2016 12 09

Po puikios „Žalgirio“ kovos Madride – Šarūno Jasikevičiaus atodūsis

Šarūnas Jasikevičius nebesitenkina tik gera žalgiriečių kova. Kauno „Žalgirio“ treneris supranta, kad puikus pasipriešinimas Eurolygos grandams turnyro lentelėje pergalėmis nevirsta. Todėl Šaras nepuolė į euforiją, nors Madrido „Real“ tik paskutinę minutę palaužė žalgiriečius 96:91.
Eurolyga | „Real“ – „Žalgiris“ | 22:00 | Eurolyga

Priešpaskutinę minutę rezultatas dar buvo lygus, kol savo šou nepradėjo 17-metis Luka Dončičius, dviem neįtikėtinais tritaškiais nuskandinęs „Žalgirį“.

„Real“ iki rungtynių buvo antra rezultatyviausia Eurolygos komanda su 89,5 taško vidurkiu. „Žalgiris“ praleido dar daugiau – net 96 taškus. O tai nuvylė Š.Jasikevičių nepaisant puikios kovos.

„Nedarėme to, ko reikėjo pergalei, – po rungtynių Madride prisipažino Šaras. – Tai matyti 96 „Real“ taškuose. Neišpildėme labai daug smulkmenų. Praleidome labai daug detalių. Ir jei nori laimėti Madride, su 96 praleistais taškais to padaryti neįmanoma.

L.Dončičius: „Tai buvo labai sunkios rungtynės, nes „Žalgiris“ yra viena geriausių Eurolygos komandų.“

Kai kur puolime mums pasisekė. Bet žinojome, kad kai kuriose situacijose galime juos nubausti. Kai kuriose pozicijose galbūt buvome žemesni, bet greitesni.

Buvome netoli, bet vyrams per pertrauką pasakiau, kad turime gintis kiečiau ir praleisti mažiau taškų. Tačiau trečiajame kėlinyje praleidome 25, ketvirtajame – 22 taškus. Šiek tiek geriau nei pirmoje pusėje, bet to neužteko.“

„Buvo atkarpų, kai buvome labai geri, buvo atkarpų, kai buvome labai blogi, – rungtynes apibendrino 19 taškų pelnęs Kevinas Pangosas. – Praleidome keletą progų. Labai gaila, nes kai kuriose vietose kontroliavome situaciją. Bet turime iš to pasimokyti ir eiti į priekį. Galėjome sužaisti tikrai geriau.“

„Žalgirį“ pražudęs Luka Dončičius kuklinosi: „Tai buvo labai sunkios rungtynės, nes „Žalgiris“ yra viena geriausių Eurolygos komandų. Bet pasirodėme puikiai, labai džiaugiuosi dėl komandos. Aš esu labai jaunas, bet Pablo Laso yra puikus treneris, nes duoda man daug pasireikšti.“

Tuo tarpu paties P.Laso nepatenkino net 96 pelnyti taškai: „Puolime nežaidėme taip, kaip norėjome. Padarėme keletą klaidų, kurios leido žalgiriečiams priartėti, todėl teko kautis iki paskutinių akimirkų.

Bet Dončičius buvo puikus. Jis pradžioje turėjo problemų su gynyba, tačiau lemiamu metu jis mums davė labai daug. Džiaugiuosi dėl šio vaikio.

Šiaip pergalė buvo keista, nes pagal naudingumo balus pranokome svečius 124:85, bet tai buvo lygios rungtynės. Tiesiog žalgiriečiai daug kur naudojosi užpuldami mus vienas prieš vieną. Jie baudė mus pakankamai gerai dar užbaigdami kėlinius, išnaudodami mūsų klaidas, o tada dar pradėjo pataikyti tritaškius.