Aurelijus Petraitis išsaugojo vietą pirmajame 50-tuke

Pirmąjį kartą ne Afrikoje, o Pietų Amerikoje surengtą tradicinį Dakaro ralį tęsia ir vienas lietuvių automobilių ekipažas bei du motociklininkai.
Dakaro ralis Pietų Amerikoje
Dakaro ralis Pietų Amerikoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Antradienį ketvirtajame 488 km ilgio etape iš Džiakobačio į Neukeną (Argentina) 61-i latvišku „Oscar” bagiu automobilių klasėje finišavo Aurelijus Petraitis su šturmanu Antanu Juknevičiumi.

Vienintelis automobilių klasėje lenktynes tęsiantis lietuvių ekipažas greičio ruožą įveikė per 5 valandas 38 minutes 28 sekundes ir finiše beveik dvi valandas pralaimėjo lenktynių lyderiu likusiam buvusiam pasaulio autoralio čempionui ispanui Carlosui Sainzui su „Volkswagen”:

10.Robby Gordon (JAV), „Hummer” 12:13;

...61.Aurelijus Petraitis (Lietuva), „Oscar” 1:55:31.

Po ketvirtojo etapo A. Petraitis bendroje Dakaro ralio įskaitoje iš 43-os vietos smuktelėjo į 47-ąją ir antrąjį etapą šiemet laimėjusiam Carlosui Sainzui su „Volkswagen” pralaimi daugiau nei septynias valandas:

... 47.Aurelijus Petraitis (Lietuva), „Oscar” 7:04:21,

Motociklų klasėje ketvirtajame Dakaro ralio etape Mindaugas Slapšys užėmė 93-ą vietą, o Balys Bardauskas finišavo 158-as, tarp 166-ių lenktynes tęsiančių motociklininkų.

Ketvirtojo etapo nugalėtoju vėl tapo lenktynių lyderis ispanas Marcas Coma su „KTM::

...158.Balys Bardauskas (Lietuva), „Yamaha” 7:26:36,

Bendroje įskaitoje tarp motociklininkų į 85-ąją poziciją pakilęs M.Slapšys lenktynių lyderiui ispanui Marcui Coma pralaimi daugiau nei pusšeštos valandos. B.Bardauskas smuktelėjo į 160-ąją poziciją:

...85.Mindaugas Slapšys (Lietuva), „KTM” 5:43:54;

...160.Balys Bardauskas (Lietuva), „Yamaha” 15:03:35.

Trečiadienį penktojo Dakaro ralio etapą iš Neukeno į San Rafaelį (Argentina) sudarys 763 km. Specialiojo greičio ruožo ilgis – 506 km.

Startavę Argentinos sostinėje per dvi savaites ralio dalyviai pervažiuos žemyną iki Ramiojo vandenyno Čilėje bei grįš atgal į Buenos Aires. Bendras 14 etapų Dakaro ralio, kuriame bus kilometro aukščio smėlio kopos, Andų kalnų perėjos, Atakamos dykuma bei kaktusų giraitės, trasos ilgis – 9500 km.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas