Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2011 09 10

8 faktai apie „US Open“. Tai ko nežinojote

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykstantis prestižinis „US Open“ teniso turnyras skaičiuoja antrą amžių. Daug pergalių, daug legendų ir įdomių nutikimų. Kietas yra tas, kas žino tuos 8 dalykus.
US Open kamuoliukas
US Open kamuoliukas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

1. Neapolietiškas ledų skonis

„US Open“ turnyras per 130-ies metų istoriją buvo žaidžiamas ant trijų skirtingų dangų. Iki 1975 metų ant žolės, tada ant raudono grunto. Po trejų metų atsirado kieta danga. Legendinis amerikietis Jimmy‘is Connorsas yra vienintelis žaidėjas kuriam pavyko „US Open“ turnyrą laimėti ant trijų skirtingų dangų – 1974 (žolė), 1976 (gruntas) ir 1978 (kieta danga).

2. Kairiarankių dominavimas

Sunku patikėti atsižvelgiant į tai, kad jie sudaro tik dešimt procentų pasaulio populiacijos, bet daugiau nei dešimtmetį, nuo 1974-ųjų iki 1984-ųjų, visi „US Open“ čempionai buvo kairiarankiai. Po to sekė ilga sausra kairiems, kol Rafaelis Nadalis netapo praėjusių metų čempionu. Moteriškoje pusėje nebuvo nė vienos kairiarankės čempionės nuo 1902-ųjų iki 1982-ųjų. Martina Navratilova nutraukė seriją 1983 metais.

3. Šūvis į liniją

„US Open“ turnyras yra vienintelis „Didžiojo kirčio“ čempionatas, kuris buvo sutrukdytas šūvių. Trečiojo rato mače, 1977 metais, kuriame kovojo Johnas McEnroe‘us, žaidimas buvo nutrauktas dėl sumaišties tribūnoje. Praėjus kuriam laikui teisėjas liepė žaidėjams tęsti. Mačą laimėjo J. McEnroe‘us. Vėliau paaiškėjo, kad 33 metų aistruoliui tribūnose atsitiktinai buvo peršauta koja. Kulka buvo paleista iš netoliese esančio gatvės.

4. Laukimas – sunkus dalykas

Kenas Rosewallas laimėjo savo pirmą Jungtinių Valstijų karūną 1956 metais. Po keturiolikos metų Australijos legenda triumfavo vėl. Rogeriui Federeriui reikėtų laimėti turnyrą  2019 metais, kad sulaužytų šį, ypatingą rekordą.

5. Labiausia lepinami amerikiečiai

Kol prancūzai svajojo apie savo tautos atstovo pergalę „Rolland Garose“ kortuose, o britai laukė saviškio triumfo Vimbldone. Niujorkiečiai beveik visada mėgavosi amerikiečių sportininkų dalyvavimu finale. Tarp 1970-ųjų ir 2002-ųjų buvo tik du atvejai kai amerikietis nedalyvavo moterų ar vyrų finale. Tai nutiko 1973 ir 1988 metais. Zenitas atėjo 2002 metais, kai Andrė Agassis kovojo prieš Petą Samprasą, o prieš dieną Serena Wiliams nugalėjo savo sesę Venus. Nuo tada dalykai suprastėjo. Andy Rodickas buvo paskutinis amerikietis kuriam pavyko laimėti „US Open“ čempionatą 2003 metais. Serenai Williams 2008 metais. Serena buvo vienintelė čempionė nuo 2002-ųjų.

6. Klubas NR.1

„US Open“ turnyras dažnai laikomas didžiausiu čempiono testu. Tas, kas nuo 1977-ųjų iki 2009-ųjų laimėjo paskutinį metų „Didžiojo kirčio“ turnyrą buvo ir pirmoji planetos raketė. Šią seriją nutraukė Juanas Martinas del Potro laimėjęs turnyrą prieš dvejus metus.

7. Norvegiškas medis

Didžiausias kiekis laimėtų titulų priklauso ne Serenai Williams, Štefi Graf ar Martinai Navratilovai, o Mollai B. Mallory iš Norvegijos. Jos aštuonios pergalės, nuo 1915-ųjų iki 1926-ų metų, buvo prieš skirtingus oponentus, o paskutinį trofėjų tenisininkė iškovojo būdama 42 metų.

8. Neišprašomas čekas

Čekas, Ivanas Lendlas, 1980 metais „Flushing Meadows“ kortuose tapo ilgai užsisėdėjusiu svečiu. Jam pavyko patekti į finalą aštuonerius metus iš eilės (laimėjo triskart). Tai yra „Didžiojo kirčio“ turnyrų rekordas nuo 1968 metų.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius