2015 11 15

Dažnai klydusį „Lietuvos rytą“ gelbėjo argentiniečio tritaškiai

Vienintelėse sekmadienio LKL rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ 95:87 (25:22, 24:22, 25:22, 21:21) įveikė „Šiaulius“. Nors vilniečiai padarė 20 klaidų, tačiau taiklūs tolimi Nicolo Laprovittolos tritaškiai padėjo laimėti Marcelo Nicola auklėtiniams.
Nicolas Laprovittola
Nicolas Laprovittola / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Vilniečiai sunkiai, bet laimėjo pirmąjį kėlinį 25:22, tačiau jau antrojo pradžioje į priekį išsiveržė „Šiauliai“. Po pirmosios rungtynių dalies vilniečiai turėjo penkių taškų pranašumą.

N.Laprovitolla savo sąskaitoje jau turėjo 17 taškų – jis pataikė penkis iš penkių mestų tritaškių.

Per trečiąjį kėlinį svečiai sukrovė rimtesnę persvarą, tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje „Šiauliai“ dar bandė kabintis. Likus žaisti penkias minutes, vilniečiai pirmavo penkiais taškais.

Likus žaisti dvi minutes, penktąją pražangą gavo ir aikštę turėjo palikti Antanas Kavaliauskas. „Lietuvos rytas“ pirmavo trimis taškais. Jiems pavyko išlaikyti pranašumą iki rungtynių pabaigos.

„Lietuvos rytas“ padarė net 20 klaidų, „Šiauliai“ – 13.

Iš viso šešis iš septynių tritaškių pataikęs N.Laprovittola pelnė 20 taškų. Gediminas Orelikas surinko dvigubą dublį – 16 taškų ir 12 atkovotų kamuolių. 16 taškų pelnė ir A.Kavaliauskas.

Šiaulių ekipai 21 tašką pelnė Dave'as Dudzinskis, po 16 – Paulius Dambrauskas ir Gintaras Leonavičius.

Vilniaus klubas iškovojo jau aštuntąją pergalę ir tvirtai laikosi antroje LKL turnyrinės lentelės vietoje.

Septintąjį pralaimėjimą patyrę „Šiauliai“ nukrito į aštuntąją vietą.

„Lietuvos rytas“: N.Laprovittola – 20 (6/7 tritaškių), G.Orelikas (12 atk. kam.) ir A.Kavaliauskas po 16, R.Giedraitis 14, M.Runkauskas 8, K.Lavrinovičius ir Ž.Janavičius po 6, J.Jucikas 4, A.Juškevičius 3, M.Lukauskis 2.

„Šiauliai“: D.Dzudzinskis 21, P.Dambrauskas ir G.Leonavičius po 16, A.Jomantas 12, A.Marei ir C.Ayersas po 8, M.Scottas 4, K.Guščikas 2.