2017 02 26

Pirmasis sezono titulas: Dominicas Thiemas triumfavo Rio de Žaneire

Aštuntoji pasaulio raketė Dominicas Thiemas Brazilijoje iškovojo savo pirmąjį sezono bei aštuntąjį karjeros titulą. Antrasis pagal skirstymą austras nugalėjo trečiojo dešimtuko žaidėją iš Ispanijos Pablo Carreno-Bustą 7:5, 6:4.
Dominicas Thiemas
Dominicas Thiemas / „Scanpix“/AP nuotr.

D.Thiemui tai buvo pirmasis šio sezono finalas. Austrijos tenisininkas šiemet net tris kartus buvo patekęs į ketvirtfinalį, tačiau niekaip nesugebėjo peržengti šio barjero.

Iki šiol austras dalyvavo tik varžybose ant kietos aikštės dangos, o pabandęs savo laimę ant braziliško grunto iš karto tapo čempionu.

Šiemet D.Thiemas sužaidė 17 mačų ir iškovojo 12 pergalių. Praėjusiais metais Rio de Žaneire jis buvo nužygiavęs iki pusfinalio, tačiau jame turėjo pripažinti Guido Pellos pranašumą.

Tuo tarpu sportininkui iš Ispanijos tai buvo penktasis finalas karjeroje bei trečioji nesėkmė. P.Carreno-Busta praėjusiais metais triumfavo „Winston-Salem Open“ bei „VTB Kremlin Cup“ turnyruose.

Už pergalę „Rio Open“ čempionate D.Thiemui atiteko 500 ATP reitingo taškų bei 314 tūkst. JAV dolerių piniginė premija.