2010 07 04

Vimbldone – geriausio pasaulio tenisininko Nadalio triumfas

Vimbldono (Anglija) teniso kortuose pasibaigusio trečiojo šiais metais „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo pirmoji planetos raketė ispanas Rafaelis Nadalis (ATP – 1).
R.Nadalis dantimis patikrina visus čempionų titulus
R.Nadalis dantimis patikrina visus čempionui teikiamus laimėjimus. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

24 metų ispanas, antras pagal skirstymą turnyre, finale trijų setų kovoje rezultatu 6:3, 7:5, 6:4 įrodė savo pranašumą prieš taip pat 24 metų 12-ą reitingą turnyre turėjusį čeką Tomašą Berdychą (ATP – 13).

R.Nadalis Vimbldono teniso turnyro nugalėtoju tapo antrą kartą per karjerą. Anksčiau ispanui tai buvo pavykę padaryti 2008 metais.

„Man tai daugiau nei svajonė, – emocijų triumfavęs neslėpė R.Nadalis. – Po tokio sudėtingo praėjusio sezono, praleisto pernai metų turnyro, grįžti čia ir laikyti rankose čempiono prizą yra daugiau nei svajonės išsipildymas.“

„Šios dvi savaitės buvo nuostabios. Tačiau finale R.Nadalis įrodė esąs stipresnis. Jis įrodė, kad yra tikrasis čempionas“, – po pralaimėjimo nesikrimto pirmą kartą tokio rango turnyro finale žaidęs T.Berdychas.

Birželio pradžioje R.Nadalis taip pat laimėjo „Didžiojo kirčio“ turnyrą Prancūzijoje. R.Nadalis iš viso jau yra laimėjęs aštuonis „Didžiojo kirčio“ turnyrus ir šiuo pasiekimu susilygino su tokiais teniso žaidėjais kaip Andre Agassi, Ivanas Lendlas ir Jimmy Connorsas.

Kaip pranešėme anksčiau, Vimbldono teniso turnyro moterų vienetų varžybų nugalėtoja tapo amerikietė Serena Williams. Šeštadienį ji įveikė rusę Verą Zvonariovą.

Be pagrindinio prizo, R.Nadaliui atiteko 1 milijonas svarų sterlingų. Vimbldono prizų fondą iš viso sudarė 13,725 mln. svarų sterlingų.