2016 08 21

„Masters“ turnyro Sinsinatyje finalas: tryliktas A.Murray titulas – neišvengiamybė?

Geriausias Didžiosios Britanijos tenisininkas Andy Murray vėlų sekmadienio vakarą „Western & Southern Open“ turnyro finale sieks iškovoti tryliktąjį savo „Masters“ serijos titulą. Antroji pasaulio raketė pasiruošimą „US Open“ čempionatui norėtų užbaigti pratęsta pergalių serija ir dar vienu trofėjumi, tačiau prieš tai jam dar reikės susidoroti su 27-erių metų kroatu Marinu Čiličiumi, kuris ATP reitinge užima dvyliktą vietą.
Andy Murray ir Marinas Čiličius
Andy Murray ir Marinas Čiličius / „Scanpix“ nuotr.

Tai bus jau trylikta tenisininkų dvikova. Šiuo metu triuškinančia persvara 11:2 pirmauja A.Murray, tačiau paskutinį kartą 29-erių metų britui teko kaip reikiant paplušėti, kad prieš M.Čiličių iškovotų pergalę.

Bernardą Tomičių nugalėjęs Andy Murray – Sinsinačio „Masters“ turnyro pusfinalyje

Beje, antrajai pasaulio raketei tai bus keturiolikta dvikova per pastarąsias penkiolika dienų. Primename, kad į Sinsinatį A.Murray atvyko po Rio olimpiados, kurioje tapo pirmu tenisininku istorijoje, sėkmingai apgynusiu nugalėtojo titulą.

Visgi šiuo metu A.Murray demonstruoja turbūt geriausią formą karjeroje. Antroji pasaulio raketė „Western & Southern Open“ turnyro finalą pasitiks iškovojęs jau 22-i pergales iš eilės. Paskutinį kartą jis nesėkmę patyrė gegužės mėnesį vykusiame „Roland Garros“ čempionate.

Sinsinatyje A.Murray iškovojo visą krūvą jubiliejinių pergalių: trečiame etape įveikęs Keviną Andersoną britas džiaugėsi 600-ąja karjeros pergale, ketvirtfinalyje patiesęs Bernardą Tomičių jis pelnė 200-ąją pergalę „Masters“ serijos turnyruose, na o pusfinalyje (prieš Milošą Raoničių) antroji pasaulio raketė laimėjo 50-ąją dvikovą šiemet.

„Western & Southern Open“ turnyro čempionu A.Murray viliasi tapti trečią kartą. Prieš tai Sinsinatyje jis triumfavo 2008 ir 2013 metais. Beje, būtent čia britas iškovojo pirmąjį savo „Masters“ serijos trofėjų karjeroje.

Tuo tarpu M.Čiličius „Masters“ serijos turnyro finale žais pirmą kartą. Apskritai 12-oji pasaulio raketė iki varžybų Sinsinatyje dar nebuvo pasiekęs šios kategorijos turnyro pusfinalio, nors ketvirtfinalyje žaidė aštuonis kartus.

„Scanpix“ nuotr./Marinas Čiličius

Skambiausią karjeros pergalę geriausias Kroatijos tenisininkas pelnė 2014 metais, kai „US Open“ čempionate nuskynė vienintelį savo „Didžiojo kirčio“ titulą, finale įveikdamas japoną Kei Nishikorį. Visgi nuo to laiko M.Čiličius iškovojo tik du titulus, o ir tuos abu nuskynė žemiausiame ATP serijos turnyre (ATP 250) Maskvoje.

Šiemet M.Čiličius žaidė dviejuose ATP serijos turnyrų finaluose, tačiau abu kartus nieko nepešė.

Negana to, dvyliktajai pasaulio raketei nieko gero nepranašauja ir „Masters“ serijos turnyrų istorija, nes per pastaruosius dvejus metus šios kategorijos varžybose kaskart triumfuodavo vienas iš vadinamojo „Didžiojo ketverto“ (A.Murray, R.Nadalis, N.Džokovičius ir R.Federeris) narių.