2011 07 01

Novakas Džokovičius po pergalės Vimbldono pusfinalyje užsitikrino pirmos pasaulio raketės titulą

Novakas Džokovičius pasiekė vieną didžiausių gyvenimo svajonių. 24 metų Serbijos tenisininkas Vimbldono pusfinalyje 7:6(4), 6:2, 6:7(9), 6:3 nugalėjo Jo-Wilfriedą Tsongą ir užsitikrino pirmos pasaulio raketės titulą. Nole finale kovos su Rafaelio Nadalio ir Andy Murray poros nugalėtoju.
Novakas Džokovičius ir Jo-Wilfriedas Tsonga
Novakas Džokovičius ir Jo-Wilfriedas Tsonga / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pačioje susitikimo pradžioje J.W.Tsonga dovanojo intrigą, 26 metų Prancūzijos tenisininkas iškart laimėjo varžovo padavimą ir išsiveržė į priekį 2:0. Persvarą išsaugojo iki 5:4 ir stojo atlikti padavimus.

Tuomet savo galybę pademonstravo Nole. N.Džokovičius laimėjo varžovo padavimą, išlygino rezultatą, o seto pratęsime įrodė pranašumą 7:6(4).

J.W.Tsonga po nesėkmingo pirmo seto, antro pradžioje dar kartą pralaimėjo savo padavimus ir nesugebėjo sugrįžti į žaidimą. Antra pasaulio raketė, antrą setą laimėjo 6:2.

N.Džokovičius trečiame sete atliko dar vieną break‘ą ir pirmavo 3:1. Nesuklydo tie, kurie dar neskubėjo dėti taško. J.W.Tsonga netrukus išlygino rezultatą, o dramatiškame ir gražiame seto pratęsime sužaidė sėkmingiau už N. Džokovičių 7:6(9).

Sukurti tokį pat stebuklą, kokį pavyko pasiekti ketvirtfinalyje su Rogeriu Federeriu, Prancūzijos tenisininkas nesugebėjo.

N.Džokovičius ketvirto seto pradžioje išsiveržė į priekį 2:0 ir vėliau sėkmingai užbaigė visus reikalus - 6:3.

24 metų N.Džokovičius pirmą kartą žais Vimbldono finale.