Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Būsimi lenktynininkai mokėsi Smalininkuose

Lietuvos kartingo akademija
Organizatorių nuotr. / Lietuvos kartingo akademija
Šaltinis: gazas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Smalininkų kartodrome vyko jau antroji Lietuvos Kartingo akademijos sesija. Joje dalyvauja dvi dešimtys vaikų nuo septynerių iki dvylikos metų amžiaus. Visi jie žengia tik pirmuosius žingsnius automobilių sporto link.

Jau antrą sezoną veikianti Lietuvos Kartingo akademija sulaukia daug dėmesio iš Tarptautinės Automobilių Federacijos (FIA). Sėkmingas praėjusių metų sezonas lėmė, kad FIA šiais metais išplėtė mūsų šalyje vykdomą programą – buvo priimta daugiau pradedančių lenktynininkų ar tų, kurie dar tik galvoja jais tapti.

Iš dalies tokio dėmesio Lietuvoje sulaukta ir dėl to, kad vis dažniau mūsų šalies kartingo meistrai dalyvauja tarptautinėse varžybose ir užima vis aukštesnes pozicijas. Štai pernai metų Kartingo akademijos absolventas Justas Jonušis sulaukęs vos dvylikos tapo profesionalios Italijos kartingo komandos „New Age Karting“ nariu, o šiemet Lietuvos čempionate šios akademijos absolventai kovoja dėl šalies čempiono vardo net keliose klasėse.

Šį sezoną Kartingo akademijoje tarp dviejų dešimčių vaikų taip pat yra keletas, kurie jau dalyvauja įvairiose varžybose. Tiesa, daugeliui iki to dar toli.

Organizatorių nuotr./Lietuvos kartingo akademija
Organizatorių nuotr./Lietuvos kartingo akademija

„Būtume labai laimingi, kad bent pusė šių metų Kartingo akademijos narių taptų lenktynininkais ir nepaleistų vėjais tų žinių, kurias gauna šiuose užsiėmimuose“ – sakė šios akademijos dėstytojas Jonas Gelžinis.

Antroje akademijos sesijoje vaikai primą kartą susipažino su Smalininkų kartodromo lenktynių trasa. Be to, būsimiems lenktynininkams buvo išaiškinta kas tai yra kvalifikacija, kaip jai pasiruošti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.

Organizatorių nuotr./Lietuvos kartingo akademija
Organizatorių nuotr./Lietuvos kartingo akademija

„Kvalifikacija yra vienas kertinių dalykų lenktynėse. Ypač kartingo sporte“ – sako daugkartinis Lietuvos kartingo čempionas, šį sezoną pirmą kartą dėstantis lenktyniavimo paslaptis vaikams Ignas Gelžinis.

Neliko užmiršti ir tėveliai – užsikrėtę vaikų entuziazmu lenktyniauti ir palaikomi savo atžalų jie patys susigrūmė lenktynių trasoje.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie Gazas