Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip islandai atgrasė vaikus nuo rūkymo

Rūkymas
Photos.com / Rūkymas
Šaltinis: Žinių radijas
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jeigu nori, kad vaikai rūkytų kuo mažiau, tėvai patys pirmiausia turi parodyti pavyzdį nerūkydami, teigia Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga.

„Pats veiksmingiausias „pasakymas“ – elgimasis taip, kaip norime, kad elgtųsi vaikai. Turime šiurpokus lietuviškus duomenis, kad tose šeimose, kur yra rūkantys tėvai arba mamos, rūkančių vaikų yra dvigubai daugiau nei tose šeimose, kur tėvai yra nerūkantys“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ pirmadienį kalbėjo A.Veryga. 

A.Veryga pabrėžia, kad vaikams šiuos gaminius reikia padaryti maksimaliai neprieinamais – tai yra, jie turi kainuoti brangiai.  „Mes galime šnekėti kiek tik norime apie kontrabandą, bet mes turime apsispręsti, ar norime, kad mūsų vaikai pradėtų rūkyti, ar nenorime. Jeigu nenorime, juos turime daryti brangius“, – sakė A.Veryga.

Šioje srityje islandams pavyko pasiekti labai gerą rezultatą – jie rūkančių vaikų skaičių sugebėjo sumažinti nuo 25 iki 3 proc. per beveik 20 metų

Be to, anot A. Verygos, tabako gaminių pakuotės negali būti patrauklios, ant jų turėtų būti paveiki vaizdinė informacija, kuo rūkymas yra pavojingas.  Pasak jo, šioje srityje islandams pavyko pasiekti labai gerą rezultatą – jie rūkančių vaikų skaičių sugebėjo sumažinti nuo 25 iki 3 proc. per beveik 20 metų.

„Jie viską padarė: ir kainas pakėlė, ir reklamos draudimą įvedė, ir draudimą parduoti tiesiogiai prieinamu būdu, kad nebūtų galima pačiam pasiimti. Kitas dalykas – vaikų užimtumas. Jie skyrė pakankamai pinigų, kad vaikai būtų užsiėmę,  jų užklasinei veiklai, įvairiausioms švietimo programoms“, – dėstė A. Veryga.

A. Verygos žiniomis, Islandijoje vaikai po 22 val. turi būti su tėvais – tai irgi prisidėjo prie rūkančių vaikų skaičiaus sumažėjimo: „Islandai paskaičiavo, kad kuo vaikai praleidžia daugiau laiko su tėvais, tuo mažiau jie rizikuoja pradėti anksti rūkyti ar vartoti alkoholinius gėrimus.“

Visą laidos „Ryto espresso“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką