2016 01 16 /17:31

Dakaro finišas: B.Vanagas užėmė 27-ą, A.Juknevičius – 28-ą vietą

Šeštadienis – paskutinė Dakaro ralio diena, lenktynininkams teko įveikti 180 kilometrų ilgio greičio ruožą. Nors jo ilgis neatrodė didelis lyginant su ankstesnėmis dienomis sportininkams tekusiais išbandymais, organizatoriai užtikrino – išbandymų netruks. Lietuviai sėkmingai šiuos išbandymus įveikė ir užtvirtino jau anksčiau iškovotas pozicijas.

Paskutiniame greičio ruože geriau pasirodė Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas. Lenktynes pradėję iš 26-os pozicijos, lenktynininkai netrukus pakilo į 23-iąją, o finišą pasiekė 20-oje. Jie trasą įveikė lygiai per 2 valandas ir nuo etapo nugalėtojo Sebastieno Loebo atsiliko 13 min. 9 sek.

Edgaro Buiko nuotr./Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis

Simboliška, kad būtent paskutiniame etape B.Vanagas pasiekė geriausią asmeninį rezultatą šių metų Dakaro ralyje.

Kitas lietuviškas ekipažas, Antanas Juknevičius, važiuojantis su Mindaugu Slapšiu, lenktynes pradėjo iš 27-os pozicijos. Jie važiavo kiek atsargiau ir finišavo 28-i, trasą įveikę per 2 val. 4 min. 28 sek.

Nuotr. iš „Facebook“/Mindaugas Slapšys ir Antanas Juknevičius

Nepaisant šeštadienio pasiekimų, lietuviai išlaikė anksčiau turėtas pozicijas bendroje įskaitoje: B.Vanagas 2016-ųjų Dakaro maratone užėmė 27-ą vietą, A.Juknevičius – 28-ą.

Nei vienam jų nepavyko įvykdyti prieš varžybas išsikelto tikslo – pagerinti aukščiausią lietuvių pasiektą rezultatą Dakare. Praėjusiais metais B.Vanagas su Andrejumi Rudnickiu finišą pasiekė 24-oje vietoje.

Automobilių įskaitoje triumfavo Sebastienas Loebas, antras – Mikko Hirvonenas, trečias – Cyrilis Despres. Bendrosios automobilių įskaitos lyderis Stephane'as Peterhanselis, kaip ir pastaruosius etapus, pernelyg neskubėjo ir finišavo tik devintas, tačiau to užteko, kad jis jau 12-ą kartą taptų Dakaro nugalėtoju.

Motociklų įskaitoje šeštadienio trasą greičiausiai įveikė Pablo Quintanilla, antras liko Kevinas Benavidesas, trečias – Helderis Rodriguezas. Ketvirtą vietą užėmė motociklų įskaitos 2016-ųjų Dakaro čempionas Toby Price'as.

Keturračių įskaitoje paskutiniame etape greičiausias buvo Brianas Baragwanathas, antras – Giuliano Gordana, trečias – Sergejus Karyakinas. Bendroje įskaitoje nugalėjęs Marcosas Patronelli liko šeštas.

Sunkvežimių įskaitoje greičiausias buvo Hansas Stacey, o bendroje įskaitoje nugalėjo Gerardas de Rooy'us.

Dakaro 13-o etapo greičiausių dalyvių ir lietuvių rezultatus galite pamatyti žemiau esančioje lentelėje.