Europos kroso čempionu paskelbtas Nerijus Naujokaitis

Prancūzijoje, „Saint Igny de Vers“ lenktynių trasoje, baigėsi Europos automobilių kroso batalijas.
Apdovanojimai
Apdovanojimai / Organizatorių nuotr.

Paskutiniojo, vienuoliktojo etapo lenktynėse nedalyvavo 2008 metų čempiono titulą užsitikrinęs Šakių TSK lenktynininkas Nerijus Naujokaitis ir vicečempionu tapęs Rusijos sportininkas Aleksandras Kvašninas, kurie taupydami lėšas ir techniką jau pradėjo galvoti apie kitų metų sezoną.

Paskutinįjį etapą Prancūzijoje kiek nelauktai laimėjo prie vicečempiono „Renault Clio“ vairo sėdęs jo brolis Sergejus Kvašninas.

Antras finišo liniją kirto Christianas Giarolo, vairuojantis „Ford Focus“, o trečiąją vietą iškovojo tokį pat automobilį kaip ir antrasis prizininkas vairavęs Ladislavas Brožekas.

Prancūzijoje Lietuvos atstovas Ričardas Savickas su „Ford Puma“ finišavo šeštas ir savo taupyklę papildė dar 11 įskaitinių taškų. Beje, iškovodamas būtent šeštąją vietą Ričardas šiemet ir debiutavo Europos kroso čempionate Portugalijoje.

Po šio etapo jau neliko nežinomųjų galutinėje Europos automobilių kroso čempionato turnyrinėje lentelėje.

Kaip ir pernai, taip ir šiemet galingiausių automobilių, krose vadinamame 1-ajame divizione, čempionu tapo N. Naujokaitis, iškovojęs 153 taškus. Lietuvis čempiono titulą apgynė iki pirmenybių pabaigos likus dar vieno etapo varžyboms.

Vicečempiono laurai atiteko Rusijos atstovui A.Kvašninui (145 taškai), o trečiąją vietą užsitikrino Čekijos lenktynininkas Vaclavas Fejfaras, pelnęs 130 taškų.

R.Savickas, kaip ir Rusijos sportininkas Aleksandras Falejevas, pelnė po 81 tašką, tačiau lietuvis liko devintas, nes varžovui etapų lenktynėse pavyko iškovoti keletą aukštesnių vietų daugiau nei lietuviui.

Dešimtąją ir vienuoliktąją vietas tarp 44 šiame divizione klasifikuotų sportininkų užėmė kaimyninės Latvijos atstovai Aldis Zebergas ir Janis Bogdanovičius, pelnę atitinkamai 63 ir 41 tašką.

Dvyliktas liko dar vienas Šakių TSK klubo atstovas Šarūnas Glikas, surinkęs 40 taškų, o 17-oji vieta atiteko su Lietuvos automobilių sporto federacijos licencija lenktyniavusiam maskviečiui Nikitai Kondrachinui.

Beje, abu šie Lietuvai atstovavę sportininkai dalyvavo tik keturių iš vienuolikos etapų lenktynėse.