Jurbarke vos neprisižaidusi „Kretinga“ finalą pradėjo pergale

Trečiadienį prasidėjusiame „7bet-NKL“ didžiajame finale plonu ledu vaikščiojusi „Kretinga“ įsirašė pirmąją pergalę. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 87:78 (29:24, 21:12, 20:19, 17:23) palaužė „Jurbarką-Karį“.
Rungtynių akimirka / J.Mockaus/NKL nuotr.

Finalo serijoje iki trijų pergalių žemaičiai pirmauja 1-0, o antroji dvikova šeštadienį vyks Kretingoje.

Svečiai rungtynių kontrolę į savo rankas perėmė nuo antrojo kėlinio pradžios, kai po Modesto Jurkaičio dviejų taškų su pražanga įgijo dviženklį pranašumą (34:24) ir išlaikė jį iki ilgosios pertraukos pradžios (50:36).

Artėjant trečiojo ketvirčio viduriui kretingiškiai susikrovė ir rekordinę persvarą (58:40), tačiau lemiamo kėlinio scenarijus priminė praėjusį mačą Marijampolėje.

„Jurbarko-Kario“ krepšininkus prikėlė Mindaugas Lukauskis, kuris dūrė tris tolimus metimus iš eilės, dar pridėjo išprovuotą pražangą metant iš toli, o šeimininkai spurtavo 13:0 atkarpa bei greitai sumažino turėtą deficitą iki vienaženklio (65:70).

Įpusėjus paskutiniam kėliniui jubarkiečius nuo priešininkų skyrė vienas metimas (70:72), bet iniciatyvos ėmęsis Mantas Ruikis pelnė 8 taškus, Mindaugas Stašys pridėjo dvitaškį ir Mikaločiaus auklėtiniai vėl atsiplėšė likus 2 žaidimo minutėms (82:73).

Po šio „Kretingos“ veterano atsako Lukauskiui šeimininkai didesnės intrigos neatkūrė ir žemaičiai atėmė namų pranašumą iš varžovų – 87:78.

Į pergalę kretingiškius vedusio Ruikio sąskaitoje per 33 minutes buvo 21 taškas (4/9 dvit., 3/3 trit., 4/4 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 22 naudingumo balai.

Stašys per 35 minutes pridėjo 22 taškus (5/12 dvit., 4/7 trit.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

Jurbarkiečiams Lukauskis per 36 minutes pelnė 20 taškų (3/4 dvit., 3/8 trit., 5/5 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 efektyvumo balus.

Į aikštelę po traumos sugrįžęs šeimininkų įžaidėjas Aidas Kavaliauskas per 15 minučių pasižymėjo 2 taškais ir 2 rezultatyviais perdavimais.

„Jurbarkas-Karys“: Mindaugas Lukauskis (3/8 trit., 5/5 baud., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 29 naud.) ir Tomas Delininkaitis (3/8 trit., 7/8 baud., 6 rez. perd., 5 kld.) po 20, Ignas Juškevičius 18 (7/10 dvit., 4/8 baud., 8 atk. kam.), Karolis Kokoška 7 (6 atk. kam.).

„Kretinga“: Mindaugas Stašys 22 (5/12 dvit., 4/7 trit., 4 rez. perd.), Mantas Ruikis 21 (4/9 dvit., 3/3 trit., 6 atk. kam.), Ernestas Bružas 14 (3/7 trit.), Modestas Jurkaitis 12 (4/5 dvit.), Edgaras Danys 10 (6 per. kam.).