2016 05 25 /21:21

LKL finalą Paulius Jankūnas pradėjo žvėriškai: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 83:72

Pirmose LKL finalo rungtynėse Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nurūko į priekį antrojo ketvirčio pradžioje ir iškovojo užtikrintą pergalę prieš Klaipėdos „Neptūną“ – 83:72  (16:17, 25:13, 19:14, 22:26).
Vytautas Šarakauskas ir Paulius Jankūnas
Vytautas Šarakauskas ir Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Lygiu žaidimu prasidėjusiose rungtynėse iki antrojo ketvirčio pabaigos pirmaujanti komanda keitėsi daug kartų. Vienu metu „Neptūnas“ turėjo įgijęs keturių taškų persvarą (22:18), tačiau gana greitai išryškėjo kauniečių pranašumas po krepšiu.

Ypač didele paspirtimi „Žalgiriui“ buvo Roberto Javtoko grįžimas į aikštę. „Centras“ žaidė starto sudėtyje ir nuo pat pradžių pridarė svečiams problemų po krepšiu.

Lemtingas posūkis rungtynės įvyko iki antrojo ketvirčio pabaigos likus pusantros minutės. Dainius Adomaitis nebeturėjo minutės pertraukėlių, „Neptūnas“ keliose atakų paskubėjo, nepataikydavo iš gerų padėčių, o šeimininkai, atrodo, įjungė aukštesnę pavarą.

Itin greitai iš gynybos į puolimą staiga bėgti pradėję „Žalgirio“ krepšininkai išderino svečių planus ir pasiuntė juos į nokdauną – 41:30.

Antroje mačo dalyje visas „Neptūno“ pastangas vytis į šalį pūtė nuostabus Pauliaus Jankūno žaidimas ir Jerome'o Randle'o blykstelėjimai. Klaipėdiečiai rizikuodavo suteikdami žalgiriečiams daugiau laisvės prie tritaškio, tačiau baudos aikštelėje kauniečiai buvo pranašesni, be to, pataikė daug metimų iš vidutinio nuotolio.

Skirtumas iki vienženklio antroje pusėje buvo sumažėjęs vos pora sykių, tačiau rimto „Neptūno“ spurto nebuvo. Vienu metu kauniečiai pirmavo 16-os taškų persvara – 62:46.

Nors gana netikėtai iššovė 16 taškų surinkęs Angus Brandtas, kiti klaipėdiečių lyderiai nežaidė gerai. Danielis Ewingas pataikė tik du iš devynių metimų iš žaidimo, Jerai Grantas liko be taškų ir tik su dviem atkovotais kamuoliais.

„Žalgiris“: P.Jankūnas (7/13 dvit., 3/3 trit., 6/6 baud., 11 atk. kam., 38 naud. bal.) 29, J.Randle'as (7/11 dvit., 9 rez. perd.) 20, B.Motumas 8, R.Seibutis 7, I.Vougioukas ir E.Ulanovas po 6.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas (4/6 dvit., 3/6 trit.) 17, A.Brandtas (5/8 dvit., 2/4 trit.) 16, V.Šarakauskas 9, M.Mažeika (0/4 trit.) ir D.Ewingas (1/6 dvit.) po 8.

18:56

PIRMASIS KĖLINYS: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 16:17​

18:58

Starto penketai:

„Žalgiris“: J.Randle'as, M.Pocius, E.Ulanovas, P.Jankūnas, R.Javtokas.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas, M.Mažeika, A.Butkevičius, A.Brandtas, J.Grantas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Robertas Javtokas

19:11

2 min. Pirmieji trys kauniečių metimai nebuvo taiklūs. Į aikštę sugrįžęs R.Javtokas išprovokavo pražangą, bet pataikė tik vieną baudą. M.Girdžiūnas atsakė tritaškiu.

19:14

4 min. „Žalgirio“ aukštaūgiai nuėmė jau tris atšokusius kamuolius puolime, o klaipėdiečiai porą kartų labai apmaudžiai suklydo. Vis dėlto rezultatas buvo lygus – 5:5.

19:17

5 min. A.Butkevičius išrašė itin gražų bloką I.Vougioukui, o A.Brandtas smeigė tritaškį. Vis dėlto P.Jankūnas įmetė du taškus su pražanga – 8:8.

Tomo Pikturnos nuotr./Arnas Butkevičius

19:22

6 min. A.Brandtas pelnė jau 7 taškus,. „Žalgiris“ bandė gintis spausdamas varžovus jau jų aikštės pusėje – tai pasiteisino perimtu kamuoliu – 12:10.

19:25

8 min. Kiek netikėta, tačiau klaipėdiečiai karaliavo po krepšiais 12:8 (puolime – 5:3) ir turėjo daug antrų šansų. Nors „Žalgiris“ buvo atsiplėšęs 14:10, tačiau V.Šarakausko tritaškis ir M.Mažeikos metimas iš vidutinio nuotolio vėl persvėrė rezultatą „Neptūno“ naudai – 15:14.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

19:29

10 min. I.Vougioukas įmetė lengvą metimą po gražaus R.Seibučio perdavimo, o su ketvirčio sireną tritaškį įmetė D.Ewingas. Vis dėlto amerikiečio metimas buvo vos po laiko – 16:17.

19:30

ANTRASIS KĖLINYS: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 41:30 (16:17, 25:13)

19:35

3 min. R.Javtokas karaliavo krepšiais, imdamas vieną kamuolį puolime po kito. Vis dėlto „Žalgiriui“ toliau nekrito, o po D.Ewingo tritaškio svečiai priekyje – 22:18.

19:38

5 min. Kauniečiai atsakė atkarpa 5:0. P.Jankūnas pataikė tritaškį, puiki gynyba privertė A.Šikšnių atlikti desperatišką metimą paskutinę atakos sekundę, o J.Randle'as pataikė po prasiveržimo – 23:22.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jeromas Randle

19:43

7 min. Keturi iš eilės R.Seibučio taškai. Antrasis metimas pataikytas po perimto kamuolio „Neptūnui“ išsimetant iš užribio – 27:24.

19:46

9 min. V.Šarakauskas ir R.Seibutis prametė po tritaškį laisvi, tačiau netrukus „Žalgiris“ pasiekė didžiausią savo persvarą rungtynėse. Po atkovoto kamuolio į priekį labai greit nurūkęs J.Randle'as įmetė iš po krepšio – 31:26.

19:51

10 min. Kauniečių spurtas tęsėsi, tiesiog ideali paskutinė šeimininkų minutė. „Neptūno“ žaidėjai kelis kartus nepataikė iš patogių padėčių netoli krepšio, o kauniečiai į puolimą lėkė lyg ant sparnų. „Žalgirio“ persvara išaugo iki didžiulės tokioms nerezultatyvioms rungtynėms – 41:28. Paskutinėje atakoje du taškus pelnė M.Girdžiūnas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka akimirka

20:04

TREČIASIS KĖLINYS: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 60:46 (16:17, 25:13, 19:14)

20:13

2 min. A.Brandtas pradėjus ketvirtį pelnė jau 11-ąjį savo tašką, o netrukus pirmą kartą į krepšį įmetė M.Pocius. Puikų dėjimą iš viršaus atliko A.Butkevičius – 43:34.

20:15

3 min. Kauniečiai neatleido vadžių. J.Randle'as pataikė dvitaškį su pražanga, o P.Jankūnas įmetė antrą tritaškį, pelnydamas 19-ąjį tašką – 49:36.

20:18

5 min. Iniciatyvos ėmėsi tritaškį ir dvitaškį įmetęs M.Girdžiūnas (49:41). Tris pražangas turėjęs J.Grantas nesugebėjo vienas prieš vieną sustabdyti I.Vougiouko.

Algirdo Venskaus nuotr./Mindaugas Girdžiūnas

20:24

7 min. I.Vougioukas perėmė du iš eilės kamuolius, o „Žalgirio“ pranašumą jau net iki 15-os tritaškiu padidino P.Jankūnas – 56:41.

20:32

10 min. Kauniečių pranašumas po krepšiu suteikė šeimininkams akivaizdžią persvarą, kuri leido lengviau pelnyti taškus. D.Ewingas pataikė tik vieną baudą, o antras pataikytas M.Pociaus metimas suteikė „Žalgiriui“ įtikinamą persvarą – 60:46.

20:34

KETVIRTASIS KĖLINYS: „Žalgiris“ – „Neptūnas“​ 83:72 (16:17, 25:13, 19:14, 22:26)

20:37

1 min. Paskutinį ketvirtį tritaškiu pradėjo T.Baderis.

20:40

3 min. Pirmuosius kauniečių taškus ketvirtyje sužaidus tris minutes pelnė J.Randle'as – 62:49.

20:44

5 min. Po nerezultatyvios pradžios tritaškiais apsikeitė A.Brandtas ir J.Randle'as – 67:54.

20:49

6 min. Po ilgo laiko M.Mažeika metimu iš vidutinio nuotolio sumažino skirtumą iki vienženklio (67:59), tačiau R.Seibutis pataikė tritaškį.

20:54

8 min. Puikias rungtynes žaidęs J.Randle'as toliau puikiai metė iš vidutinio nuotolio, surinkdamas jau 18-ąjį tašką – 74:61. Klaipėdiečiai susitaikė su nesėkme.