2017 02 27

Pirmas šimtukas: jaunųjų talentų varomas „Žalgiris“ nušlavė „Šiaulius“

Po fantastiškai iškovotos Eurolygos pergalės Bamberge pirmadienį Kauno „Žalgiris“ namuose Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse 101:50 (25:13, 21:15, 22:12, 33:10) sutriuškino „Šiaulius“. Tai buvo pirmasis žalgiriečių šimtukas šiame LKL sezone.
Augusto Lima
Augusto Lima / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šiose rungtynėse Šarūnas Jasikevičius nusprendė leisti pasireikšti jauniesiems komandos talentams ir duoti poilsio lyderiams.

Rungtynėse nepasirodė Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas ir Antanas Kavaliauskas.

Startiniame penkete Š.Jasikevičius rado vietos Pauliui Valinskui ir Isaiah Hartensteinui. Vokietis pateisino trenerio viltis – pelnė 13 taškų ir sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes.

Kitas klubo talentas Paulius Valinskas rungtynių pabaigoje smeigė tritaškį ir pelnė šimtąjį tašką. Iš viso jis pelnė 9 taškus. Tiek pat surinko ir Gytis Masiulis.

Į aikštę pirmajame kėlinyje įžengęs Lukas Lekavičius sulaukė Kauno sirgalių ovacijų už fantastišką pasirodymą Bamberge – karjeros rungtynes sužaidęs įžaidėjas pelnė 29 taškus. Tiesa, Kaune L.Lekavičius aikštę paliko tik su dviem taškais.

16 taškų surinkęs Renaldas Seibutis sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes LKL.

12 taškų pridėjo Kevinas Pangosas, 11 – Artūras Milaknis.

Jau po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 25:13. Per du kėlinius žalgiriečiai pataikė septynis tritaškius ir prieš didžiąją pertrauką turėjo solidų pranašumą 46:28. Per tris kėlinius „Šiauliai“ surinko vos 40 taškų ir prieš ketvirtą kėlinį atsiliko 40:68. Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai pasiekė rekordinę, 40 taškų persvarą.

22-ąją pergalę iškovojęs Kauno „Žalgiris“ yra absoliutus lygos lyderis. 21-ąjį pralaimėjimą patyrę „Šiauliai“ užima paskutinę vietą.

Svečius pražudė itin maža rotacija – šiauliečiai vertėsi tik su aštuoniais žaidėjais. Tiesa, prie Šiaulių ekipos netrukus prisijungs Žydrūnas Kelys ir iš Vengrijos persikelsiantis Paulas Hillas. Mačas su „Žalgiriu” Šiaulių gretose paskutinis buvo Dariui Gvezdauskui. Krepšininkas kelsis į Prienų–Birštono „Vytautą”.

„Žalgiris“: R.Seibutis 16 (4/4 dvit., 2/2 trit., 2 per. kam.), I.Hartensteinas 13 (7 atk. kam., 3 blk.), K.Pangosas 12 (2 per. kam.), A.Milaknis 11, R.Javtokas 10 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), P.Valinskas 9 (7 rez. perd., 2 per. kam.), G.Masiulis 9, B.Motumas 8, A.Lima 6, L.Westermannas 5, L.Lekavičius 2.

„Šiauliai“: V.Koreniukas 17, L.Aukštikalnis 8 (7 atk. kam.), T.Lekūnas 6, M.Echodas 6 (10 atk. kam., 2 blk.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas