2015 08 30

Turnyras Atėnuose Jonui Kazlauskui išryškino pagrindines rinktinės problemas

„Akropolio“ turnyras Atėnuose Jonui Kazlauskui paliko daug apmąstymų. Lietuviai per trejas rungtynes šventė vienintelę pergalę prieš Nyderlandus 94:72, tačiau nusileido turkams (53:71) ir graikams (62:67). Su šiais rimtais varžovais rinktinė klydo vidutiniškai 21,5 karto.
Jonas Kazlauskas
Jonas Kazlauskas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Gerai, kad turėjome tokias rungtynes – su stipriais varžovais jų aikštėje. Pradėjome nekaip. Galbūt kažkiek prisidėjo laukimas dėl dviejų pratęsimų (Nyderlandai tik po dviejų pratęsimų pralaimėjo turkams 94:95).

Galbūt iš pradžių kiek pervertinome varžovus. Kai pradėjome daryti tai, ką reikia, žaidimas grįžo į normalias vėžes. Rungtynės buvo geros, sunkios, kokių pasirengimui čempionatui labai reikia.

Rungtynių pabaigą lėmė niuansai. Per daug padarėme klaidų. Kartais ne visai užtikrintai jautėmės. Galėjome geriau atakuoti verždamiesi. To labai trūko. Galėjome daugiau taškų pelnyti iš trijų sekundžių zonos. Be to, mums reikia didinti derinių atlikimo greitį“, – LKF cituoja J.Kazlauską.

– Ką komandė pasiėmė iš „Akropolio“ turnyro?

– Pirmiausia, sužaidėme blogas rungtynes su turkais. Išskyrus kai kuriuos niuansus, daugiau skųstis labai nėra kuo. Turkai yra geros formos. Tą įrodė tos pačios rungtynės su graikais. Po mačo Kaune galvojome, kad bus kiek lengviau. Negalime savęs pervertinti. Esame jauna komanda, kuri turi kilti. Mes negalime pervertinti varžovų. Išsigąsti. Tai trukdo mūsų judėjimui. Turime mažinti klaidų skaičių. Ypač, jei pradėjome geriau kovoti dėl kamuolių, ką labai akcentavome, turime spręsti kitas problemas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jonas Kazlauskas apie sprendimą dar neskelbti galutinio dvyliktuko

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas