2016 05 25

Dainius Adomaitis: „Žalgirio“ pergalę lėmė du momentai“

Čempioniškas greitis. Klaipėdos „Neptūnas“ porai minučių stabtelėjo „Žalgirio“ arenoje ir šeimininkai pro klaipėdiečius lyg sportinis automobilis nurūko kaip pro stovinčius. Ne kiek piktas, bet nusivylęs Dainius Adomaitis beviltiškai mostelėjo ranka. Pirmasis LKL finalo serijos mūšis nurimo per dvi paskutiniąsias antrojo kėlinio minutes, per kurias po spurto 10:0 žaliai-balti pabėgo į priekį dviženkliu skirtumu. „Žalgiris“ triumfavo 83:72.
Dainius Adomaitis
Dainius Adomaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
LKL finalas | Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 83:72 | Serija 1-0

„Neptūnas“ antroje rungtynių pusėje dar bandė pasispardyti, bet „Žalgiris“ klaipėdiečių neprisileido. Užtikrinta pergalė.

„Visiškai pelnyta pergalė, – antrino D.Adomaitis. – Du momentai lėmė mūsų pralaimėjimą: pirmiausia – spurtas antrojo kėlinio pabaigoje, kai pralaimėjome atkarpą 0:10 ir „Žalgiris“ pabėgo dviženkliu skirtumu. Patys nepataikydami tikrai gerų metimų padarėme klaidas grįždami į gynybą, nors tą akcentavome.

Antra, su tokia komanda kaip „Žalgiris“, kai leidi pelnyti 29 lengvus taškus, laimėti neįmanoma. Atidavėme 19 kamuolių puolime, po kurių jie pelnė 17 taškų. Dar 12 jie pelnė po mūsų klaidų.

Tai yra Eurolygos komanda. Jie žino, kaip skirtumas auga. Mums reikia su jais žaisti lygiai ir nepaleisti“.

– „Žalgirio“ spaudimas aikšte, po kurio pabėgo dviženkliu skirtumu, nustebino?

– Tam ruošėmės. Tik darėme klaidas, kokių neturėtume. Mindaugas atidavė du kartus kamuolį į rankas. Reikia koncentracijos.

– Jerai Grantas rungtynių pradžioje gavo dvi pražangas. Tai išjungė jį iš žaidimo?

– Matote, jis dvi pastarąsias rungtynes žaidė su nuskausminamaisiais, nesitreniruodamas. Tas nuovargis duoda savo. Pražangos taip pat išmušė jį iš rotacijos, kurią taip pat sujaukė. Nebuvo jis toks, kokio norėjome. Turėjome ieškoti kitų variantų.

– Ar Granto negalėjimas žaisti lėmė Jankūno dominavimą?

– Iš dalies taip. Grantas buvo tas žaidėjas, kuris turėjo stabdyti Jankūną.

– Ką „Žalgirio“ žaidime pakeitė Robertas Javtokas?

– Visi žinote Roberto stipriąsias puses. Jis yra ramstis gynyboje. Statistikoje nesimato visas jo darbas. Jis yra didžiulė parama „Žalgirio“ gynyboje ir kovoje dėl atšokusių kamuolių.