2015 10 14

Liūdnas sugrįžimas į „Siemens“ areną: startą pramiegojęs „Lietuvos rytas“ krito prieš „Bešiktaš“

​Vilniaus „Lietuvos ryto“ talismanas meldėsi po vienu iš „Siemens“ arenos krepšių ir aukščiausių jėgų prašė pirmosios šalies vicečempionų pergalės Europos taurės (Eurocup) turnyre, tačiau Marcelo Nicolos auklėtiniams tai nepadėjo. Antrojo pagal prestižą žemyno turnyro kovas vilniečiai pradėjo pralaimėjimu Stambulo „Bešiktaš“ ekipai – 87:91 (14:20, 16:29, 25:16, 32:26).
Nicolas Laprovittola
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Stambulo „Bešiktaš“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmąją rungtynių dalį labai blankiai sužaidęs „Lietuvos rytas“ buvo pasiųstas į nokdauną, iš kurio bandė keltis po didžiosios pertraukos, tačiau varžovo pranašumas pasirodė pernelyg didelis.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai nesuklydo nė karto ir dar buvo sumažinę deficitą iki 10 taškų, tačiau „Bešiktaš“ labai greitai šį gaisrą užgesino ir vėl nutolo.

Paskutinio ketvirčio viduryje „Lietuvos rytas“ dar mėgino kilti į lemiamą šturmą ir mačo pabaigoje sumažino atsilikimą iki trijų taškų. Visgi perlaužti rungtynių eigos nepavyko.

Šiame mače vilniečiams jau padėjo į rikiuotę sugrįžęs Artūras Gudaitis, tačiau šiame mače aukštaūgiui teko tik epizodinis vaidmuo – nepilnos šešios minutės ant parketo ir trys taškai.

„Lietuvos rytas“ – „Bešiktaš“ 87:91 (14:20, 16:29, 25:16, 32:26).

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 16 taškų (0/1 dvit., 5/10 trit., 1/2 baud.), Antanas Kavaliauskas 14 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis 13, Nicolas Laprovittola 10 (1/6 trit., 7 rez. perd.), Adas Juškevičius ir Kšištofas Lavrinovičius po 8.

„Bešiktaš“: Maciejus Lampė 20 (8/10 dvit., 4/4 baud., 5 atk. kam.), Kartalas Ozmizrakas 15 (3/3 trit.), Cenkas Akyolas 13, Tremmellas Dardenas 12 (5 atk. kam.), Doganas Senli 7.

18:47

Vilniečiai rungtynes pradeda tokiu starto penketu: Nicolas Laprovittola, Mindaugas Lukauskis, Deividas Gailius, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas.

18:49

Svečiai pirmieji pelno taškus, tačiau Gediminas Orelikas atsako tritaškiu – 3:2.

18:51

Ericas Murphy pataiko iš toli, Tremmellas Dardenas prideda du taškus ir turkai pabėga – 12:3.

18:53

Vilniečius gelbsti Gediminas Orelikas. Antrasis jo tritaškis – 6:12.

18:56

Antanas Kavaliauskas pataiko puskabliu – 8:14.

18:58

Aikštėje pasirodo Adas Juškevičius ir Artūras Gudaitis. Tolimą metimą pataiko Mindaugas Lukauskis. Šeimininkai įsibėgėja – 11:14.

19:05

Pasivyti svečių vilniečiams nepavyksta.

19:06

I kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Bešiktaš“ 14:20.

19:12

Deividas Gailius pataiko iš po krepšio (16:22), tačiau kitoje aikštės pusėje Cenkas Akyolas smeigia tritaškį ir dar padidina persvarą. Laimei, jau kitos atakos metu taip pat tolimą bombą pataiko ir D.Gailius – 19:25.

19:17

Vilniečiams labai sunkiai sekasi apsiginti. Jei prie varžovų krepšio kelius šeimininkai randa nesunkiai, tai sulaikyti įsibėgėjusius turkus sekasi vis sunkiau – 19:29. Antrojo kėlinio viduryje „Lietuvos rytas“ klysta aštuntą kartą.

19:19

Marius Runkauskas „sužingsniuoja“. Kitos atakos metu tą pačią taisyklę pažeidžia ir Nate'as Woltersas.

19:21

Maciejus Lampe įmeta dar du taškus ir „Bešiktaš“ toliau tolsta – 33:19.

19:28

„Bešiktaš“ pradeda daužyti vilniečius tarsi bokso kriaušę. Nicolas Laprovittola pataiko tritaškį ir bando gaivinti šeimininkų viltis – 26:43.

19:29

II kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Bešiktaš“ 30:49 (14:20, 16:29).

19:45

Trečią kėlinį taikliu metimu pradeda Deividas Gailius, taip pat pataiko Rokas Giedraitis – 34:49.

19:50

„Bešiktaš“ vadžių neatleidžia. D.J.Seeley pataiko iš vidutinio nuotolio, tačiau vilniečiai atsako Gedimino Oreliko tritaškiu – 39:53.

19:51

Nicolo Laprovittolos reidas – 41:53.

20:03

Šeimininkams buvo pavykę sumažinti deficitą iki 11 taškų, tačiau „Bešiktaš“ šį gaisrą sugebėjo užgesinti ir vėl nutolo – 65:50.

20:07

III kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Bešiktaš“ 55:65 (14:20, 16:29, 25:16).

20:11

Mindaugas Lukauskis perima kamuolį ir krauna jį į krepšį. Kitos atakos metu aistras atšaldo Tremmellas Dardenas – 70:57.

20:12

Dar dvi svečių rezultatyvios atakos ir „Bešiktaš“ pranašumas pasiekia 17 taškų ribą – 74:57.

20:20

„Lietuvos rytas“ vėl atsitiesia. Po Antano Kavaliausko metimo, skirtumas mažėja iki vienženklio – 70:79.

20:26

Intriga grįžta. Mindaugas Lukauskis pataiko tritaškį – 79:84.

20:28

Vilniečiai apsigina, tačiau kitoje aikštės pusėje Antanas Kavaliauskas apmaudžiai nesugeba užbaigti atakos iš po krepšio.