2016 01 17

Trečias kartas nemelavo: „Lietuvos rytas“ įveikė pavargusį „Žalgirį“

Sklidina Vilniaus „Lietuvos ryto“ sirgalių „Siemens“ arena sekmadienį pasisėmė gerų emocijų visai savaitei. Vilniaus „Lietuvos rytas“ nei karto neleido Kauno „Žalgiriui“ pirmauti ir iškovojo pirmąją sezono pergalę 78:72 (21:14, 21:17, 18:18, 18:23) prieš amžiną varžovą. Tomas Pačėsas pirmą kartą įveikė Šarūną Jasikevičių. „Lietuvos rytas“ pirmą kartą šį sezoną per septynerias rungtynes „Siemens“ arenoje pasirodymą baigė pergalingai.
„Lietuvos ryto“ pergalės džiaugsmas
„Lietuvos ryto“ pergalės džiaugsmas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Gera pradžia – pusė darbo. Pilnos arenos įkvėpti Vilniaus krepšininkai rungtynes pradėjo kaip niekad energingai ir drausmingai. Jie laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 13:5, pataikė keturis tritaškius ir pirmavo 21:14.

Antrajame kėlinyje tęsėsi įtempta kova, bet „Lietuvos rytas“ neleido svečiams per daug priartėti. Prieš didžiąją pertrauką vilniečiai turėjo 11 taškų persvarą. Trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ įgijo rekordinę – 17 taškų persvarą. Iki kėlinio pabaigos žalgiriečiai sumažino skirtumą iki 11 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai sumažino skirtumą iki 5 taškų, tačiau „Lietuvos rytas“ pergalės nepaleido.

Gediminas Orelikas, kuris užvedė Vilniaus ekipą nuo rungtynių pradžios, buvo rezultatyviausias su 14 taškų.

Kauno „Žalgirio“ ekipai 22 taškus pelnė Paulius Jankūnas.

• „Lietuvos rytas“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 35:32.
  • Abi komandos prastai metė baudos metimus – „Žalgiris“ (20/30), „Lietuvos rytas“ 20/30.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Kauno „Žalgiris“ 78:72 (21:14, 21:17, 18:18, 18:23); 9850 žiūrovų.

Dvitaškiai 15/29 (52 proc.) 20/37 (54 proc.)
Tritaškiai 9/27 (33 proc.) 3/12 (25 proc.)
Baudos 21/32 (66 proc.) 23/32 (72 proc.)
Atkovoti kamuoliai 35 32
Perimti kamuoliai 3 1
Klaidos 10 13
Rezult. perdavimai 12 10
Blokuoti metimai 1 6

„Žalgiris“: P.Jankūnas 22 (6/8 dvit., 9 atk. kam., 2 blk.), O.Hanlanas 13 (5 atk. kam.), I.Vougioukas 11 (4 blk.), E.Ulanovas 9, M.Kalnietis 8 (4 rez. perd.), S.Vene 4, R.Seibutis 3, B.Motumas 2, L.Lekavičius 0, M.Pocius 0, M.Sajus 0.

„Lietuvos rytas“:​ G.Orelikas 14, M.Lukauskis 13, A.Juškevičius 12 (4/6 trit.), K.Brownas 12 (5 atk. kam., 2 per. kam.), D.Gailius 10 (6 atk. kam.).

Abiems treneriams tai buvo pirmasis Kauno ir Vilniaus derbio susirėmimas.

Spalio 25 dieną „Žalgiris“ Kaune šventė pergalę 79:70, lapkričio 22 dieną – Vilniuje  „Lietuvos rytas“ 68:82 nusileido „Žalgiriui“.

Nuo pastarosios dvikovos abu klubai ėmėsi svarbių permainų – pakeitė trenerius. Prieš derbį abi komandos buvo pralaimėjusios. Kauno „Žalgiris“ su nauju treneriu Šarūnu Jasikevičiumi garbingai kovėsi su Madrido „Real“, o Tomo Pačėso „Lietuvos rytas“ nusileido „Lietkabeliui“.

17:00

„Žalgirio“ startinis penketas: M.Kalnietis, R.Seibutis, P.Jankūnas, I.Vougioukas, E.Ulanovas.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas, A.Lapeta, Ž.Janavičius, A.Kavaliauskas, M.Runkauskas.

17:07

Pilnutėlėje „Siemens“ arenoje buvo pristatyti abiejų komandų krepšininkai ir sugiedotas Lietuvos himnas. Mūšis jau greitai prasidės!

17:12

1 min. G.Orelikas pelnė pirmuosius taškus. Startiniame penkete pasirodęs A.Kavaliauskas stabdė I.Vougiouką, o šis šeimininkų sirgalių džiaugsmui neįmetė nei vienos baudos – 2:0.

17:13

2 min. G.Orelikas ir vėl buvo taiklus, o vilniečių gynyba neleido pasižymėti žalgiriečiams – 4:0.

17:14

3 min. Tritaškiais apsikeitė R.Seibutis ir G.Orelikas – 7:3.

17:16

4 min. P.Jankūnas puikiai blokavo A.Kavaliausko metimą. M.Kalnietis mažino skirtumą – 7:5.

17:21

5 min. A.Juškevičiaus tritaškis vėl suteikė pranašumo vilniečiams. Tačiau buvęs žalgirietis A.Gudaitis neleistinai stabdė P.Jankūną. Šis pataikė du baudos metimus. E.Ulanovas mažino skirtumą iki minimumo – 10:9.

17:22

6 min. A.Juškevičius pataikė antrą tritaškį! – 13:9.

17:26

7 min. G.Orelikas pelnė dar du taškus, bet E.Ulanovas atsakė dėjimu su A.Gudaičio pražanga. Aikštėje pasirodė K.Lavrinovičius. O.Hanlanas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 15:13.

17:28

8 min. M.Lukauskis pataikė jau ketvirtą vilniečių tritaškį – 18:13!

17:31

9 min. I.Vougioukas pataikė vieną baudos metimą po A.Gudaičio pražangos. Graikas pataikė vos vieną baudos metimą iš keturių – 19:14.

17:33

10 min. A.Gudaičio taškai baigė pirmąjį kėlinį. „Lietuvos rytas“ pirmavo septyniais taškais.

17:33

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 21:14

17:35

11 min. M.Lukauskio dvitaškis atidarė antrąjį kėlinį – 23:14.

17:38

12 min. O.Hanlano prasiveržimas po krepšiu „Žalgiriui“ atnešė tris taškus. A.Gudaitis atsakė dvitaškiu – 25:17.

17:40

13 min. I.Vougioukas ir B.Motumas mažino žalgiriečių atsilikimą iki keturių taškų. I.Vougioukas blokavo A.Kavaliausko metimą – 25:21.

17:42

14 min. Vilniaus ekipos naujokas K.Brownas pelnė pirmuosius taškus baudos metimais – 27:21.

17:48

16 min. M.Lukauskis pataikė antrą tritaškį. A.Lapeta pelnė pirmuosius taškus – 32:21.

17:50

17 min. P.Jankūnas pataikė du baudos metimus. A.Kavaliauskas pataikė iš po krepšio po puikaus M.Lukauskio perdavimo ir dar pridėjo taiklų baudos metimą – 35:23.

17:52

18 min. I.Vougioukas atsakė dvitaškiu. A.Kavaliauskas taip pat buvo taiklus – 37:25.

17:57

19 min. I.Vougioukas baudos metimais mažino skirtumą iki 9 taškų. Aikštėje pasirodė Martynas Sajus. D.Gailius sugrąžino vilniečiams dešimties taškų pranašumą – 38:28.

17:59

20 min. D.Gailius užvedė areną lengvu prasiveržimu ir taškais iš po krepšio. P.Jankūnas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. K.Brownas taip pat sugebėjo prasiveržti pro „Žalgirio“ gynybą. P.Jankūnas baigė kėlinį dvitaškiu.

18:00

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 42:31

18:16

21 min. E.Ulanovas antrąją rungtynių dalį pradėjo tritaškiu – 42:34.

18:18

22 min. A.Juškevičius taip pat atsakė taikliu tolimu metimu – 45:34.

18:19

23 min. A.Juškevičius pataikė antrą tritaškį iš eilės – 48:34.

18:20

24 min. A.Lapeta išmaudė „Žalgirio“ gynėjus – 50:34.

18:24

25 min. I.Vougioukas pelnė taškus „Žalgiriui“. O.Hanlanas pataikė vieną baudos metimą, bet P.Jankūnas atkovojo kamuolį ir mažino skirtumą iki 11 taškų – 50:39.

18:27

26 min. Po O.Hanlano sėkmingos atakos, T.Pačėsas prašė minutės pertraukėlės. G.Orelikas pataikė aštuntą „Lietuvos ryto“ tritaškį – 53:41.

18:29

27 min. K.Brownas pataikė dar du taškus. O.Hanlanas taškus pelnė baudos metimais. M.Lukauskio sėkmingas reidas išjudino vilniečių sirgalius – 57:43.

18:33

28 min. K.Brownas pataikė dar vieną tritaškį. „Lietuvos rytas“ pirmavo 17 taškų – 60:43.

18:36

29 min. M.Kalnietis keturiais taškais iš eilės mažino skirtumą. T.Pačėsas prašė pasitarimo – 60:47.

18:37

30 min. P.Jankūnas pelnė 11 taškų.

18:38

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 60:49

18:42

31 min. A.Kavaliauskas pataikė du baudos metimus. O.Hanlanas atsakė prasiveržimu pro krepšiu ir lengvais taškais – 62:51.

18:44

32 min. P.Jankūnas pelnė taškus po ilgos pozicinės atakos – 62:53.

18:48

34 min. M.Kalnietis pataikė du baudos metimus ir skirtumas sumažėjo iki 7 taškų – 62:55.

18:54

35 min. D.Gailius metė keturis baudos metimus iš eilės. Pataikė du. S.S.Vene pelnė taškus su G.Oreliko pražanga – 64:55.

18:58

36 min. M.Lukauskis pataikė du baudos metimus. I.Vougioukas taip pat buvo taiklus nuo baudų metimų linijos. D.Gailius pataikė vieną baudos metimą. Komandas skyrė dešimt taškų – 67:57.

19:00

37 min. S.Vene ir P.Jankūnas mažino skirtumą iki šešių taškų – 67:61.

40 min. VILNIUS ŠVENČIA. Pergalė 78:72.