2016 01 29

Kaip šiltą vilną: Šaro „Žalgiriui“ – skaudi Rimo Kurtinaičio pamoka Chimkuose

Sensacija Maskvos priemiestyje neįvyko. Rimo Kurtinaičio vadovaujamas turtingasis „Chimki“ klubas 111:80 (25:18, 27:20, 25:23, 34:19) sutriuškino Šarūno Jasikevičiaus Kauno „Žalgirį“.
Šarūnas Jasikevičius ir Paulius Jankūnas
Šarūnas Jasikevičius ir Paulius Jankūnas / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.
Eurolyga | „Chimki“ – Kauno „Žalgiris“ 111:80 | Chimkai

„Chimki“ tapo ketvirtąja komanda Eurolygos istorijoje, kuri „Top 16“ etape pasiekė 111 pelnytų taškų ribą (kartu su „Real“ (dukart), „Benetton“ ir „Panathinaikos“). Rekordas vis dar priklauso „Real“ – 113 taškų (2002 m.).

Komandos susitiko pirmą kartą per trejus metus ir favorito etiketė priklausė Rusijos klubui.

R.Kurtinaičio auklėtiniai yra F grupės lyderiai ir savo sąskaitoje turi keturias pergales.

Kauno „Žalgiris“ yra paskutinis grupėje su viena pergale, kurią iškovojo praėjusią savaitę namuose prieš Pirėjo „Olympiakos“.

Kitą penktadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenoje priims Maskvos CSKA.

Žalgiriečiai drausmingai ir sėkmingai pradėjo rungtynes. Pirmajame kėlinyje jie pirmavo 14:8, tačiau šeimininkai greitai pakilo į kovą ir baigė kėlinį pirmaudami 7 taškais. Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ ir vėl kilo į kovą, tačiau Sergejaus Monios paeliui atliktas dėjimas ir tritaškis privertė Š.Jasikevičių moti rankomis. Iki didžiosios pertraukos rusai pranašumą išpūtė iki 14 taškų.

Trečiajame kėlinį vaizdas nesikeitė ir „Žalgiris“ tiesiog vengė sutriuškinimo, kuris atrodė neišvengiamas. Paskutiniame ketvirtyje Chimkų krepšininkai smaginosi laidydami vieną tritaškį po kito ir galutinai palaidojo „Žalgirį“.

Iš viso Rusijos klubas pataikė 14 tritaškių, žalgiriečiai – aštuonis. Tiesa, vyko atkakli kova po krepšiu – R.Kurtinaičio auklėtiniai laimėjo 34:32.

„Chimki“ sėkmę atnešė ir drausmė – jie padarė septynias klaidas, „Žalgiris“ – 15.

„Žalgiris“: Renaldas Seibutis 15, Ianas Vougioukas 14, Edgaras Ulanovas 12, Olivier Hanlanas 8, Siimas-Sanderis Venė 7, Paulius Jankūnas 6, Lukas Lekavičius (4 rez. perd., 5 kl.) ir Brockas Motumas (1/8 dvit.) po 5, Martynas Pocius (-4 naud. bal.) ir Martynas Sajus po 4.

„Chimki“:​ Tyrese'as Rice'as 20 (11 rez. perd.), Tyleris Honeycuttas 14, Aleksejus Švedas 13, Petteri Koponenas 12, Zoranas Dragičius 11, Marko Todorovičius 9, Jegoras Vialcevas, Dmitrijus Sokolovas ir Sergejus Monia po 7, Jamesas Augustine'as 6, Maksimas Šekeleto 3, Stanislavas Ilnickis 2.

19:01

Startinis „Žalgirio“ penketas: L.Lekavičius, R.Seibutis, P.Jankūnas, M.Sajus, E.Ulanovas.

19:03

1 min. Rungtynes pradėjo R.Seibučio tritaškis. J.Augustine'as nesnaudė ir pataikė dvitaškį – 2:3.

19:04

2 min. E.Ulanovas ir T.Rice'as taikliai mėtė baudos metimus – 4:5.

19:06

3 min. Į startinį penketą patekęs M.Sajus rungtynes pradėjo pražanga ir klaida. J.Augustine'as persvėrė rezultatą – 6:5.

19:07

4 min. T.Honeycuttas pelnė pirmuosius taškus. M.Sajus taip pat pataikė pirmąjį metimą. L.Lekavičių keitė O.Hanlanas – 8:7.

19:11

5 min. I.Vougioukas po krepšiu buvo pranašesnis ir pelnė du taškus su pražanga. Po A.Švedo klaidos kauniečių pranašumą greita ataka didino R.Seibutis. E.Ulanovo dvitaškis privertė R.Kurtinaitį prašyti pasitarimo – 8:14.

