraukos svečiams du taškus pelnė D.Tarolis ir pakėlė nuo suolo komandos atsarginius, tačiau „Chimki“ jau buvo ženkliai nutolęs (37:22). Penkis taškus iš eilės pelnęs „Lietkabelis“ privertė pasitarimo prašyti D.Ivanovičių. K.Lavrinovičiaus tritaškis mažino skirtumą iki septynių taškų 30:37. B.Madgenas pratęsė Panevėžio spurtą 11:0 ir prieš didžiąją pertrauką „Chimki“ pirmavo keturiais taškais.

Pirmasis kėlinys: „Chimki“ – „Lietkabelis“ 23:18

K.Maksvytis kiek netikėtai startiniame penkete suteikė šansą Donatui Taroliui. Atrodo, kad planas buvo apšaudyti „Chimki“ tritaškiais, tačiau „Lietkabelis“ prametė pirmus du tolimus metimus. Šeimininkai greitai išsiveržė į priekį 8:2. Įpusėjus kėliniui „Lietkabelis“ atsigavo ir mažino skirtumą 11:13. „Chimki“ vėl užvedė tritaškiai, o „Lietkabelį“ bandė atgaivinti K.Lavrinovičius. Po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ atsiliko penkiais taškais.