2011 08 02

Ričardas Berankis toliau priverstas laukti pirmos pergalės

21-erių metų Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis Vašingtone vykstančiame ATP 500 serijos „Legg Mason Tennis Classic“ turnyro pirmame rate neatsilaikė prieš 25 metų Marinko Matosevičių. Australijos atstovas pergalę šventė po permainingos kovos – 7:6(3), 3:6, 6:1. Mačas truko valandą ir 55 minutes.
Ričardas Berankis iš Australijos išvyko į Ameriką.
Ričardas Berankis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo 152-ą vietą pasaulio reitinge užimantis M.Matosevičius. Jis kartą laimėjo varžovo padavimus ir išsiveržė į priekį 3:0. Rezultatas netrukus tapo 5:2 australo naudai. Tuomet puikų žaidimą pademonstravo R.Berankis. Lietuvis laimėjo keturis geimus iš eilės, išsiveržė į priekį 6:5 ir stojo atlikti padavimus. Tačiau jie buvo nesėkmingi ir rezultatas tapo lygus 6:6. Pratęsime M.Matosevičius tris kartus laimėjo taškus po varžovo padavimų ir pirmą setą 7:6(3).

Antro seto pradžia susiklostė pagal panašų scenarijų. R.Berankis pirmavo 3:0. M.Matosevičius galėjo atsitiesti, turėjo net septynias progas tašku laimėti oponento padavimą, tačiau nė karto jomis nepasinaudojo. R.Berankis antrą setą laimėjo 6:3.

Lemiamas trečias setas priklausė Australijos tenisininkui, kuris siekė revanšo lietuviui už pralaimėjimą šių metų „Australian Open“ turnyre. M.Matosevičius išsiveržė į priekį 3:0. Netrukus rezultatas tapo 6:1.

M.Matosevičiui už pergalę atiteko 20 ATP reitingo taškų. Antrame rate jis susitiks su ispanu Fernando Verdasco.

114-ą vietą ATP reitinge užimantis Ričardas Berankis po sugrįžimo toliau priverstas laukti pirmos pergalės. Artimiausiu metu turėtų paaiškėti, kokį sprendimą priims tenisininkas: dalyvauti kituose turnyruose ar iki „US Open“ varžybų visą dėmesį skirti fiziniam pasirengimui. Atviras Jungtinių Amerikos Valstijų čempionatas prasidės šio mėnesio pabaigoje.

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas