2016 05 26

Novakas Džokovičius žengė į sekantį „French Open“ varžybų ratą

Geriausias pasaulio tenisininkas Novakas Džokovičius iškovojo 50-ą pergalę Paryžiaus turnyro varžybose ir nugalėjo 161-ą vietą pasaulio reitinge užimantį Belgijos tenisininką Steve' Darcisą. Serbas laimėjo rezultatu 7:5, 6:3, 6:4, o trečiame „Roland Garros“ etape susitiks su britu Aljazu Bedene (ATP-66).
Novakas Džokovičius
Novakas Džokovičius / „Scanpix“/AP nuotr.

Atvirasis Prancūzijos čempionatas yra vienintelis „Didžiojo kirčio“ turnyras, kurio N.Džokovičiui dar nėra pavykę laimėti. Apskritai pirmoji pasaulio raketė kolekcijoje turi 11-a šios serijos titulų.

Geriausias pasaulio tenisininkas pratęsė savo pergalių seriją prieš kvalifikaciją įveikusius tenisininkus iki 46-ų iš eilės. Paskutinį sykį Nole tokio pobūdžio priešininkui nusileido 2008 metais Majamyje, kai neprilygo Kevinui Andersonui.

Šiame mače pirmoji turnyro raketė padarė net 42-i neišprovokuotas klaidas ir pralaimėjo dvi savo padavimų serijas, tačiau tai jam nesutrukdė iškovoti pergalės. Serbas taip pat laimėjo vos 67-is proc. savo pirmųjų kirčių, o varžovą palaužė penkis kartus iš dvylikos turėtų galimybių.

Prieš „Roland Garros“ čempionatą N.Džokovičius dalyvavo trijuose turnyruose ant grunto. Monte Karle jis patyrė sensacinagą nesėkmę prieš Jiri Vesely, po kelių savaičių reabilitavosi ir laimėjo „Mutua Madrid Open“ turnyrą, o Romos „Masters“ varžybose pasiekė finalą, kuriame neprilygo antrajai pasaulio raketei Andy Murray.

Geriausias pirmosios pasaulio raketės rezultatas Paryžiuje – 2012, 2014 ir 2015 metais pasiektas finalas. Pernai N.Džokovičius buvo per plauką nuo „Auksinio kirčio“, tačiau jį finale sustabdė Stanas Wawrinka.

Jei N.Džokovičiui šiemet pavyks pasiekti Atvirojo Prancūzijos čempionato ketvirtfinalį, jis taps pirmu tenisininku istorijoje, turnyruose uždirbusiu 100 milijonų JAV dolerių.

Kitame „Roland Garros“ etape išvysime ir 15-ą pasaulio raketę Dominicą Thiemą. Austras trijų setų kovoje nugalėjo ispaną Guillermo Garcią-Lopezą rezultatu 7:5, 6:4, 7:6 (7:3).

Perspektyviųjų tenisininkų akistatoje Borna Čoričius parklupdė australą Bernardą Tomičių. Kroatas pergalę šventė po beveik trijų valandų kovos rezultatu 3:6, 6:2, 7:6 (7:4), 7:6 (8:6).