Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Automobilių sporto pedagogas Valdas Jonušis: saugaus elgesio kelyje vaikus turi mokyti ir tėvai

Valdas Jonušis
nuotr. iš asmeninio archyvo / Valdas Jonušis
Šaltinis: gazas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prasidėjus naujiems mokslo metams itin daug dėmesio skiriama gatves užplūdusiems mažiausiems eismo dalyviams. Šį rugsėjį, tradiciškai, ypatingą dėmesį eismo saugumui skirs pareigūnai, visą mėnesį vyks reidai keliuose. Vairuotojai bus raginami neprarasti budrumo. Na o policijos pareigūnai taip pat lankysis mokyklose, moksleiviams primins kelių eismo taisykles.

Visos šios priemonės neduos laukiamų rezultatų, jei apie saugų elgesį gatvėje vaikams nepasakos patys artimiausi žmonės. Mūsų šalies automobilių sporto legenda, Lietuvos kartingo federacijos generalinis sekretorius ir automobilių sporto pedagogas Valdas Jonušis teigia, kad mokant tokių įgūdžių, geresnių mokytojų už tėvus, kurie vaikui yra autoritetas, tikrai nerastume.

„Vaikai gatvėje linkę kartoti tėvų elgesį. Tad tėvams gero pavyzdžio rodymas yra būtinas. Priešingu atveju nepadės nei mokytojai, nei policijos pareigūnai, nei visokiausios saugaus eismo akcijos. Sunku tikėtis, kad vaikas norės prisisegti saugos diržą, jei matys, kad patys tėvai jo niekada nesisega.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Pėsčiųjų eismas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Pėsčiųjų eismas

Tą patį galima pasakyti ir apie pėsčiųjų perėjas. Mokykloje galima kiek nori mokyti vaikus, kad per gatvę dera pereiti tik tam skirtose vietose ir tik degant žaliam šviesoforo signalui. Bet jei tėvai vaikus į mokyklą veda per gatvę ne pėsčiųjų perėjoje ar bėga sankryžoje degant raudonam šviesoforo signalui, jokio teigiamo rezultato nebus.“ – apie tėvų rolę ugdant moksleivių saugaus elgesio gatvėse kultūrą samprotauja Lietuvos kartingo federacijos generalinis sekretorius.

Automobilių sporto pedagogas Valdas Jonušis pastebi, kad patys mažiausieji, pavyzdžiui pradinukai, teisingiausiai perėjose elgiasi būtent ten, kur vyko mokymasis, kur buvo kalbama apie saugaus elgesio gatvėje principus. Dėl šios priežasties, jei atžala tik pradeda eiti į mokyklą, tiesiog būtina bent kelis kartus kartu su vaiku praeiti maršrutą ir pirmyn ir atgal. Taip jis išmoks ir lengviau supras, kaip saugiai elgtis žengiant per gatvę.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Pėsčiųjų eismas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Pėsčiųjų eismas

„Dar vienas dalykas, kurį derėtų skiepyti vaikams, tai vadinamasis riboto pasitikėjimo principas. Vaikams derėtų priminti, kad net tose situacijose kur jie yra akivaizdžiai teisūs, visuomet reikia apsidrausti. Į kelią net ir pėsčiųjų perėjoje derėtų žengti tik tuomet, kai esi tikras, kad pėsčiuosius praleisti turintis automobilis spės sustoti.“ – pastebėjimais dalinasi Valdas Jonušis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas