Dakaro ralio karavanui persikėlus į Čilę, pasikeitė motociklininkų įskaitos lyderis (rezultatai, nuotraukos, video)

2011 metų Dakaro ralio karavanui iš Argentinos persikėlus į Čilę, ketvirtąjį etapą trečiadienį laimėjo ispanai – „Volkswagen“ automobilį vairuojantis Carlosas Sainzas bei motociklininkas Marcas Coma su KTM'u. Sunkvežimių įskaitoje jau 59 etapą per savo karjerą laimėjo rusas Vladimiras Čiaginas, trasoje tramdantis „Kamaz“.
Marcas Coma
Marcas Coma. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtajame etape sportininkams reikėjo įveikti 761 km atstumą iš Chuchujaus (Argentina) į Kalamą (Čilė). Greičio ruožo ilgis sudarė 207 km.

Automobilių grupėje greičiausias buvo C. Sainzas. Čempiono titulą ginantis ispanas trasą įveikė per 1 valandą 9 minutes 14 sekundžių ir, laimėjęs jau trečiąjį etapą šiais metais bei dvidešimtąjį Dakaro ralio etapą karjeroje, 50 sekundžių aplenkė antroje vietoje likusį komandos draugą Nasserą Al–Attiyahą iš Kataro.

„Trasa šį kartą buvo labai klaidi, tačiau mačo šturmanas Lukas Cruzas atliko puikų darbą. Ketvirtadienį mūsų laukia sudėtingas išbandymas Atakamos dykumoje, stengsimės pasirodyti ne prasčiau“, – teigė C.Sainzas.

Trečioje vietoje, nuo nugalėtojo atsilikęs 1 min. 22 sek., finišavo prancūzas Stephane'as Peterhanselis su BMW.

Automobilių klasės ketvirtojo etapo rezultatai:

1. Carlosas Sainzas (Ispanija), „Volkswagen“       1 val. 57 min. 09 sek.
2. Nasseras Al–Attiyahas (Kataras), „Volkswagen“         atsiliko 50 sek.
3. Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija), BMW)                  1:22
4. Ginielis de Villiersas (PAR), „Volkswagen“                   2:17
5. Markas Milleris (JAV), „Volkswagen“                          2:43

Bendroje įskaitoje pirmaujantis dukart pasaulio autoralio čempionas (1990 ir 1992 metais) ir Dakaro ralio nugalėtojo titulą ginantis C.Sainzas jau beveik puspenktos minutės lenkia antroje vietoje esantį komandos draugą N. Al–Attiyahą.

Bendroji automobilių klasės įskaita (po 4 etapų):

1. Carlosas Sainzas (Ispanija), „Volkswagen“      11 val. 09 min. 14 sek.
2. Nasseras Al–Attiyahas (Kataras), „Volkswagen“ atsilieka 4 min. 24 sek.
3. Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija), BMW                   5:41
4. Ginielis de Villiersas (PAR), „Volkswagen“                  19:14
5. Krzysztofas Holowczycius (Lenkija), BMW                      27:45

Tarp motociklininkų trečiadienį greičiausiai važiavęs M.Coma 207 km greičio ruože sugaišo 2 valandas 4 minutes ir iškovojo tryliktąją pergalę Dakaro ralio etapuose.

Vos 16 sekundžių ispanui pralaimėjęs nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Cyrilis Despres su KTM'u finišavo antras, o trečiojoje pozicijoje likęs „Aprilia“ lenktynininkas čilietis Francisco Lopezas nuo ispano atsiliko kiek daugiau nei dviem minutėmis.

Motociklų klasės ketvirtojo etapo rezultatai:

1. Marcas Coma (Ispanija), KTM                  2 val. 04 min. 00 sek.
2. Cyrilis Despres (Prancūzija), KTM                  atsiliko 16 sek.
3. Francisco Lopezas (Čilė), „Aprilia“                       2:05
4. Olivieris Painas (Prancūzija), „Yamaha“                     6:20
5. Helderis Rodriguesas (Portugalija), „Yamaha“                6:55

Laimėjęs antrąjį etapą iš eilės M.Coma tapo ir lyderiu bendroje įskaitoje. Jis vos dviem sekundėmis aplenkė į antrą vietą smuktelėjusį triskart Dakaro ralio nugalėtoją C.Despresą:

Bendroji motociklų klasės įskaita (po 4 etapų):

1. Marcas Coma (Ispanija), KTM                 11 val. 43 min. 12 sek.
2. Cyrilis Despres (Prancūzija), KTM                  atsilieka 2 sek.
3. Francisco Lopezas (Čilė), „Aprilia“                      20:12
4. Paulo Goncalvesas (Portugalija), BMW                     25:40
5. Helderis Rodriguesas (Portugalija), „Yamaha“               26:02

Sunkvežimių klasėje vėl nugalėjo čempiono titulą ginantis rusas rusas Vladimiras Čaginas („Kamaz“). Jam tai buvo jau 59-oji pergalė per karjerą.

207 km ilgio greičio ruožą antradienį V.Čiaginas įveikė per 2 val. 10 min. 18 sek. ir 2 min. 18 sek. aplenkė antroje vietoje likusį komandos draugą tėvynainį Firdausą Kabirovą („Kamaz“). Trečias, nuo nugalėtojo atsilikęs 5 min. 59 sek., finišavo čekas Alešas Lopraisas („Tatra“).

Ketvirtojo etapo rezultatai sunkvežimių klasėje:

1. Vladimiras Čaginas (Rusija), „Kamaz“      2 val. 10 min. 18 sek.
2. Firdausas Kabirovas (Rusija),„Kamaz“    atsiliko 2 min. 18 sek.
3. Alešas Lopraisas (Čekija), „Tatra“        5 min. 59 sek.
4. Franzas Echteris (Vokietija), „Man“    11 min. 8 sek.
5. Eduardas Nikolajevas (Rusija), „Kamaz“       12 min. 48 sek.

Bendrojoje sunkvežimių įskaitoje savo persvarą dar labiau padidino V.Čaginas, laimėjęs tris iš keturių šių metų Dakaro ralio etapus.