2015 12 30

Smūgis Eurolygos svajonėms: „Laboral Kutxa“ nutildė „Žalgirio“ areną

Trečiadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje žalgiriečiai pradėjo sunkų kelią Eurolygos „Top 16“ etape. Vitorijos „Laboral Kutxa“ krepšininkai iškart parodė, kas yra tikrieji šeimininkai ir dominavo nuo pirmųjų rungtynių minučių bei išsivežė pergalę 89:68 (33:14, 22:26, 9:15, 25:13).
Rungtynių akmirka
Rungtynių akmirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Laboral Kutxa“ rungtynes pradėjo tokia jėga, kokios šeimininkai nesitikėjo. Jau po pirmojo kėlinio ispanai pirmavo 33:14 ir skandino „Žalgirio“ pastangas. Antrajame kėlinyje skirtumas buvo pasiekęs net 25 taškus, tačiau žalgiriečiai sugebėjo jį sumažinti iki 15 prieš didžiąją pertrauką.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ ir toliau gaudė varžovus. Paulius Jankūnas puikiu žaidimu puolime ir gynyboje padėjo žalgiriečiams sumažinti skirtumą iki 9 taškų. Būtent tiek „Žalgiris“ leido pelnyti ispanams trečiajame kėlinyje, patys surinkę 15 taškų.

Lemiamame ketvirtyje daugiau jėgų turėjo Vitorijos krepšininkai, kurie greitai susigrąžino dviženklį pranašumą ir užsitikrino pergalę.

Olivieris Hanlanas buvo rezultatyviausias su 16 taškų. Paulius Jankūnas surinko 14 taškų, Ianas Vougioukas – 13, Edgaras Ulanovas pelnė 12 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Antradienį Gintaras Krapikas sužinojo, kad traumą patyrė ir komandai padėti negalės Robertas Javtokas. Buvo nuspręsta rungtynėms registruoti Martyną Sajų, kuris aikštėje pasirodė tik pačioje rungtynių pabaigoje ir niekuo pasižymėti nespėjo.

Sausio 8 dieną Kauno „Žalgiris“ Bamberge susitiks su „Brose Baskets“.

„Žalgiris“: O.Hanlanas 16 (2 per. kam.), P.Jankūnas 14, I.Vougioukas 13 (7 atk. kam.), E.Ulanovas 12 (10 atk. kam.), M.Pocius 8 (8 atk. kam.), S.Vene 2, M.Kalnietis 2, L.Lekavičius 1, B.Motumas, M.Sajus 0.

„Laboral Kutxa“: D.Adamsas 16 (4/7 trit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Jamesas 13, F.Causeuras 13 (4/4 dvit., 4 rez. perd.), T.Shengelia 12 (6/8 dvit., 7 atk. kam., 2 blk.), I.Diopas 10.

19:46

Startinis „Žalgirio“ penketas: Martynas Pocius, Mantas Kalnietis, Ianas Vougioukas, Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas.

19:48

1 min. M.Kalnietis pelnė pirmuosius žalgiriečių taškus – 2:2.

19:50

2 min. I.Vougioukas pelnė du taškus su pražanga. T.Shengelia atsakė dvitaškiu – 5:4.

19:51

3 min. Savo sąskaitą atidarė P.Jankūnas. D.Adamsas pataikė pirmąjį rungtynių tritaškį – 9:6.

19:53

4 min. F.Causeuras pelnė du taškus su P.Jankūno pražanga – 12:7.

19:56

5 min. Po A.Hanga ir F.Causeruro tritaškių ispanai jau pirmavo 11 taškų – 18:7.

19:59

7 min. T.Shengelia toliau didino pranašumą, kurį sumažinti pavyko P.Jankūnui. Tačiau dar vieną tritaškį pataikė D.Adamsas – 23:10.

20:02

8 min. T.Shengelia toliau rinko taškus Vitorijos ekipai. A.Hanga didino skirtumą iki 17 taškų – 27:10.

20:04

9 min. D.Adamsas jau turėjo savo sąskaitoje 10 taškų. F.Caseuras toliau triuškino kauniečius – 31:11.

20:04

10 min. O.Hanlanas pataikė pirmąjį žalgiriečių tritaškį.

20:05

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Laboral Kutxa“ 14:33

20:08

11 min. Ispanai antrąjį kėlinį pradėjo dar vienu tritaškiu. E.Ulanovas pelnė pirmuosius taškus – 16:36.

20:10

12 min. D.Adamsas ir F.Causeras toliau triuškino žalgiriečius. E.Ulanovas pelnė dar du taškus – 18:41.

20:11

13 min. O.Hanlanas rinko taškus baudos metimais. Pirmuosius taškus pelnė I.Bourousis. P.Jankūnas atsakė dvitaškiu – 22:43.

20:13

14 min. P.Jankūnas prasižengė puldamas. K.Tillie didino skirtumą iki 23 taškų – 45:22.

20:15

15 min. M.Jamesas didino pranašumą iki 25 taškų – 47:22.

20:17

16 min. K.Tillie pataikė dvitaškį su S.Sanderio Vene pražanga. I.Vougioukas mažino skirtumą – 24:49.

20:20

17 min. Pirmuosius taškus pelnė M.Pocius. I.Bourousis ir I.Vougioukas apsikeitė dvitaškiais – 28:51.

20:22

18 min. E.Ulanovas mažino atsilikimą. M.Jamesas atsakė taikliu metimu – 53:30.

20:24

19 min. I.Vougioukas uždirbo du taškus su pražanga. M.Pocius pataikė lauktą tritaškį – 35:53.

20:27

20 min. I.Dijopas gavo ketvirtą pražangą ir sėdo ant suolo. Kėlinį užbaigė O.Hanlano ir S.Sander Vene metimai. Estas pataikė su sirena. Žalgiriečiai sumažino skirtumą iki 15 taškų.

20:28

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Laboral Kutxa“ 40:55

20:44

21 min. E.Ulanovas pradėjo trečiąjį kėlinį dvitaškiu – 42:55.

20:47

23 min. Ispanai pelnė 6 taškus iš eilės ir padidino skirtumą iki 18 taškų. E.Ulanovas mažino skirtumą – 44:60.

20:48

24 min. A.Hanga po pertraukos rinko taškus – 62:44.

20:49

25 min. 12 taškų surinkęs E.Ulanovas buvo taiklus nuo baudų linijos – 46:62.

20:53

26 min. I.Vougioukas sumažino skirtumą iki 14 taškų – 48:62.

20:55

27 min. O.Hanlanas toliau tirpdė ispanų pranašumą. T.Shengelia galingu dėjimu sugrąžino dominavimą svečiams – 64:50.

20:58

29 min. P.Jankūnas tritaškiu sumažino skirtumą iki 11 taškų. O.Hanlanas dar labiau priartino „Žalgirį“ prie varžovų – 55:64.

21:00

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Laboral Kutxa“ 55:64

21:06

32 min. M.Jamesas po pertraukos pelnė taškus ispanams. M.Pocius pataikė du baudos metimus. I.Diopas didino „Laboral“ ekipos pranašumą – 68:57.

21:11

34 min. A.Corbacho pataikė tritaškį su M.Pociaus pražanga – 74:57.

21:15

35 min. I.Diopas pelnė dar du taškus baudos metimais – 76:58.

21:16

36 min. M.Jamesas dėjimu vėl didino skirtumą iki 20 taškų – 78:58.

21:19

37 min. I.Diopas pelnė dar du taškus, o E.Ulanovas gavo per dantis nuo varžovo ir sėdo ant suolo.

21:20

38 min. M.Jamesas ir I.Vougioukas apsikeitė dvitaškiais. M.Jamesas pataikė ir tritaškį – 85:60.

21:32

40 min. Rungtynės baigėsi O.Hanlano tritaškiu.