Benediktas Vanagas priešpaskutinį Dakaro greičio ruožą baigė 26-oje vietoje, Antanas Juknevičius finišavo 52-oje pozicijoje

Penktadienį Dakaro lenktynininkai ir toliau skynėsi kelią dykumų maratono finišo link. Dvyliktame greičio ruože dalyviai nuvažiavo 699 kilometrų atstumą ir nukeliavo iš El Salvadoro į La Sereną. Atkarpa, kurioje buvo lenktyniaujama, sudarė 350 kilometrų.
Benediktas Vanagas
Benediktas Vanagas / Gedmanto Kropio nuotr.

Benediktas Vanagas didesnių klaidų išvengė

Benediktas Vanagas ir Andrejus Rudnickis po patirtų nesėkmių įgavo antrą kvėpavimą. Mažinti apsukų komanda nesiruošė ir dvyliktame greičio ruože. Sėkmingiausiai duetas važiavo iki ketvirtojo tarpinio finišo, kuriame tandemas buvo klasifikuojamas 22-oje vietoje.

Vėliau sportininkai palaipsniui keletą pozicijų prarado ir galiausiai finišą pasiekė būdami 26-oje vietoje ir užfiksuodami 4 val. 48 min. 33 sek. laiką. Nuo greičio ruožo lyderio Benediktas Vanagas atsiliko 1 val. 10 min. 14 sek.

„Šiandien buvome atsargesni. Pirmoje etapo dalyje neišvengėme sudaužyto ratlankio. Per dulkes nesimato kur važiuoti, o sunkvežimiai nuolat prieš mus „start list‘e įsipiešia“ Antroje dalyje buvo apie 150 km smėlėtų ruožų bei kopų. Čia vykdėme konservatyvią taktiką. Važiavome su mažai pripūstomis padangomis. Tai nedavė maksimalaus greičio tiesiosiose, bet smėlyje jautėmės komfortiškai. Gyvenime visur pilna pasirinkimų. Rytoj norėtume būti podiume Valparaise. Šiuo metu judame bivuako link, kuris yra už 350 kilometrų“, – iš karto po finišo įspūdžiais dalijosi Benediktas Vanagas.

Preliminariais duomenimis, po dvylikos etapų Benediktas Vanagas bendroje automobilių įskaitoje užima 35-ą vietą.

Gedmanto Kropio nuotr./„General Financing-Autopaslauga“ ekipažas

Antanas Juknevičius skinasi kelią

Antano Juknevičiaus ir Vytauto Obolevičiaus ekipažas vis dar keliauja finišo link. Šeštame kontrolės punkte lietuvių duetas buvo klasifikuojamas 56-oje vietoje ir tuomet nuo lyderio jau buvo atsilikęs 1 val. 37 min. 28 sek.

Aštuntame kontrolės punkte lietuviai pasiekė viena vieta aukštesnį rezultatą, o į finišą atvyko 52-oje pozicijoje. Duetas trasoje sugaišo 7 val. 31 min. 10 sek. Lietuviai lyderiui pralaimėjo beveik keturias valandas.

Tomo Tumalovičiaus nuotr./Dakaro ralio starto podiumas

Automobilių klasėje – MINI valdžia

Dvyliktąjį greičio ruožą laimėjo MINI komanda, kurios vairuotojai ir pasidalijo visas tris vietas etape. Pirmas distanciją įveikė Stephane`as Peterhanselis. Jis atkarpą nuvažiavo per 3 val. 38 min. 19 sek.

Antrąją ir trečiąją vietas iškovojo Nasseras Al-Attiyahas ir Nani Roma. Lenktynininkai trasoje sugaišo atitinkamai trimis su puse ir šešiomis minutėmis ilgiau, nei lyderis.

Atrodo, kad absoliutus automobilių klasės nugalėtojas spręsis paskutiniame, tryliktame greičio ruože. Nani Roma, nukritęs į antrą vietą, nuo naujojo lyderio Stephane`o Peterhanselio atsilieka vos 26-iomis sekundėmis, tad kas taps čempionu automobilių gretose nuspėti praktiškai neįmanoma.

Motociklininkų gretose – prancūzo ataka

Nebeturintis kur trauktis prancūzas Cyrilas Despres atakuoja. Dvyliktame greičio ruože jis dar labiau padidino tempą ir aplenkė jau šiek tiek atsargiau važiuojantį Marcą Comą. Cyrilas Despres trasoje sugaišo 3 val. 58 min. 18 sek. Marcas Coma nuo jo atsiliko vos kiek daugiau, nei dviem minutėmis.

Trečias finišo liniją pasiekė dar vienas prancūzas, taip pat važiuojantis „Yamaha“, Olivieris Painas.