2016 05 31 /21:32

Išvadas padaręs Kauno „Žalgiris“ LKL finalo serijoje vėl perėmė iniciatyvą

Kauno „Žalgiris“ padarė išvadas po savaitgalį patirto nokdauno Klaipėdoje. Trečiose LKL finalo serijos rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 78:54 (15:16, 22:11, 29:9, 20:18) pranoko Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus ir vėl perėmė iniciatyvą.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Serijoje iki keturių pergalių žalgiriečiai pirmauja 2:1.

Šeštadienį beviltiškai 54:76 svečiuose pralaimėję kauniečiai šį sykį buvo visai kitaip nusiteikę. Jau nuo pat pirmųjų minučių iniciatyva priklausė šeimininkams, o lemiamą pranašumą jie įgijo dar antrajame kėlinyje, kai susikrovė dviženklę persvarą.

Grįžti į rungtynes klaipėdiečiams taip ir nepavyko. Šalies čempionai ir antroje rungtynių pusėje žaidė susikaupę, didino pranašumą ir rungtynių baigtį išsprendė dar prieš ketvirtąjį kėlinį.

Šiame mače kauniečiai padarė vos šešias klaidas, kai jų varžovai suklydo net 18 kartų.

Ketvirtosios serijos rungtynės penktadienį vėl vyks uostamiestyje.

„Žalgiris“: Renaldas Seibutis (2/4 dvit., 2/3 trit., 4/5 baud.) ir Ianas Vougioukas (5/8 dvit., 4/4 baud.) po 14 taškų, Jerome‘as Randle‘as 10, Paulius Jankūnas 9 (7 atk. kam.), Brockas Motumas 8, Vytenis Lipkevičius 5, Robertas Javtokas, Martynas Pocius ir Edgaras Ulanovas po 4, Lukas Lekavičius ir Kasparas Vecvagaras po 3.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 13 (2/3 dvit., 2/2 trit., 3/4 baud.), Mindaugas Girdžiūnas 12, Vytautas Šarakaukas 8, Danielis Ewingas 5, Jerai Grantas ir Travisas Baderis po 4.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 22/49 (45 proc.) ir 9/22 (41 proc.), tritaškiai – 8/18 (44 proc.) ir 7/23 (12 proc.), baudos – 10/13 (77 proc.) ir 15/25 (60 proc.), atkovoti kamuoliai – 38 ir 32, rezultatyvūs perdavimai – 19 ir 11, klaidos – 6 ir 18, perimti kamuoliai – 13 ir 2, blokuoti metimai – 1 ir 2.

Rungtynių eiga:

19:10

„Neptūnas“ rungtynes ir vėl pradėjo mažu penketu: M.Girdžiūnas, A.Brandtas, T.Baderis, M.Mažeika ir J.Grantas.

„Žalgirio“ ekipos penkete vienas pakeitimas – vietoj Martyno Pociaus aikštėje pasirodė Renaldas Seibutis. Kauniečiai mačą pradėjo tokiu starto penketu: J.Randle'as, R.Seibutis, E.Ulanovas, P.Jankūnas ir R.Javtokas.

19:11

Edgaras Ulanovas pelnė pirmuosius taškus, tačiau į tai Mindaugas Girdžiūnas atsakė tolimu metimu. Jerome'as Randle'as – taip pat taiklus (4:3).

19:15

Renaldas Seibutis pataikė iš toli ir padidino šeimininkų persvarą 7:3, bet įpusėjus kėliniui vietoj jo aikštėje pasirodė pirmas dvejas rungtynes starto sudėtyje pradėjęs Martynas Pocius.

19:16

Mačo pradžioje žalgiriečiai vos ne kiekvieną savo ataką grindė per Edgarą Ulanovą.

19:18

Martynas Mažeika atidarė savo taškų sąskaitą taip pat tolimu metimu – 9:9.

19:22

Du kartus iš po krepšio nepataikė Ianas Vougioukas, Vytautas Šarakauskas išrašė Martynui Pociui bloką. Kėlinio pabaigoje geriau atrodė klaipėdiečiai – 12:11.

19:26

Ianas Vougioukas pataikė iš vidutinio nuotolio atsilošęs, bet kitoje aikštės pusėje fantastišką ir labai sudėtingą metimą per Luko Lekavičiaus rankas įmetė ir Danielis Ewingas. Žalgiriečiai vis dažniau kamuoliais maitino aukštaūgius.

19:26

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 15:16.

19:33

Antras kėlinys vėl prasidėjo nerezultatyviai. Jerai Grantas ataką užbaigė dėjimu, o žalgiriečiai per pirmas dvi minutes taškų nepelnė (15:18). Kita vertus, per jas klaipėdiečiai prasižengė tris kartus.

19:37

Žalgiriečių taškų sausrą nutraukė netikėtai iššovęs Brockas Motumas. Australas pataikė iš eilės du tolimus metimus ir sugrąžino šeimininkams pranašumą – 21:18.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Brockas Motumas

19:39

Klaipėdiečiai praleido trečią tritaškį iš eilės. Lukas Lekavičius pataikė iš toli, bet kitoje aikštės pusėje tokios pačios vertės metimu atsakė Danielis Ewingas.

19:41

Įpusėjus kėliniui, šeimininkai priekyje – 26:21.

19:45

Edgaras Ulanovas pasimėgavo dėjimu iš viršaus. Didžiausia žalgiriečių persvara (29:21). Įpykęs Dainius Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės.

19:48

Svečių puolimas pradėjo buksuoti, „Neptūnas“ pralaimėjo atkarpą 0:9 ir „Žalgiris“ įgijo dviženklį pranašumą – 33:21.

19:56

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 37:27 (15:16, 22:11).

20:18

Po pertraukos komandas traukė kapitonai. Taikliais metimais apsikeitė Paulius Jankūnas ir Martynas Mažeika. Trečio kėlinio pradžioje pirmuosius taškus pelnė ir Robertas Javtokas – 41:30.

20:23

Gražiai pro Roberto Javtoko pastatytą užtvarą praspruko Jerome'as Randle'as. Dar du jo taškai iš po krepšio ir žalgiriečiai įgijo rekordinę penkiolikos taškų persvarą – 45:30.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

20:25

Žalgiriečių persvara toliau didėjo. Įpusėjus kėliniui, šalies čempionai jau pirmavo 47:30. „Neptūno“ vyrai atrodė akivaizdžiai sutrikę.

20:28

Klaipėdiečius gelbėjo vienintelis Martynas Mažeika, tačiau vienišo kario pasirodymo buvo per mažai. „Neptūnui“ reikėjo radikalių permainų, bet atrasti sėkmės rakto Dainiui Adomaičiui ir toliau nesisekė. Jerome'o Randle'o ir Pauliaus Jankūno tandemas suveikė puikiai – 50:30.

20:29

Neišlaikė Dainiaus Adomaičio nervai. Strategas nubaustas technine pražanga. Savo trenerį raminti ėmėsi net Donatas Zavackas.

20:40

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 58:36 (15:16, 22:11, 29:9).

20:43

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Renaldo Seibučio tolimu pataikymu ir Pauliaus Jankūno technine pražanga prieš Travisą Baderį.

20:44

Per pirmus tris kėlinius žalgiriečiai suklydo vos tris kartus, kai jų varžovai – net 15.

20:47

Ketvirtajame kėlinyje vis dažniau iniciatyvos ėmėsi Mindaugas Girdžiūnas, bet gynėjo spurtas buvo gerokai pavėluotas.

20:48

Stabdyti žalgiriečius po savuoju krepšiu svečiams ir toliau sekėsi sunkiai. Po Iano Vougiouko pataikymo – 66:42.

20:55

Visiškas „Žalgirio“ dominavimas tęsėsi toliau. Likus penkioms minutėms iki mačo pabaigos žalgiriečiai buvo priekyje 70:43.

20:56

Po Kasparo Vecvagaro taiklaus tritaškio pranašumas pirmą kartą pasiekė 30 taškų ribą – 73:43.