2014 10 08

Rogeris Federeris išsigelbėjo Šanchajaus trileryje ir iškovojo nepamirštamą pergalę

Rogerį Federerį net penkis kartus vos taškas skyrė nuo pralaimėjimo Šanchajuje vykstančiame „Masters“ serijos turnyre, tačiau fortūnos lydimas šveicaras lemiamomis akimirkomis nepalūžo ir išplėšė fantastišką pergalę.
Rogeris Federeris iškovojo nepamirštamą pergalę Šanchajuje
Rogeris Federeris iškovojo nepamirštamą pergalę Šanchajuje / „Scanpix“ nuotr.

Po dvi valandas ir 42 minutes trukusios kovos R.Federeris rezultatu 7:5, 3:6, 7:6 (9-7) nugalėjo argentinietį Leonardo Mayerį (ATP 25). Panašų stebuklą legendinis Šveicarijos tenisininkas sukūrė tik 2003 metais vykusiame mače Jungtinėse Amerikos Valstijose. Maestro tuomet nuo pralaimėjimo net septynis kartus skyrė vos taškas, tačiau jis vis vien išplėšė pergalę.

Trečiame „Shanghai Rolex Masters“ turnyro rate R.Federeris kovos su keturioliktu pagal skirstymą ispanu Roberto Bautista Agutu.

L.Mayeris dar pirmame sete pirmavo rezultatu 3:1 ir 40:15, tačiau nesugebėjo išsaugoti pranašumo. 27-erių metų argentinietis užtikrintai laimėjo antrą setą ir trečiame vėl turėjo daugybę progų nugalėti.

Paskutiniame sete R.Federeris paduodamas atsiliko 4:5 ir 15:40 ir tik su dideliu fortūnos šypsniu išlygino rezultatą. Sportininkams teko žaisti tie-break‘ą.

L.Mayeris pratęsime turėjo dar tris progas taškų laimėti mačą – 6:4 ir 7:6. Tačiau ir jos liko neišnaudotos. R.Federeriui užteko vienos tokios galimybės. Tai buvo jau 57-a geriausio Šveicarijos tenisininko pergalė sezone. Jis šiemet tapo trijų turnyrų nugalėtoju.

Šią savaitę R.Federeris siekia jau 81-o karjeroje nugalėtojo trofėjaus.