2016 10 25

Gražus „Neptūno“ krepšinis atnešė triuškinančią pergalę Čempionų lygoje

Naujai patvirtinto Lietuvos rinktinės trenerio Dainiaus Adomaičio auklėtinių žaidimas antradienį vertas pagiriamųjų žodžių. Klaipėdos „Neptūno“ (2-0) krepšininkai FIBA Čempionų lygos C grupės rungtynėse 91:60 (24:17, 29:14, 14:17, 27:12) namuose nepaliko jokių vilčių „Varese“ (1-1) ekipai.
Martynas Mažeika
Martynas Mažeika / Mindaugo Petrausko nuotr.
FIBA Čempionų lyga | „Neptūnas“ – „Varese“ | 94:60

Klaipėdiečiai rungtynes pradėjo atkarpa 9:0, tačiau dviženklės persvaros neįgijo iki antrojo ketvirčio. Puikaus A.Šikšniaus ir T.Klimavičiaus žaidimo dėka klaipėdiečiai antrojo ketvirčio pradžioje jau pirmavo 27:17.

„Neptūno“ pranašumas ir toliau augo daugiausia dėl puikaus žaidimo baudos aikštelėje. Sužaidus 4 minutes šeimininkai pirmavo 35:22, o baudos aikštelėje jau buvo įmetę net 22 taškus.

Italijos klubui nesisekė niekas, o „Neptūnas“ žaidė itin gražiai ir komandiškai. L.Drew tritaškis po puikaus perdavimo pakėlė skirtumą iki 42:25, o likus žaisti 2 min. dar vienas V.Šarakausko tolimas metimas „Neptūnui“ suteikė net 24 taškų persvarą – 51:27.

Trečiajame ketvirtyje klaipėdiečiai gavo dvi nesportines pražangas, stabdydami greitas varžovų atakas. Vis dėlto toliau dominavo kovoje dėl kamuolių, o T.Klimavičius žaidė kaip 25-erių. Nekrito „Neptūnui“ tik tritaškiai, tačiau persvara laikėsi solidi – 61:45. J.Barono tritaškis prieš pat kėlinuko pabaigą sugrąžino 20-ies taškų skirtumą (67:47), bet varžovas jį sumažino taiklia bauda.

Sužaidus dvi su puse minutės ketvirtajame kėlinuke J.Barono tritaškis dar kartą pakėlė didžiausio pranašumo žymą – 70:48. Netrukus snaiperis dar kartą pataikė iš toli ir nugalėtojas buvo aiškus – 75:48. Likusį laiką abi komandos jau žaidė nepersistengdamos gynyboje, tad taškai krito lengvai.

„Neptūnas“: J.Baronas (5/8 trit.) 19, T.Klimavičius (7/10 dvit., 7 atk. kam.) 16, M.Mažeika (5/7 dvit., 6 atk. kam.) 14, M.Kačinas (8 atk. kam.) 12, J.Grantas (6 atk. kam.) 10, L.Drew (6 rez. perd.) ir V.Šarakauskas po 9.

„Varese“: A.Avramovičius 15, L.Campani 13, C.Eyenga 9, D.Cavaliero 8.