2016 05 22 /19:41

„Lietuvos ryto“ nesėkmė: Danielis Ewingas atvedė „Neptūną“ į LKL finalą!

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai padovanojo dar vieną neįtikėtinai atkaklią ir permainingą dvikovą LKL pusfinalyje, kurioje ryškiau žibėjo klaipėdiečiai. Po įspūdingai atkaklaus mačo Vilniuje pergalę 73:72 (18:20, 24:22, 17:15, 14:15) iškovojęs „Neptūnas“ žengė į LKL finalą.
Klaipėdos „Neptūno“ pergalė LKL pusfinalyje
Klaipėdos „Neptūno“ pergalė LKL pusfinalyje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
LKL pusfinalis | Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 72:73 | Serija 2-3

Rungtynių didvyriu tapo amerikietis Danielis Ewingas, lemiamose rungtynėse sužaidęs savo rezultatyviausias serijos rungtynes. Jis pelnė 24 taškus, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir lemiamais momentais tempė komandą į priekį. Likus žaisti 3 min. D.Ewingas įmetė labai svarbų tritaškį (67:63).

Prasidėjus paskutinei minutei amerikietis dvitaškiu atsakė į puikų Mindaugo Lukauskio tritaškį (72:71), o likus 9,8 sek. stojo mesti baudų.

D.Ewingo ranka nesudrebėjo, jis persvėrė rezultatą, o lemiamu momentu išmušė kamuolį iš Kendricko Browno rankų, neleisdamas vilniečiams atlikti paskutinio metimo.

Iki lemtingų akimirkų „Neptūnui“ kelis kartus buvo pavyko susikrauti apčiuopiamą 6-8 taškų pranašumą, tačiau „Lietuvos rytas“ visada priartėdavo. Tiesa, po didžiosios pertraukos beveik visada priekyje buvo svečiai.

Iki jos žaidimas klostėsi visiškai lygiai, abi komandos surasdavo mažiau naudojamų ginklų. Vienas geriausių rungtynių serijoje žaidė Antanas Kavaliauskas, puikiai atrodė ir 16 taškų įmetęs Kendrickas Brownas.

„Neptūno“ pusėje staigmena tapo du tritaškius įsūdęs Arvydas Šikšnius, pirmuosius taškus visoje serijoje pelnęs Trentas Plaistedas. Vienas geriausių rungtynių sužaidė ir Martynas Mažeika.

„Neptūnas“ kur kas taikliau metė tritaškius (42% prieš 23%), laimėjo kovą dėl kamuolių (28-25). „Lietuvos rytas“ pataikė net 70 proc. dvitaškių metimų, žaidimą bandydamas organizuoti per baudos aikštelę.

„Lietuvos rytas“: K.Brownas (6/8 dvit.) ir A.Kavaliauskas (4/5 dvit., 8/9 baud., 6 atk. kam., 5 rez. perd.) po 16, A.Gudaitis (7 atk. kam.) 12, G.Orelikas 9.

„Neptūnas“: D.Ewingas (5/8 dvit., 3/5 trit.) 24, M.Mažeika (3/5 trit.) 10, A.Brandtas (4/5 dvit.) 8, T.Baderis, M.Girdžiūnas ir A.Šikšnius po 7.

17:10

2 min. Rungtynių pirmuosius taškus pelnė D.Gailius. J.Grantas su A.Kavaliausku apsikeitė taikliomis baudomis, o M.Girdžiūnas įmetė iš vidutinio nuotolio – 4:4. Netrukus D.Gailius gavo jau antrą savo pražangą.

17:14

4 min. Puikiai rungtynes pradėjo A.Kavaliauskas, metimu puskabliu pelnęs jau 6-ąjį savo tašką – 8:4.

17:16

5 min. Ketvirtosiose rungtynėse septynis tritaškius įmetęs T.Baderis žengė į aikštę ir smeigė tritaškį.

Tomo Pikturnos nuotr./Travisas Baderis

17:22

7 min. K.Brownas puikiai įsijungė į žaidimą, pelnydamas 4 iš eilės taškus, tačiau itin kibiai kamuolį bandęs perimti amerikietis gavo antrąją pražangą – 14:12.

17:27

10 min. „Lietuvos rytas“ pirmajame ketvirtyje prametė visus 4 tritaškius, tačiau gerai krito dvitaškiai. Net 14 taškų vilniečiams surinko A.Kavaliausko ir K.Browno duetas – 20:18.

„Neptūno“ gretose puikiai startavo 6 taškus pelnęs D.Ewingas, dar atlikęs ir du rezultatyvius perdavimus. Dukart iš po krepšio įmetė A.Brandtas.

17:28

ANTRASIS KĖLINYS: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 42:42 (20:18, 22:24)

17:33

2 min. „Neptūnas“ ketvirtį pradėjo trimis greitomis pražangomis, „Lietuvos rytas“ – klaidomis. Vis dėlto į žaidimą grįžęs A.Kavaliauskas įmetė dvitaškį su trečiąją V.Šarakausko pražanga – 22:18.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antanas Kavaliauskas

17:38

4 min. Antrajame ketvirtyje kol kas pražangų daugiau negu taškų. Trečiąją gavo K.Brownas ir sėdo ant suolo. Po trijų su puse minutės vilniečių ketvirčio pranašumas yra 3:2, rezultatas – 23:20.

