„Roland Garros“ sosto jau penktus metus iš eilės neužleidžia Rafaelis Nadalis

Pranūzija ir Paryžius ir vėl lenkiasi islanui Rafaeliui Nadaliui. Paryžiaus „Roland Garros“ kortuose vykusių atvirųjų Prancūzijos teniso pirmenybių vyrų varžybas laimėjo turnyro favoritas R.Nadalis. Sekmadienį finale jis po keturių setų kovos - 3:6, 7:5, 6:2, 6:4 įveikė antrą pagal skirstymą serbą Novaką Džokovičių ir šį turnyrą laimėjo devintą kartą bei penktą kartą iš eilės.
Novakas Džokovičius ir Rafaelis Nadalis
Novakas Džokovičius ir Rafaelis Nadalis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prieš tai R.Nadalis turnyre Paryžiuje triumfavo 2005-2008 ir 2010-2013 metais.

Kartu su pagrindiniu prizu R.Nadaliui atiteko 1,65 mln. eurų čekis, o N.Džokovičius tenkinosi 825 tūkst. eurų piniginiu prizu.

Favoritas šių pirmenybių istorijoje iškovojo jau 66-ą pergalę iš 67 galimų. 35 dvikovų iš eilės Paryžiaus kortuose nepralaimintis R.Nadalis vienintelę nesėkmę patyrė 2009 metais: anuomet aštuntfinalyje ispaną nugalėjo švedas Robinas Soderlingas.

R.Nadalis pirmadienį atsikels tebebūdamas pasaulio teniso reitingo lyderiu. Jei ispanas būtų sekmadienį pralaimėjęs, jį būtų aplenkęs N.Džokovičius.

Tai buvo 42-oji jų dvikova ir 12-asis mačas Didžiojo Kirčio turnyruose.

R.Nadalis tapo pirmuoju tenisininku, kuriam nugalėti šiame čempionate pavyko penkis kartus iš eilės – 2010-2014 metais, o iš viso per savo karjerą jis laimėjo jau 14 „Grand Slam“ serijos turnyrų. Pagal šį rodiklį jis pasivijo amerikietį Pete'ą Samprasą bei trimis titulais atsilieka nuo šveicaro Rogerio Federerio.

Penktadienį pusfinalyje R.Nadalis 6:3, 6:2, 6:1 sutriuškino septintą pagal reitingą škotą Andy'į Murray'ų. N.Džokovičius pusfinalio mače keturiuose setuose – 6:3, 6:3, 3:6, 6:3 – privertė pasiduoti aštuonioliktą pagal skirstymą latvį Ernestą Gulbį.