Baigėsi pavasarinis ralio-sprinto ir slalomo turnyras Nemuno žiedo trasoje

Penktadienio vakarą Kačerginėje finišavo penkių etapų automobilių ralio-sprinto ir slalomo pavasario turnyras, kurio dalyviai varžėsi dėl „Libella“ taurių.
Paskutinis pavasarinio slalomo etapas Nemuno žiedo lenktynių trasoje
Paskutinis pavasarinio slalomo etapas Nemuno žiedo lenktynių trasoje / Algimanto Brazaičio nuotr.

Iš viso šiame turnyre jėgas išbandė per 100 lenktynininkų, kuriems tokios varžybos – rimtas jėgų patikrinimas ir savotiškas tramplinas į ralio ar žiedines trasas, o į paskutiniojo etapo batalijas susirinko 54 sportininkai.

Kai kurie lenktynininkai juos tenkinančias pozicijas jau buvo užsitikrinę ankstesnių etapų varžybose, todėl nusprendė patausoti techniką.

„Jei pirmasis pavasarinių varžybų etapas labiau panašėjo į žieminį, tai paskutinis kvepėjo jau net ne pavasariu, o tikra vasara, nes Kačerginėje visus dalyvius, žiūrovus ir varžybų teisėjus maloniai nuteikė 20 laipsnių šiluma, garantavusi gerą prieššventinę nuotaiką“, - džiaugėsi turnyro organizatorius Eduardas Jakas.

Sausa, švari trasa tapo irgi nemenku lenktynininkų pagalbininku, nes žiemos batalijų užgrūdinti sportininkai beveik nedarė klaidų, o ir važiavo jie visi nepalyginamai greičiau.

Slalomo varžybų dalyviai rungėsi šešiose klasėse, o apdovanojimus, kaip ir dera, pirmosios atsiėmė dailiosios lyties atstovės. Ir vėl aukščiausiąjį nugalėtojų garbės pakylos laiptelį užėmė Evelina Drilingienė, kuri laimėjo ir kovo pradžioje pasibaigusį žiemos turnyrą. Ji vėl pranoko antrąją vietą užėmusią Viktoriją Jakaitę, tačiau kova dėl „Libellos“ taurių buvo nepalyginamai atkaklesnė. Prieš paskutiniojo etapo lenktynes abi varžovės turėjo po lygiai taškų, tad turnyro nugalėtoją lėmė paskutiniojo etapo batalijos, kurias laimėjo Evelina.

Algimanto Brazaičio nuotr./Paskutinis pavasarinio slalomo etapas Nemuno žiedo lenktynių trasoje

Kur važiavo, ten laimėjo, - taip pasibaigus turnyrui draugai ir varžovai kalbėjo apie šalies ralio čempionato dalyvį Vytį Pauliukonį, laimėjusį net trijų klasių pavasarinio turnyro batalijas ir iš Kačerginės išsivežusį daugiausia taurių. V. Pauliukonis šventė pergales ralio-sprinto laisvojoje klasėje ir slalomo varžybų toje pačioje bei FWD klasėse. Jis slalomo trasoje buvo ir absoliučiai greičiausias, įveikęs ją per 1 min. 18,94 sek.

Vyčio laikas tapo orientyru varžovams, tačiau pagerinti jo niekas taip ir neįstengė. Todėl nenuostabu, kad šis sportininkas gana įtikinamai pranoko savo konkurentus – Mindaugą Joną Šimkevičių ir Rytį Bartusevičių (laisva klasė) bei FWD klasės antrąjį prizininką Egidijų Savicką.

Ralio sprinto laisvoje klasėje aršiausias V. Pauliukonio konkurentas Marius Dudonis atsiliko 10 taškų.

Pavasarinio slalomo turnyre jaunimo klasėje varžėsi net du „Libellos“ taurės steigėjos Vestos Survilienės sūnūs – Arnoldas ir Kornelijus. Šios automobilių sportą itin gerbiančios šeimos vyresnioji atžala – Joana – sėkmingai dalyvauja Lietuvos automobilių ralio čempionate, o jos broliai pavasarinį turnyrą nusprendė išnaudoti kaip atspirties tašką rengdamiesi atsakingesniems startams. Nors nė vienam jų dar nepavyko užkopti ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio, tačiau Arnoldas džiaugėsi antrąja vieta, o Kornelijus liko ketvirtas.

Jaunimo klasės varžytuvių galutinę įskaitą ir „Libella“ taurę laimėjo Edvinas Savickas, o trečiąją vietą užėmė Karolis Šiugždinis.

RWD klasėje su „Nissan 2002X“ triumfavo Algirdas Šliažas, o 4WD – Audrius Liutkevičius, vairavęs „Honda Civic“.

Ralio-sprinto pavasarinį turnyrą jaunimo klasėje laimėjo K. Šiugždinis, o antrąja ir trečiąja vietomis labai džiaugėsi broliai Arnoldas ir Kornelijus Survilos.

Daugiausia dalyvių – 15 – ralio-sprinto trasoje varžėsi RWD klasėje, kurioje su BMW 318 triumfavo turnyrą laimėjęs Linas Kriūnas, pelnęs 45 taškus. Tokį pat automobilį vairavęs Vaidas Krukauskas surinko 30 taškų ir liko antras, o trečioji vieta atiteko „Mercedes Benz 190“ vairavusiam Audriui Semenkovui (26 taškai).

Beje, antrojo prizininko brolis Paulius Krukauskas baigiamajame etape buvo absoliučiai greičiausias, įveikęs ralio-sprinto trasą per 1 min. 40,30 sek.

4WD klasėje turnyro nugalėtoju tapo „Subaru Impreza“ pilotavęs Darius Saulevičius, pranokęs Vilių Ūksą su „BMW 318i“, o FWD klasės sportininkų varžytuves laimėjo Rokas Kavaliauskas.

Beje, šioje klasėje itin atkakli kova vyko dėl antrosios vietos, kurią tik baigiamajame etape pavyko užsitikrinti M. Dudoniui, keturiais taškais pranokusiam trečiąjį prizininką A. Survilą.