2016 09 11

Draugiškame mače žalgiriečiai nusileido „Khimki“

Sezonui besiruošiantis Kauno „Žalgiris“ sužaidė antrąsias draugiškas rungtynes. Šeštadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenos treniruočių salėje nusileido Maskvos srities „Khimki“ komandai 69:74 (13:23, 17:13, 16:21, 23:17).
Augusto Lima
Augusto Lima / Lino Žemgulio nuotr.

Rungtynes itin aktyviai pradėjo Augusto Lima: jis pasižymėjo po Kevino Pangoso ir Leo Westermanno perdavimų, o gynyboje bloku apdovanojo Valerijų Likhodejų – 4:0. Po sėkmingų pirmųjų minučių žalgiriečių metimai ėmė skrieti pro šalį, kai „Khimki“ gretose krepšį iš toli rezultatyviai atakavo vis naujas krepšininkas.

Nepaisant Pauliaus Jankūno metimo iš vidutinio nuotolio ir L.Westermanno tritaškio, keturis tritaškius pataikę varžovai atsiplėšė 9:20. Pirmojo kėlinio pabaigoje pirmuosius taškus su „Žalgirio“ apranga pelnė kamuolį puolime atsikovojęs Antanas Kavaliauskas, baudas pridėjo L.Westermannas, bet Sergejus Monya smeigė dar vieną tritaškį su sirena – 13:23.

Antrąjį kėlinį atidarė Artūro Milaknio tritaškis, o kitoje atakoje jis galingam dėjimui išvedė A.Limą – 18:25. Renaldo Seibučio ataka „2+1“ ir K.Pangoso tolimas šūvis dar labiau mažino skirtumą – 24:28. Tada kelias minutes abi komandos strigo viena kitos gynyboje.

„Žalgirio“ taškų rinkimą apsunkino ir keturios iš eilės pramestos A.Kavaliausko ir A.Milaknio baudos. Galiausiai A.Kavaliausko prasiveržimas, A.Milaknio dvitaškis greitoje atakoje ir Luko Lekavičiaus baudų metimai baigė pirmąją rungtynių pusę, kurioje žalgiriečiai iš žaidimo pataikė tik 11 iš 30 metimų – 30:36.

Po didžiosios pertraukos žaidimą į savo rankas tvirtai suėmė L.Westermannas. Jis atsikovojo kamuolį puolime ir perdavė jį P.Jankūnui, kuris pasižymėjo dešine ranka. Po to L.Westermannas perdavimu pro nugarą surado A.Limą, o dar kartą šio tandemo susižaidimas baigėsi dėjimu – 36:36. Varžovams pelnius 5 taškus, L.Westermannas įmetė iš po krepšio, visiškai laisvas tritaškį realizavo A.Milaknis – 41:41. Taikiklį sureguliavo ir K.Pangosas, prasiveržimą „la bomba“ stiliaus metimu užbaigė A.Milaknis, dar kartą lyginęs rezultatą – 46:46. Tačiau paskutinės pusketvirtos minutės priklausė „Khimki“ ekipai, kurios 11 taškų iš eilės baigė trečiąjį kėlinį – 46:57.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje jau žalgiriečiai atliko spurtą. Pirmuosius savo taškus pelnė Brockas Motumas, po to prisidėjęs ir prie keturių A.Kavaliausko pelnytų taškų. Po atsikovotų kamuolių puolime atkarpą 10:0 sėkmingai baigė L.Lekavičius ir A.Lima – 56:57. K.Pangoso perdavimą taškais vertė A.Lima, baudas sumetė P.Jankūnas, o pats Kevinas likus žaisti 3 minutes tritaškiu lygino rezultatą – 63:63.

„Khimki“ truktelėjo į priekį 5 taškais, tačiau po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės idealiai derinį užbaigė A.Milaknio tritaškis – 66:68. Varžovams sumetus baudas, tritaškį iš kampo smeigė B.Motumas (69:70). Visgi, pradėjus naudoti pražangų taktiką, „Khimki“ nebeklydo ir žalgiriečiai turėjo pripažinti varžovų pergalę – 69:74.

„Žalgiris“: A.Lima 14 (7/8 dvit.), A.Milaknis 13, K.Pangosas 9 (7 rez. perd., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 8 (6 atk. kam.), L.Westermannas 7 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), P.Jankūnas 6, B.Motumas 5, L.Lekavičius 4, R.Seibutis 3, I.Hartensteinas 0.

Khimki“: E.Rowlandas 16 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), N.Bougou-Colo 13 (4/4 trit.), V.Zaytsevas 10.