19:12

6 min. Po minutės pertraukėlės „Žalgirio“ laukė Z.Dragičiaus tritaškis. T.Rice'as taip pat pataikė iš toli – 14:15.

19:15

7 min. Po netaiklaus E.Ulanovo baudos metimo kamuolį pagriebė ir greitą ataką surezgė Z.Dragičius – 16:16.

19:18

8 min. Po M.Pociaus pražangos du baudos metimus pataikė P.Koponenas – 18:16.

19:20

9 min. Po netaiklaus M.Pociaus tritaškio kamuolį į krepšį dėjo Z.Dragičius – 21:16.

19:23

Pirmasis kėlinys: „Chimki“ – „Žalgiris“ 25:18

19:27

11 min. B.Motumas pelnė pirmuosius taškus gražiai užbaigdamas ataką – 25:20.

19:30

12 min. P.Jankūnas mažino skirtumą iki trijų taškų. Teisėjai nusprendė, kad stabdymas A.Vyaltsevą žalgiriečių kapitonas prasižengė – 26:22.

19:33

13 min. S.Monia baudos metimais didino skirtumą iki penkių taškų – 28:23.

19:35

14 min. A.Švedas pataikė tolimą metimą. E.Vyaltsevą gavo nesportinę pražangą prieš S.Vene – 31:25.

19:41

16 min. T.Honeycuttas didino skirtumą iki devynių taškų. S.Monia toliau žlugdė „Žalgirį“ – dėjimas ir tritaškis – 39:26.

19:44

18 min. Prasidėjo Kauno klubo triuškinimas. Vienas po kito kamuolius į krepšį siuntė D.Sokolovas ir T.Honeycuttas. E.Ulanovas pataikė reikalingą tritaškį – 43:29.

19:52

20 min. R.Seibutis taškus rinko baudos metimais. O.Hanlanas pataikė tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė ir varžovai. P.Koponenas dvitaškiu uždarė pirmąją rungtynių pusę.

19:52

Antrasis kėlinys: „Chimki“ – „Žalgiris“ 52:38

19:53

„Žalgiris“: R.Seibutis ir E.Ulanovas po 10, O.Hanlanas ir I.Vougioukas po 4, M.Sajus, B.Motumas ir S.Vene po 2.

20:10

21 min. T.Rice'as kėlinį pradėjo tritaškiu. Tai pradžiugino rungtynes stebėjusį Rusijos krepšinio federacijos vadovą Andrejų Kirilenką – 55:38.

20:11

22 min. A.Švedas pataikė antrą tritaškį. Skirtumą mažino P.Jankūnas – 59:40.

20:13

23 min. T.Rice'as pataikė trečią tritaškį. I.Vogioukas mažino skirtumą iki 20 taškų – 62:42.

20:15

24 min. Rusai pataikė jau devintą tritaškį. I.Vougioukas pelnė jau 10 taškų – 65:46.

20:19

25 min. B.Motumas pataikė tritaškį – 65:49.

20:22

26 min. Ketvirtą pražangą gavęs M.Sajus sėdo ant suolo. I.Vougioukas rinko taškus baudos metimais, tačiau pagreitį įgavo A.Švedas – 70:51.

20:24

27 min. O.Hanlanas pataikė antrą tritaškį – 70:56.

20:28

29 min. O.Hanlanas ir E.Ulanovas rinko taškus baudos metimais. A.Švedas pataikė iš po krepšio – 74:59.

20:30

30 min. Pirmuosius taškus baudos metimais pelnė L.Lekavičius.

20:31

Trečiasis kėlinys: „Chimki“ – „Žalgiris“ 77:61

20:35

31 min. L.Lekavičius užsidirbo dvi pražangas iš eilės ir sėdo ant suolo. S.Vene pataikė tritaškį – 79:64.

20:38

32 min. T.Honeycuttas pataikė iš toli. R.Seibutis atsakė dvitaškiu – 85:66.

20:39

33 min. T.Rice'as pataikė ketvirtą tritaškį – 89:66.

20:44

35 min. Penktas T.Rice'o tritaškis rimtai suerzino ant suolo sėdintį I.Vougiouką – 94:66.

20:45

36 min. Komandas skyrė 30 taškų. M.Pocius pelnė pirmuosius taškus – 98:68.

20:49

38 min. „Chimki“ peržengė 100 taškų ribą – 102:70.

21:04

40 min. Penktą pražangą gavo R.Seibutis, o varžovai toliau smaginosi. „Žalgiris“ patyrė skaudų pralaimėjimą.