Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas taiso nesąmones: transporto priemonių savininkai galės būti ramūs pusę metų

Žmonės prie „Regitros“ Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Žmonės prie „Regitros“ Vilniuje
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas ketvirtadienį nuo trijų mėnesių iki pusmečio pratęsė terminą pašalinti trūkumams, dėl kurių transporto priemonei sustabdytas leidimas dalyvauti eisme, kad ji nebūtų išregistruota. Tai leis lengviau atsikvėpti tiems vairuotojams, kurie šaltuoju metų laiku savo transporto priemones laiko garažuose.

Už šias pataisas balsavo 85 parlamentarai, 11 susilaikė.

Liepą įsigaliojusi tvarka numatė, kad dėl neatliktos techninės apžiūros ar pasibaigusio civilinės atsakomybės draudimo automobilis išregistruojamas per tris mėnesius. Spalį valstybės įmonei „Regitra“ pradėjus masiškai išregistruoti automobilius, tokia tvarka sulaukė daug kritikos – dėl sezoniškai naudojamų transporto priemonių (pavyzdžiui, motociklų) ir t.t.

Pusė metų ramybės

Seimo priimtos pataisos numato, kad automobiliams, kuriems buvo sustabdytas leidimas dalyvauti eisme, atlikti privalomąją techninę apžiūrą ir apdrausti automobilį reikės nebe per 90, o per 180 dienų. 

Seimo priimtos pataisos numato, kad transporto priemonėms, kurioms buvo sustabdytas leidimas dalyvauti eisme, atlikti privalomąją techninę apžiūrą ir jas apdrausti reikės nebe per 90, o per 180 dienų. Tai atlikusiems, leidimo sustabdymas panaikinamas automatiškai.

Tokia tvarka leistų lengviau atsikvėpti tiems transporto priemonių savininkams, kurie nevažinėja šaltuoju metų laiku ir dėl to nedraudžia savo transporto priemonių ir neatlieka techninės apžiūros.

Taip pat savininkai galės savanoriškai sustabdyti leidimą transporto priemonei dalyvauti eisme iki trejų metų, iki šiol terminas buvo metai.

Sudaužytų automobilių savininkams suteiktas šansas

Taip nustatyta, kad draudimo įmonei nustačius, jog eismo įvykio metu nukentėjusiam trečiajam asmeniui transporto priemonę remontuoti ekonomiškai netikslinga, informacija apie šią transporto priemonę turės būti pateikta Kelių transporto priemonių registrui.

Tokios transporto priemonės techninė apžiūra susisiekimo ministro arba jo įgaliotos institucijos nustatyta tvarka panaikinama ir ši transporto priemonė turi teisę sugrįžti į Lietuvos Respublikos viešąjį eismą tik po atkuriamojo remonto patvirtinus, kad yra tinkamai suremontuota ir yra žmonių sveikatai bei saugumui nepavojinga.

Ši transporto priemonė vėl gali dalyvauti viešajame eisme tik nustatyta tvarka panaikinus draudimą dalyvauti viešajame eisme.

Pagal „Regitros“ pranešimą, nuo sausio 1 iki spalio 8 dienos registruotų lengvųjų automobilių skaičius sumažėjo 640 tūkst. 490 (iki 1 mln. 189 tūkst. 507), krovininių automobilių – 77 tūkst. 585 (iki 103 135), iš jų vilkikų – 13 tūkst. 377 (iki 39 tūkst. 986), motociklų – 23 tūkst. 489 (iki 22 tūkst. 614).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas