2016 02 05

„Žalgiris“ nurijo dar vieną karčią rusišką piliulę

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio vakarą gavo dar vieną skaudų dūrį, o Maskvos CSKA laikinojoje sostinėje įrodė, kodėl šį sezoną yra laikoma viena pagrindinių pretendenčių laimėti Eurolygos trofėjų. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai šansų neturėjo ir „Top 16” etape patyrė jau penktąją nesėkmę – 59:94 (11:26, 18:18, 16:22, 14:28).
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Iki šiol Eurolygoje kauniečių ir Maskvos klubo keliai buvo susikirtę 16 kartų. Pirmą sykį 2000-aisiais sėkmės šypsojosi „Žalgiriui“, o vėliau 15 kartų iš eilės pergalę šventė CSKA.

Sukurti staigmenos nepavyko ir šį kartą. Maskvos klubas nuo pat pirmųjų minučių šovė į priekį ir vis didino savo persvarą.

Pirmoje rungtynių pusėje didžiausiais šeimininkų duobkasiais tapo CSKA gynėjai Nando De Colo ir Milošas Teodosičius, o po pertraukos įsibėgėjo ir aukštaūgis Joelis Freelandas.

Per pirmus du kėlinius susikrovę apčiuopiamą persvarą, svečiai apsukų nemažino ir antroje rungtynių pusėje.

Dvikovos pabaigoje Š.Jasikevičius leido parungtyniauti ir rečiau aikštėje pasirodantiems žaidėjams, tad CSKA galiausiai persvarą padidino iki 30 taškų.

Šį sezoną didesniu nei 30 taškų skirtumu „Žalgiris“ pralaimėjo visiems trims Rusijos klubams. Anksčiau tokius antausius kauniečiai gavo nuo Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Maskvos srities „Chimki“.

„Žalgiris“ – CSKA 59:94 (11:26, 18:18, 16:22, 14:28).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 16 taškų (6/9 dvit., 0/2 trit., 4/5 baud., 4 atk. kam.), Olivieris Hanlanas 8, Siimas-Sanderis Venė 7, Ianas Vougioukas ir Renaldas Seibutis po 6, Lukas Lekavičius 5, Martynas Pocius 4, Kasparas Vecvagaras 3, Edgaras Ulanovas ir Brockas Motumas po 2.

CSKA: Milošas Teodosičius 20 (4/7 dvit., 3/6 trit., 3/3 baud.), Nando De Colo 19, Joelas Freelandas 13, Vitalijus Fridzonas 10, Kyle‘as Hinesas 9, Viktoras Chriapa 7.

Komandų rodikliai:

Dvitaškiai – 15/34 (44 proc.) ir 21/37 (56 proc.), tritaškiai – 6/27 (22 proc.) ir 12/25 (48 proc.), baudos – 11/13 (84 proc.) ir 16/22 (72 proc.), atkovoti kamuoliai – 35 ir 37, perimti kamuoliai – 7 ir 10, klaidos – 20 ir 14, rezultatyvūs perdavimai – 11 ir 24, blokuoti metimai – 0 ir 6.

Rungtynių eiga:

19:46

Rungtynes kauniečiai pradeda tokia starto sudėtimi: Lukas Lekavičius, Renaldas Seibutis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Ianas Vougioukas.

19:50

Nando De Colo ir Cory Higginsas taikliais metimais pradeda rungtynes ir CSKA trukteli į priekį nuo pat pirmųjų minučių – 5:0.

19:51

Netrukus svečiai turi progą dar padidinti persvarą, tačiau Nando De Colo praranda kamuolį ir tuo pasinaudoję žalgiriečiai surengia greitą ataką, kurią užbaigia Ianas Vougioukas.

19:53

Maskviečiai iniciatyvos iš savo rankų nepaleidžia – 10:5.

19:57

Viktoras Chriapa tolimu metimu skaudžiai baudžia šeimininkus. CSKA puolimo mašiną rungtynių pradžioje kauniečiams stabdyti sekasi labai sunkiai – 5:13. Šeimininkai pralaimėjo atkarpą 0:8, kovą dėl atšokusių kamuolių „Žalgiris“ pralaimi 2:8.

19:58

Milošas Teodosičius pataiko iš toli. CSKA pranašumas pirmą kartą tampa dviženklis – 18:7.

20:02

Niekaip nepavyksta sulaikyti Milošo Teodosičius. Serbas pelno dar du taškus su Martyno Pociaus pražanga – 21:9.

20:05

Per pirmąsias devynias minutes „Žalgiris“ padaro net šešias klaidas.

20:06

I kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA 11:26.

20:11

Antrą kėlinį aštriu reidu pradeda Martynas Pocius, tačiau į tai Milošas Teodosičius atsako dar vienu tritaškiu – 13:29.

20:12

Olivier Hanlanas pataiko iš toli – 16:29.

20:14

„Žalgiris“ toliau neturi jokių šansų. Nando De Colo pataiko dar kartą iš toli – 34:16.

20:24

Žalgiriečiams bent šiek tiek pavyksta priartėti. Tolimą metimą pataiko ir Lukas Lekavičius – 25:38.

20:27

Iš po krepšio dar du taškus pelno Paulius Jankūnas. Kauniečiai mažina deficitą ir CSKA vyriausiasis treneris stabdo rungtynių laiką prašydamas minutės pertraukėlės – 27:38.

20:32

Po minutės pertraukėlės CSKA spurtuoja 6:0 ir vėl viskas stoja į vietas – 27:44.

20:34

II kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA 29:44 (11:26, 18:18).

20:53

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ gauna dar vieną smūgį. CSKA kėlinį pradeda spurtu 5:0 ir susikrauna 20 taškų pranašumą – 49:29.

20:56

Paulius Jankūnas ir Ianas Vougioukas pataiko iš po krepšio (35:54), tačiau Milošas Teodosičius vėl smeigia tritaškį.

20:59

Lukas Lekavičius pataiko iš vidutinio nuotolio – 37:59.

21:04

Trečiajame kėlinyje stabdyti maskviečių atakas sekasi vis sunkiau. Po Joelio Freelando dėjimo – 37:62.

21:05

Siimas-Sanderis Venė pataiko tritaškį iš aikštės krašto – 40:62.

21:06

Tritaškį pataiko ir kitas legionierius Kasparas Vecvagaras – 43:63.

21:09

Joelis Freelandas sumeta baudas, bet metimu nuo lentos atsako ir Olivier Hanlanas.

21:10

III kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA 45:66 (11:26, 18:18, 16:22).

21:16

Lemiamo ketvirčio pradžioje rungtynių tempas krenta. CSKA krepšininkai jau taupo jėgas ir stengiasi išvengti bereikalingų traumų, tuo tarpu kauniečiai taip pat nebetiki, jog gali išsigelbėti.

21:17

Paulius Jankūnas pataiko su varžovo pražanga – 49:68.

21:22

Olivier Hanlanas pataiko iš po krepšio (53:74), tačiau kitoje aikštės pusėje vėl dėjimu atsako Joelis Freelandas.

21:24

Žalgiriečių neslegia psichologinė įtampa, tad metimai tampa vis taiklesni. Iš vidutinio nuotolio pataiko Siimas-Sanderis Venė.

21:27

Šarūnas Jasikevičius leidžia parungtyniauti ir mažiau rungtyniaujantiems žaidėjams, pavyzdžiui Martynui Sajui, o CSKA tik didina persvarą – 88:59.

21:29

Pačią paskutinę minutę skirtumas pasiekia 30 taškų ribą. Nesportine pražanga baudžiamas Brockas Motumas.