2016 07 30

M.Kalniečio ir J.Valančiūno tandemas nukalė Lietuvos rinktinei dar vieną pergalę

Techninės kliūtys Lietuvoje nesutrukdė pasiekti pergalės San Paule. Lietuvos rinktinė užtikrintai 81:68 (21:11, 20:21, 21:14, 19:22) nugalėjo Australiją ir sugrįžo į pergalių kelią, likus savaitei iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių. Sirgalius turėjo džiuginti ne tik puikiai rungtyniavęs Jono Valančiūno ir Manto Kalniečio tandemas, bet ir po traumos sugrįžęs Marius Grigonis.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Pakeliui į Rio | Lietuva – Australija 81:68 | San Paulas

TAIP PAT SKAITYKITE: Lietuvos televizijos žiūrovai dėl techninių nesklandumų negalėjo stebėti rungtynių.

Tačiau tai nesėkmės neužtraukė. Lietuvos krepšininkai net geriau pradėjo rungtynes nei įprastai ir greitai pirmavo 16:6. Gera pradžia – pusė darbo. Laimėję kėlinį 21:11 Lietuvos krepšininkai nustatė visų rungtynių ritmą ir nei karto neleido australams pirmauti.

Jau per pirmąją rungtynių pusę buvo galima žavėtis Manto Kalniečio ir Jono Valančiūno tandemo darna. Abu krepšininkai buvo pelnę po 9 taškus, o „Raptors“ vidurio puolėjas ne kartą džiugino dėjimais po įžaidėjo perdavimų.

Prieš lemiamą ketvirtį lietuviai pirmavo 16 taškų skirtumu ir galėjo ramiau žaisti. J.Valančiūnas laimėjo ir tiesioginę akistatą prieš Aroną Baynesą. Australas ne kartą siuto po gudraus lietuvio manevro po krepšiu.

Iš viso uteniškis pelnė 19 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Jonas Kazlauskas rungtynėms registravo visus 13 žaidėjų. Tiesa, į aikštę taip ir neišėjo Adas Juškevičius, Edgaras Ulanovas ir Robertas Javtokas.

Šiose rungtynėse jau pasirodė Marius Grigonis, kuriam buvo skilęs pirštas. Atrodo, kad krepšininkas skausmų nebejaučia ir prie pergalės prisidėjo aštuoniais taškais.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Marius Grigonis

Beveik 9 minutes rungtyniavo ir į galutinį dvyliktuką neįtrauktas Vaidas Kariniauskas. Jis pataikė vieną tritaškį.

Tai buvo jau aštuntoji lietuvių pergalė pasirengimo cikle. Pralaimėta tik Argentinos rinktinei.

Lietuviai rungtynėmis su australais pradėjo keturių komandų draugišką turnyrą San Paule.

Sekmadienį finale Lietuvos rinktinė 20:30 val. Lietuvos laiku susitiks su Brazilija.

Po draugiško turnyro San Paule rugpjūčio 1 d. Lietuvos rinktinė kartu su Australijos komanda užsakomuoju reisu pasieks Rio de Žaneirą ir įsikurs olimpiniame kaimelyje.

Lietuva: J.Valančiūnas 19, M.Kalnietis 16, R.Seibutis 12, M.Grigonis 8, J.Mačiulis ir D.Sabonis po 7, P.Jankūnas 5, V.Kariniauskas 3, M.Kuzminskas ir A.Kavaliauskas po 2.

Australija: J.Inglesas 16, A.Baynesas 14, P.Millsas 11.

Ray Vyšniausko nuotr./Lietuvos rinktinė

Ketvirtas kėlinys: Lietuva – Australija 81:68

40 min. Lietuvos rinktinė pasiekė aštuntą pergalę pasirengimo cikle.

37 min. M.Kalnietis ir R.Seibutis pataikė du tritaškius iš eilės – 76:63.

35 min. Australai bandė mažinti skirtumą, tačiau lietuviai neleido priartėti varžovams. D.Sabonis pelnė dvitaškį – 68:53.

Trečias kėlinys: Lietuva – Australija 62:46

30 min. Prieš lemiamą ketvirtį lietuviai pirmavo 16 taškų skirtumu.

28 min. J.Valančiūno atkaklumas po krepšiu uždirbo du taškus su pražanga – 57:42.

26 min. Po krepšiu virė įdomi Jono Valančiūno ir Arono Bayneso dvikova. Po lietuvio pražangos australas prametė abu baudos metimus – 51:38.

25 min. Po M.Kalniečio perdavimo į krepšį įdėjo J.Valančiūnas. Netrukus dvitaškį pridėjo ir pats įžaidėjas – 49:36.

22 min. Antrą kėlinį pradėjo M.Kalniečio dvitaškis ir M.Grigonio taiklūs baudos metimai – 45:36.

Antras kėlinys: Lietuva – Australija 41:32

Lietuva: M.Kalnietis ir J.Valančiūnas po 9, J.Mačiulis 7, P.Jankūnas 5

Australija: A.Baynesas 6, P.Millsas 5.

20 min. Po dviejų kėlinių lietuviai toliau užtikrintai pirmavo.

19 min. J.Valančiūnas drebino australų krepšį dėjimu – 41:28.

18 min. M.Kalnietis pataikė tritaškį ir intriga prieš didžiąją pertrauką nyko – 39:26.

15 min. Įsibėgėjo ir M.Kalnietis, kuris pelnė keturis taškus iš eilės. Lietuviai laikė saugų atstumą – 36:24.

13 min. Marius Grigonis pataikė du tritaškius iš eilės – 32:21.

11 min. Antras kėlinys prasidėjo Vaido Kariniausko tritaškiu – 24:11.

Pirmas kėlinys: Lietuva – Australija 21:11

10 min. Po pirmojo kėlinio lietuviai pirmavo dešimčia taškų. Taškus rinko startinis penketas. Rezultatyviausias su 7 taškais buvo J.Valančiūnas. Po 5 taškus pridėjo P.Jankūnas ir J.Mačiulis.

5 min. Lietuvoje transliacijai vėluojant Brazilijoje jau įpusėjo pirmasis kėlinys. Jonas Valančiūnas jau surinko 7 taškus, lietuviai užtikrintai pradėjo rungtynes – 16:6.