2014 07 25

Dėl vietos finale Ričardas Berankis kovos su staigmeną pateikusiu jaunuoju britu

267-ą vietą pasaulio reitinge užimantis Didžiosios Britanijos tenisininkas Kyle‘as Edmundas Kazachstane vykstančio „Challenger“ serijos turnyro ketvirtfinalyje pateikė staigmeną. 19-metis britas 6:3, 6:4 nugalėjo 81-ą vietą ATP klasifikacijoje užimantį slovėną Blažą Kavčičių ir pusfinalyje kovos su Ričardu Berankiu.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / „Scanpix“ nuotr.
Antras pagal skirstymą B.Kavčičius, paskutiniu metu demonstravo puikią sportinę formą ir per pastaruosius du mėnesius laimėjo tris „Challenger“ serijos turnyrus, dar viename  -žaidė finale. Tačiau ketvirtfinalyje slovėnas du kartus pralaimėjo savo padavimų serijas ir turėjo pripažinti be klaidų paduodančio K.Edmundo pranašumą.

Ketvirtfinalyje užfiksuota ir dar viena staigmena. Iš varžybų pasitraukė pirma turnyro raketė Michailas Kukuškinas. Kazachstano tenisininkas ketvirtfinalyje po dramatiškos kovos 6:4, 2:6, 6:7(5) pralaimėjo 19-mečiui Baltarusijos atstovui Egorui Gerasimovui.

E.Gerasimovas pusfinalyje kovos su ketvirtu pagal skirstymą Marseliu Ilhanu (ATP 152). Turkijos atstovas 6:4, 7:6(4) nugalėjo italą Flavio Cipollą.

Pusfinalį pasiekę tenisininkai užsitikrino po 40 reitingo taškų. Į finalą patekęs žaidėjas gaus dar daugiau – 65 reitingo taškus. Turnyro nugalėtojui atiteks 110 ATP reitingo taškų.

Astanoje vykstančiame turnyre R.Berankis liko aukščiausią reitingą turintis žaidėjas.