17:41

5 min. G.Orelikas tritaškiu suteikė vilniečiams rekordinę persvarą (26:20), tačiau M.Mažeika atsakė tritaškiu, o netrukus iš po krepšio įmetė ir A.Brandtas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Martynas Mažeika

17:47

7 min. Pirmą kartą į priekį išsiveržė „Neptūnas“ (30:29), kai pirmuosius taškus visoje pusfinalio serijoje pelnė T.Plaistedas.

17:51

9 min. Sudėtingą tritaškį įmetė M.Lukauskis, o kamuolį netrukus perėmęs A.Juškevičius greitoje atakoje įmetė iš po krepšio. Vilniečiai ir vėl priekyje – 36:33.

17:54

10 min. „Lietuvos ryto“ krepšininkai taip bijojo T.Baderio tritaškių, kad jį gaudydami praleido D.Ewingo tolimą metimą ir A.Šikšniaus įspūdingą tritaškį su pražanga. Klaipėdiečiai dar kartą persvėrė rezultatą (40:38), tačiau 8-ąjį tašką prieš pertrauką pelnęs K.Brownas atstatė lygybę – 42:42.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Šikšnius

18:14

​TREČIASIS KĖLINYS: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 57:59 (20:18, 22:24, 25:27)

18:16

2 min. „Neptūno“ kapitonas M.Mažeika ketvirtį pradėjo taikliu tritaškiu. Gynėjas netrukus įspūdingu perdavimu išvedė J.Grantą laisvą prieš krepšį ir amerikietis galingai krovė iš viršaus – 47:43.

18:21

4 min. M.Girdžiūno metimas iš vidutinio nuotolio „Neptūnui“ buvo suteikęs didžiausią persvarą rungtynėse – 49:43.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mindaugas Girdžiūnas

18:23

5 min. Įspūdingai rungtyniavęs M.Mažeika smeigė trečią savo tritaškį ir netrukus išprovokavo ketvirtąją D.Gailiaus pražangą. „Neptūno“ persvara dar padidėjo – 52:45.

18:28

6 min. K.Brownas grįžo į aikštę ir padarė labai žioplą klaidą, tačiau ją netrukus ištaisė 4 iš eilės taškais. Negana to, A.Šikšnius gavo nesportinę pražangą, stabdydamas greitą ataką. K.Browno baudų metimai sumažino atsilikimą iki taško – 51:52.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kendrickas Brownas

18:31

7 min. Į vilniečių nedidelį spurtą tuo pačiu atsakė „Neptūno“ lyderis D.Ewingas, įmetęs 7 taškus iš eilės – 59:51.

18:38

10 min. Vilniečiams pavyko sustabdyti svečių spurtą. G.Orelikas pataikė baudas, o A.Gudaitis įmetė puikų dvitaškį. Paskutinėje ketvirčio atakoje gražiai po krepšiu prasiveržė K.Brownas – 57:59.

18:40

KETVIRTASIS KĖLINYS

18:41

1 min. V.Šarakauskas trečiojo ketvirčio pabaigoje sėdo ant suolo po netyčinio A.Kavaliausko smūgio į galvą, tačiau ketvirtį pradėjo tritaškiu – 62:57.

A. Venskaus nuotr./Vytautas Šarakauskas

18:48

3 min. Lemtingos minutės artėjo. „Neptūnas“ po T.Baderio dvitaškio buvo įgijęs 6 taškų persvarą (64:58), tačiau G.Orelikas įmetė sudėtingą dvitaškį, o netrukus apsigynė.

18:49

4 min. D.Gailius įmetė vieną baudą (61:64) ir iškart gavo penktąją pražangą bei baigė rungtynes.

18:52

5 min. „Neptūno“ atakos toliau strigo, o G.Orelikas sudėtingu dvitaškiu priartino „Lietuvos rytą“ iki taško – 63:64.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Orelikas

18:54

6 min. Čia tai bent! D.Ewingas itin svariu metu pataikė sudėtingą tritaškį – 67:63.

18:59

8 min. Klaipėdiečiai dukart iš eilės apsigynė nuo šeimininkų atakų, J.Grantas išprovokavo pražangą ir pataikė vieną baudą – 68:63. A.Kavaliauskas prie baudų metimo linijos neklydo.

19:01

9 min. A.Juškevičius sugebėjo neleisti D.Ewingui išmesti patogaus metimo, o M.Runkausko baudos ištirpdė persvarą iki minimumo – 67:68. M.Girdžiūnas pataikė tik vieną baudos metimą.

19:04

10 min. M.Lukauskis smeigė neįtikėtiną tritaškį per D.Ewingo rankas, tačiau amerikietis atsakė prasiveržimu ir atstatė taško persvarą – 71:70.

Likus 37,5 sek. A.Kavaliauskas atkovojo kamuolį puolime ir pataikė iš po krepšio.

19:09

NEĮTIKĖTINA drama. A.Šikšniui prametus iš toli J.Grantas nusiėmė kamuolį puolime, A.Šikšnius jį pametė, tačiau sugebėjo išsaugoti ir perduoti D.Ewingui. Šiam metant dvitaškį prasižengė M.Lukauskis likus žaisti 9,8 sek.

D.Ewingas įmetė abi – 73:72.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti