Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Istorija: 7 dalykai, kurių išmokau metus gyvendama be alkoholio

Alaus buteliai
123rf.com nuotr. / Alaus buteliai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pastaruoju metu visame pasaulyje vis dažniau pradedama kalbėti apie alkoholizmo daromą žalą ir didelę, kartais netgi ir nepastebimą priklausomybę nuo jo.

Atrodytų, alkoholis yra visur, jį matome televizijos ekrane, gurkšnojame namuose ar bare su draugais, o linksmybių be taurelės gero alkoholinio kokteilio ar bokalo alaus daugelis netgi neįsivaizduoja.

Vis dėlto visos linksmybės prieina ribą, kai reikia tikrai ir galutinai apsispręsti – ar aš noriu ir toliau nuodyti savo organizmą? Priėjus ribą nepalūžti sunku, tačiau stipri valia išties gali padėti. Tai įrodo ir tinklalapyje huffingtonpost.com papasakota merginos istorija, kuri pavargusi nuo pašėlusių vakarėlių, nuolatinio draugų ar tėvų nuvylimo, galiausiai nusprendė visiškai atsisakyti alkoholio... Siūlome jums pasiskaityti ir galbūt pasisemti stiprybės ir įkvėpimo iš to, ko per metus be alkoholio išmoko ši mergina.  


Vieną dieną galiausiai nusprendžiau, kad man reikia tikrai didelių permainų. Privalėjau nustoti gerti ir šįkart visiems laikams, taigi nežaidžiau su trumpalaikiais gėrimo metimais, man tai niekuomet nepasiteisindavo. Aš tiesiog pabandžiau daryti tai, ko dar niekad nebuvau dariusi – aš visiškai nustojau vartoti alkoholį.

Kai pradėjau šią savo blaivystės kelionę, aš net neįsivaizdavau, kiek ilgai ji galėtų trukti, o dabar, praėjus metams, galiu jums pasakyti, kad nė už ką gyvenime negrįžčiau į tą savo gyvenimo laikotarpį, kai nuolat vartodavau alkoholį, nes metimo gerti privalumai nė nesilygindami persvėrė minusus! Štai ko per tuos negėrimo metus aš supratau ir išmokau.

Mano pojūčiai paaštrėjo šimtą kartų

Aš viską jaučiu gerokai geriau nei anksčiau, turiu galvoje, kvapą, įvairias emocijas, maisto skonį ir raumenų skausmą (gerai, šitą išties norėčiau jausti mažiau). Mano nosis pasidarė labai jautri įvairiems kvapams, o mano emocijos tikrai pašėlo – mane lengva įžeisti, aš greitai pravirkstu, tačiau visa tai atperka užplūstanti laimė – ji tokia stipri, jog retkarčiais manau, kad sprogsiu! Galbūt pagalvosite, kad aš gerokai perdedu, tačiau patikėkite, paaštrėję pojūčiai išties yra nuostabus dalykas!

Tik dabar pradedu suprasti, kas iš tiesų aš esu

Tik dabar suprantu, kad yra dalykų, kurie, kaip anksčiau maniau, man patiko, o dabar visiškai man nereikšmingi ir atvirščiai – yra šiuo metu man patinkančių dalykų, kurie nepatikdavo anksčiau. Paprastai tariant, jaučiuosi lyg būčiau kitas žmogus... Aš tik dabar atrandu save ir bandau išmokti bendrauti su savo šeima ar draugais be taurelės alkoholio. Tik dabar supratau, kad pabusti šeštadienį rytais be jokio galvos skausmo ir pagirių man nėra taip smagu, kaip atsikelti žvaliai ir išgėrus puodelį kavos eiti į lauką pabėgioti. Aš tik dabar suprantu, kad tas žmogus, kuris keletą metų gyveno alkoholio šešėlyje, buvau tikrai ne aš. Aš tik dabar jaučiuosi savimi...

Alkoholis tapo mano didžiausia problema

Aš jau keletą metų bandžiau, tačiau man vis nepavykdavo kontroliuoti savo gėrimo. Mano pažadai sau, kad nuėjusi į barą išgersiu tik vieną ar du kokteilius, visuomet taip ir likdavo tik pažadais ir dabar aš supratau, kodėl. Alkoholis man buvo linksmybių dalis, tačiau pastaraisiais metais dar prieš mesdama gerti supratau, kad iš tiesų alkoholis tapo mano pačia didžiausia problema, dėl kurios man gyvenime pradėjo nesisekti absoliučiai viskas. Būtent alkoholis buvo mano visų problemų šaknys ir labai gaila, kad to nesupratau anksčiau...

Supratau, kad galiu susitvarkyti savo gyvenimą

Kai aš aktyviai gerdavau, mano gyvenimas priminė šiukšlių krūvą, tačiau ji man nė kiek netrukdė. Iš pradžių tikrai buvo nepaprastai sunku gyventi be alkoholio, tačiau dabar džiaugiuosi savo būsena. Anksčiau vos nutikus kokiai nelamei ar blogam dalykui, aš prisigerdavau. Tuomet maniau, kad alkoholis išspręs visas mano problemas. Nieko jis neišspręsdavo. Dabar visas problemas sprendžiu pati, gerai jas apgalvodama ir pasverdama visas išeitis.

Kai priimi tokį svarbų sprendimą savo gyvenime ir pats sau pripažįsti, kad tau reikia nustoti gerti, tikrai sužinai, kas yra tikrieji tavo draugai.

Aš esu verta meilės

Kai nustojau vartoti alkoholį, aš supratau, kad sugebu palaikyti visiškai sveikus ir normalius romantiškus santykius ir kad aš tikrai esu verta būti mylima ir branginama. Matote, kai gėriau, apie save nebuvau labai geros nuomonės, maniau, kad jei jau esu tokia niekam tikusi, tai nesu verta ir gero vyro. Dabar suprantu, kad visa tai buvo per didelis savęs nuvertinimas, džiaugiuosi, kad dabar esu mylima – turiu nuostabų žmogų, kuris man sugebėjo parodyti, kad aš nusipelniau visos meilės, kurią jis man tik gali suteikti.

Alkoholį vartojantys žmonės yra kaip žalingi įpročiai

Tai yra labai svarbus dalykas, kurį aš supratau nustojusi gerti. Akivaizdu, kad kai atsisakai alkoholio, narkotikų ar kitos didžiulės priklausomybės, privalai pakeisti ir kai kuriuos draugus. Tai padaryti teko ir man. Ir žinote ką? Aš supratau, kiek mažai bendro turiu su tais žmonėmis, jie visiškai nepanašūs į mane, jų gyvenimo tikslai nuo maniškių skyrėsi tarsi diena nuo nakties. Viskas atrodė taip netikra...

Kai priimi tokį svarbų sprendimą savo gyvenime ir pats sau pripažįsti, kad tau reikia nustoti gerti, tikrai sužinai, kas yra tikrieji tavo draugai. Atsiras tokių žmonių, kurie mylės tave visapusiškai, tokių, kurie vartys akis tau atsisakius gerti, ir tikrai pasitaikys tokių „draugų“, kurie pasiūlys alkoholinį kokteilį net ir žinodami, kad negeriate. Susidūriau su visais išvardytais tipais ir atsikračiusi žalingos priklausomybės, palikau ir savo draugus.

Aš nesu tobula, bet tai nieko baisaus

123rf.com nuotr./Viskio taurė
123rf.com nuotr./Viskio taurė

Kai atsisakote vienos ar kitos stiprios priklausomybės, galite pajusti didelę kaltę, gėdą ar gailestį. Meluočiau, jeigu tvirtinčiau, kad nepatyriau šių jausmų, bet patikėkite, dabar aš suprantu, kad šis emocijų spektras man tikrai išėjo į naudą. Šias emocijas aš ne tik jaučiau, bet ir mokiausi, kaip su jomis susitvarkyti, kad galėčiau sau susikurti sveiką ir gražų gyvenimą. Žinau, kad eidama šiuo keliu padariau daug klaidų ir puikiai suprantu, kad tobula aš niekuomet nebūsiu. Aš kasdien turiu sau priminti, kad pernelyg savęs nespausčiau, ir aš tikrai padariau progresą. Pripažinsiu, būna gerų, bet būna ir labai blogų dienų. Kartais tiesiog pagalvoju, kaip nesąžininga, kad negaliu gerti alkoholio taip, kaip visi kiti, tačiau pamažu aš suprantu, kad toks gyvenimo būdas, kurį palaikau dabar, man patinka gerokai labiau.

Tiesą sakant, aš niekad nemaniau, kad blaivystė gali tapti mano gyvenimo būdu, tačiau dabar aš net negalėčiau įsivaizduoti savęs kitokios, nė už ką nenorėčiau grįžti atgal. Aš niekuomet nė nesvajojau, kad galėčiau būti šitokia laiminga ir sveika gyvendama be alkoholio. Aš visuomet buvau ta mergina, kuriai alkoholis buvo reikalingas vien tam, kad būtų linksmiau, o dabar aš visiems įrodžiau, kad linksma gali būti ir be jo. Kiekvieną rytą, kai pabundu, man palengvėja prisiminus, kad pagirių aš jau niekuomet nepajausiu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką