2015 10 01

Sunkus startas: „Lietuvos rytui“ teko gerokai paprakaituoti su Alytaus „Dzūkija“

Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo pirmąją pergalę naujame LKL sezone. Vilniečiai namuose 81:69 (17:14, 24:14, 22:22, 18:19) nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“.
Adas Juškevičius
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmąjį kėlinį vilniečiai laimėjo 17:14. Adas Juškevičius puikiai tvarkėsi su „combo“ gynėjo pareigomis ir žaidė kartu su Nicolu Laprovittola. Po antrojo kėlinio šeimininkai tik didino pranašumą – 41:28.

Tačiau po pertraukos „Lietuvos rytas“ išleido solidžią persvarą iš rankų. Baigiantis trečiajam kėliniui „Dzūkija“ pavojingai priartėjo 48:53.

Likus žaisti 6 minutes ketvirtajame kėlinyje šeimininkai turėjo vos 3 taškų pranašumą. Tačiau rungtynių pabaigoje „Lietuvos rytą“ gelbėjo taiklūs Roko Giedraičio, Gedimino Oreliko ir Nicolo Laprovittolos tritaškiai.​

Adas Juškevičius buvo rezultatyviausias su 18 taškų. Gediminas Orelikas Vilniaus ekipai uždirbo dvigubą dublį – pelnė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Alytiškiams Osvaldas Mačernis pelnė 15 taškų.

Taškų nepelnęs Žygimantas Janavičius po rungtynių skubėjo pas gydytojus – jam įtariama čiurnos trauma, tačiau kol kas neaišku, kiek tai rimta.

„Lietuvos rytas“: A.Juškevičius 18, G.Orelikas 15 (10 atk. kam.), R.Giedraitis 14, K.Lavrinovičius 13, M.Lukauskis 7, A.Gudaitis 5, A.Kavaliauskas 4, N.Laprovitolla 3, M.Runkauskas 2, D.Gailius ir Ž.Janavičius taškų nepelnė.

„Dzūkija“: O.Mačernis 15, N.Varnelis 13 (7 atk. kam.), R.Juknevičius 11, M.Paliukėnas 9.

Už aikštelės ribų netrūko įdomių dalykų. Prie „Lietuvos ryto“ rungtynių mikrofono grįžo ilgametis Vilniaus klubo balsas Jonas Radzevičius.

Be to, prieš pat susitikimo pradžią „Lietuvos ryto“ gerbėjai Antanui Kavaliauskui iškėlė milžinišką plakatą su užrašu „Ačiū už ištikimybę“. Taip jie padėkojo „centrui“ už sprendimą vasarą likti „Lietuvos ryto“ klube, nors Kauno „Žalgiris“ siūlė analogišką ilgalaikę sutartį ir viliojo galimybe žaisti Eurolygoje.

Antrąsias sezono rungtynes Vilniaus klubas žais sekmadienį – Panevėžyje susitiks su „Lietkabeliu“.