02 18 /21:20

„7bet-Lietkabelis“ smarkiai nesikandžiojo – „Žalgiris“ iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę

Kauno „Žalgiris“ visas rungtynes išlaikė Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ komandą per solidų atstumą ir be didesnės intrigos nukeliavo iki 2024 m. Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele-KMT) titulo. Finalo mače kauniečiai triumfavo 86:70 (23:19, 29:19, 18:18, 16:14).
Apdovanojimų akimirkos
Apdovanojimų akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Kai treniruoji komandą tokioje šalyje kaip Lietuva, laimėti trofėjus yra labai svarbu“, – po rungtynių sakė Andrea Trinchieri, „Žalgirio“ treneris.

„Žalgiris“ pasiekė penktą KMT titulą iš eilės. Nuo 2016 metų organizuojamame turnyre Kauno klubas triumfavo septyniskart, ir be trofėjaus liko tik 2016 ir 2019 metais.

Panvėžio klubas KMT finale žaidė ketvirtą kartą. Ir pirmieji trys bandymai buvo nesėkmingi – pralaimėjo 2017, 2021 ir 2022 metų finalus. Praėjusiais metais „7bet-Lietkabelis“ pelnė bronzą.

Primename, kad „Žalgiris“ pusfinalyje 87:77 įveikė „Šiaulius“, o panevėžiečiai 94:86 palaužė Vilniaus „Rytą“.

2024 Kauno „Žalgiris“ 86:70 Panevėžio „Lietkabelis“ Laurynas Birutis

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 16, Laurynas Birutis (5 atk. kam.), Brady Manekas ir Tomas Dimša – po 12, Lukas Lekavičius 9 (5 rez. perd.), Rolandas Šmitas 8.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 15, Gediminas Orelikas 13 (2/7 trit., 8 rez. perd.), Džordže Gagičius 11, Vytenis Lipkevičius 10 (7 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8.

RUNGTYNIŲ EIGA:

40 min. Viskas! Titulas lieka „Žalgirio“ rankose – 86:70.

39 min. G.Orelikas prasižengia prieš K.Evansą, atakavusį iš toli, ir pratrūksta emocijomis. Baudžiamas ir technine pražanga. K.Evansas deda likusius taškus ant „i“ – 82:69.

36 min. B.Manekas ramiai per V.Lipkevičiaus rankas iš vidutinio nuotolio. Intrigos jau nelieka? 80:61.

33 min. Du D.Baldwino taškai – 76:60.

32 min. „Lietkabelis“ beveik dvi minutes be taškų, kol Gabrielius Maldūnas atkovoja kamuolį puolime ir pataiso netikslų metimą (76:58).

30 min. K.Lukošiūno tritaškis – 70:54.

28 min. Dž.Gagičius aktyvus kelias atakas iš eilės, bet baudas meta tik 50 proc. – 67:52.

27 min. K.Hayesas blokuoja Dž.Gagičiaus metimą iš antros eilės! Pats K.Hayesas didina skirtumą iki 65:49.

25 min. Dar viena „Žalgirio“ pražanga puolime. Ketvirtoji trečiajame kėlinyje. G.Orelikas apstumdė A.Butkevičių ir pelnė du post-up taškus.

24 min. K.Evansas ir B.Manekas prašauna iš toli vienos atakos metu, bet T.Dimša ore pataiso vieną iš jų (59:45).

23 min. Dvi iš eilės „Žalgirio“ pražangos puolime.

21 min. B.Manekas be jokių skrupulų trečiąjį kėlinį pradeda tritaškiu! Bet Vytenis Lipkevičius atsako tuo pačiu.

20 min. D.Sirvydis pataiko iš toli ir pelno savo 15-ąjį tašką. Bet tritaškiu po minutės pertraukėlės atsako ir L.Lekavičius (52:38). „Lietkabelis“ pataikė 2 tritaškius iš 8, bet pirmoje mačo pusėje metė net 22 baudų metimus (18/22).

19 min. L.Lekavičius aštrina žaidimą ir pelno keturis iš eilės taškus. Karolis Lukošiūnas pasirodo aikštėje.

16 min. „Lietkabelis“ baudų metimais renka taškus, bandydamas išlikti kovoje – 44:29.

15 min. Arnas Butkevičius smeigia tritaškį!! 40:23.

13 min. K.Evanso ir T.Dimšos taškai, „Žalgiris“ vėl tolsta – 37:23.

12 min. R.Šmito ir L.Biručio taškai ir „Žalgiris“ kiek atitolsta. T.Dimša smeigia tritaškį ir tai jau kauniečių spurtas 7:0 (30:19).

10 min. Dž. Gagičius, kaip ir pusfinalio mače, sėkmingai provokuoja varžovų pražangas. Po jo baudos metimų užsidaro pirmojo kėlinio rezultatas – 23:19.

9 min. „Žalgiris“ blyksteli efektingomis kontraatakomis. Tomas Dimša pataiko ilgai išsilaikęs ore po kontakto, o Rolandas Šmitas dėjimu patikrina arenos lankus (23:17).

7 min. Tikra įvykių karuselė: A.Butkevičius pergudrauja G.Oreliką ir pelno du taškus su pražanga, nors G.Orelikas bandė prasižengti ne metimo metu. Diante Baldwinas netikėtai blokuoja L.Lekavičiaus floaterį, o V.Lipkevičius nepbūgsta K.Hayeso ir gauna teisę mesti du baudų metimus. Rezultatas lygus 15:15.

6 min. B.Manekas smeigia tritaškį iš krašto.

5 min. Keenanas Evansas ir Deividas Sirvydis apsikeičia tritaškiais (9:7). D.Sirvydis dar kartą išmaudo K.Evansą, atsipalaiduodamas nuo jo ir sulaukdamas perdavimo po krepšiu (9:9).

4 min. Brady Manekas alley-oop stiliumi krauna iš viršaus greitoje atakoje. Arena ošia!

3 min. Džordže Gagičius pradeda rungtynes dviem taškais su pražanga, bet Laurynas Birutis atsako keturiais taškais iš eilės (4:3).