2016 05 02

„Žalgiris“ antroje rungtynių pusėje pranoko pasvaliečius ir žengė į pusfinalį

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žengė paskutinį trečiąjį žingsnį ir tiesiausiu keliu pateko į LKL pusfinalį. Pirmadienio vakarą šalies čempionai namuose 95:81 (18:30, 32:20, 22:13, 23:18) trečią kartą palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmasis šių komandų ketvirtfinalio mačas Kaune baigėsi triuškinančia šeimininkų pergale 102:66, o antrojoje dvikovoje Pasvalyje čempionai laimėjo 84:71.

Šioje turnyro stadijoje kovojama iki trijų pergalių.

Įpusėjus trečiosioms rungtynėms „Žalgiris“ turėjo daug vargo. Puikiai pirmus du kėlinius sužaidę pasvaliečiai į lengvą nokdauną pasiuntė šeimininkus ir buvo kupini ryžto dar kartą grąžinti seriją į Panevėžio apskritį.

Po pirmųjų penkių taiklių atakų „Pieno žvaigždės“ šovė į priekį 13:2 ir pranašumą išsaugojo iki pat antrojo kėlinio vidurio. Tačiau tuomet situacija pradėjo keistis.

Aikštelėje vis patogiau pradėję jaustis žalgiriečiai pamažu mažino savąjį deficitą, o Pauliaus Jankūno ir Jerome’o Randle’o inicijuotas spurtas padėjo „Žalgiriui“ likviduoti „Pieno žvaigždžių“ pranašumą. Galiausiai Iano Vougiouko dvitaškis pervėrė rezultatą šeimininkų naudai (42:41).

Po ilgosios pertraukos komandų žaidimas išsilygino. Beveik viso trečiojo ketvirčio metu nei viena ekipa nesugebėjo įgauti solidžios persvaros. Komandas didžiąją laiko dalį skyrė 3-4 taškai. Tik paskutinę kėlinio minutę žalgiriečiai susikrovė 9 taškų pranašumą (72:63), o prasidėjus lemiamam ketvirčiui „Žalgiris“ pasiekė ir 10 taškų persvarą (75:65).

Ketvirtame kėlinyje „Žalgiris“ galutinai įtvirtino savo pergalę. Nepaisant kelių pasvaliečių bandymų atsitiesti, kauniečiai išliko susikaupę bei triumfavo.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 15 taškų, Martynas Pocius 13, Ianas Vougioukas 12, Renalas Seibutis 10.

„Pieno žvaigždės“: Andrejus Agafonovas 17 (9 atk. kam.), Žygimantas Skučas 15, Derrickas Low 12, Justas Tamulis 10.