Dakaro ralio nugalėtojas – Stephane'as Peterhanselis

2017-ųjų Dakaro ralio automobilių bendroje įskaitoje nugalėjo didžiąją dalį maratono lyderiavęs Stephane'as Peterhanselis. Jis visą Dakaro distanciją įveikė per 28 val. 49 min. 30 sek.
„Peugeot“ komandos triumfas ant Dakaro finišo podiumo
„Peugeot“ komandos triumfas ant Dakaro finišo podiumo / Andriaus Lauciaus nuotr.

Antrą vietą užėmė Sebastienas Loebas, atsilikęs penkiomis minutėmis, o trečias liko Cyrilis Despres, pralaimėjęs dar beveik pusvalandžiu. Visi jie priklauso „Peugeot“ komandai, kuri jau antrus metus iš eilės nepalieka vilčių konkurentams.

Ketvirtas komandos vairuotojas, Carlosas Sainzas, pasitraukė iš 2017-ųjų Dakaro po avarijos trečiame etape, kuomet nulėkė nuo skardžio.

Andriaus Lauciaus nuotr./„Peugeot“ komandos triumfas ant Dakaro finišo podiumo

Motociklų įskaitoje absoliučiu nugalėtoju tapo britas Samas Sunderlandas, kuriam visų greičio ruožų įveikimui prireikė 32 val. 6 min. 22 sek.

Nuo jo daugiau nei pusvalandžiu atsiliko australas Matthiasas Walkneris, trečioje vietoje liko Gerardas Farres Guellis iš Ispanijos. Visi nugalėtojai vairavo KTM motociklus.

Keturračių įskaitoje varžovams vilčių nepaliko rusas Sergejus Karyakinas. Jis Dakaro trasą įveikė per 39 val. 18 min. 52 sek. ir daugiau nei valanda aplenkė antroje vietoje likusį čilietį Ignacio Casale. Trečias liko Pablo Copetti iš Argentinos, atsilikęs dar trimis valandomis.

Lietuviams Dakaras taip pat baigėsi sėkmingai: Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas užėmė 21-ą vietą, rekordinę Baltijos šalių atstovams. Plačiau apie jų pasiekimą skaitykite paspaudę čia.