Dakaro ralio karavanas pasiekė Čilę (video, nuotraukos)

Pietų Amerikoje vykstančiame Dakaro ralyje pergales ketvirtajame etape iš Fjambalos (Argentina) į Kopjapą (Čilė) iškovojo amerikietis Robby Gordonas su „Hummer“ automobiliu ir KTM motociklu važiuojantis ispanas Marcas Coma.
R.Gordonas su „Hummer“ ketvirtosios Dakaro ralio dienos etapą laimėjo vos 1 sekunde / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

R.Gordonas 203 km greičio ruožą įveikė per 1 valandą 40 minučių 21 sekundę ir vos 1 sekunde aplenkė lenktynių lyderį automobilių klasėje Prancūzijos lenktynininką Stephane'ą Peterhanselį su BMW.

„Šios dienos specialusis greičio ruožas buvo tiesiog idealus mums. Trasoje buvo daug žolės, o  „Hummer“ ant tokios dangos važiuoja tiesiog puikiai, – po finišo teigė etapo nugalėtojas. – Pergalė viename etape mums nereiškia nieko. Svarbiausia – pergalė bendrojoje įskaitoje, todėl džiaugiamės, jog ketvirtajame etape sugebėjome atsitiesti po tokio nesėkming mums trečiojo etapo. Dukart buvome įstrigę, be to, perkaito variklis ir taip sugebėjome prarasti visą valandą. Tiesa, nuo ralio pradžios prabėgo dar tik keturios dienos, dar laukia ilgos lenktynės.“

Beveik pustrečios minutės nuo etapo nugalėtojo atsilikęs trečias antradienį finišavo „Volkswagen'ą“ vairuojantis Nasseras Al Attiyahas iš Kataro.

Automobilių grupės ketvirtojo etapo rezultatai
VietaPilotasŠalisAutomobilisLaikas
1.Robby GordonasJAV„Hummer“1 val. 40 min. 21 sek.
2.Stephane'as PeterhanselisPrancūzijaBMWatsiliko 1 sek.
3.Nasseris Al–AttiyahasKataras„Volkswagen“+ 2 min. 26 sek.
4.Carlosas SainzasIspanija„Volkswagen“+ 3 min. 4 sek.
5.Ginelis De VilliersasPAR„Volkswagen“+ 4 min. 14 sek.

Bendroje automobilių klasės įskaitoje S.Peterhanselis antroje vietoje esantį „Volkswagen“ lenktynininką ispaną Carlosą Sainzą lenkia pusaštuntos minutės.

Penktą vietą etape užėmęs nugalėtojo titulą ginantis Ginelis De Villiersas iš Pietų Afrikos bendroje įskaitoje pakilo į 20–ąją poziciją ir nuo lyderio atsilieka daugiau, kaip 3 valandomis.

Bendroji automobilių grupės įskaita (po 4 etapų)
1.Stephane'as PeterhanselisPrancūzijaBMW10 val. 54 min. 50 sek.
2.Carlosas SainzasIspanija„Volkswagen“atsilieka 7 min. 36 sek.
3.Nasseris Al–AttiyahasKataras„Volkswagen“+ 9 min. 56 sek.
4.Robby GordonasJAV„Hummer“+ 19 min. 25 sek.
5.Alfie CoxasPAR„Nissan“+ 59 min. 30 sek.
...
20.Ginelis De VilliersasPAR„Volkswagen“+ 3 val. 4 min. 59 sek.

Motociklų klasėje pergalė ketvirtajame etape nugalėtojo titulą ginančiam Marcui Coma leido pakilti į šeštą vietą bendroje įskaitoje.

„Labai džiaugiusi šia pergale. Tai labai pakels visos komandos moralę po keletos nesėkmingų dienų. Sugrįžome į įprastą ritmą“, - pasakojo ispanas.

Antras antradienį tarp motociklininkų finišavo prancūzas Davidas Casteu su „Sherco“, trečias – lenktynių motociklininkų įskaitoje lyderis Cyrilas Despresas su KTM'u.

Motociklų grupės ketvirtojo etapo rezultatai
VietaMotociklininkasŠalisMotociklasLaikas
1.Marcas ComaIspanijaKTM1 val. 46 min. 58 sek.
2.Davidas CasteuPrancūzija„Sherco“atsiliko 2 min. 4 sek.
3.Cyrilas DespresasPrancūzijaKTM+ 3 min. 14 sek.
4.Francisco Lopezas ContardoČilė„Aprilia“+ 5 min.  6 sek.
5.Paulo GoncavlesasPortugalijaBMW+ 6 min. 59 sek.

Bendroje įskaitoje C.Despresas antroje vietoje esantį D.Casteu lenkia beveik 9 minutėmis.

Bendroji motociklų grupės įskaita (po 4 etapų)
1.Cyrilas DespresasPrancūzijaKTM10 val. 44 min. 16 sek.
2.Davidas CasteuPrancūzija„Sherco“atsilieka  8 min. 53 sek.
3.Helderis RodriguesasPortugalija + 23 min. 45 sek.
4.Luca MancaItalijaKTM+ 29 min. 51 sek.
5.Alainas DuclosasPrancūzijaKTM+ 38 min. 20 sek.
6.Marcas ComaIspanijaKTM+ 38 min. 50 sek.

Sunkvežimių grupėje puikią dovaną 40-ojo gimtadienio proga sau įteikė Vladimiras Čiaginas. „Kamaz“ vairuojantis rusas laimėjo jau ketvirtą etapą iš tiek pat galimų, o už nugaros likusį čempiono titulą ginantį komandos draugą tautietį Fridausą Kabirovą („Kamaz“) aplenkė 7 min. 44 sek., taip padidindamas savo persvarą prieš pastarąjį bendrojoje sunkvežimių įskaitoje jau beveik iki pusvalandžio (26 min. 27 sek.).

Trečiadienį penktajame Dakaro ralio etape iš Kopjapos į Antofagastą Čilėje karavanui teks įveikti 670 km, iš kurių net 483 km sudarys greičio ruožas.

Iš viso ralio dalyviams Argentinos ir Čilės keliais teks įveikti apie 9 tūkstančius kilometrų: motociklininkų laukia 8937 km, iš kurių 4717 km specialūs greičio ruožai, o automobilių ir sunkvežimių – 9030 km ir 4810 km specialūs greičio ruožai.

Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas