Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šunys prekybos centruose: gyvūnų lygių galimybių taisyklės laužomos?

Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nebe naujiena išvysti prekybos centruose šunų mylėtojus su savo augintiniais pašonėje. Bet kur dingsta lygybė tarp gyvūnų tokiose situacijose. Kiekvienas iš mūsų skiriame...

Nebe naujiena išvysti prekybos centruose šunų mylėtojus su savo augintiniais pašonėje. Bet kur dingsta lygybė tarp gyvūnų tokiose situacijose. Kiekvienas iš mūsų skiriame prioritetus tam tikriems naminiams gyvūnams. Šiuo metu, kalbant apie šunis, vieni renkasi didelių veislių augintinius, kitiems priimtinesni maži šuneliai, su dailiais kaspinėliais bei su galimybė juos aprengti kaip lėlytes.

Tuomet galime iškelti sau klausimą: ar šuo, kurį galime aprengti ir papuošti, turi lygesnes teises nei kitų veislių dideli šunys?

Vien todėl, kad šie šuneliai yra maži ir niekam negali įkąsti, nesuteikia pirmenybės jų šeimininkams piktnaudžiauti taisyklėmis, galiojančiomis įvairiose maitinimo įstaigose bei prekybos centruose. Pagal taisykles, galima neštis savo augintinį rankoje.

Ar šuo, kurį galime aprengti ir papuošti, turi lygesnes teises nei kitų veislių dideli šunys?

Bet pagalvokime žmogiškai. Pvz., smulki mergina ateina su savo 45 kg augintiniu iki gyvūnų prekių parduotuvės. Jai pagal taisykles reikia neštis šunį rankoje. Bet taip labai nutolstame nuo realybės, gilindamiesi tik į taisykles.

Kiekvienas šuo yra šuo, neatsižvelgiant į jo dydį. Lygios privalo būti ir gyvūnų teisės. Jei negalima vestis šuns į prekybos centrą, tai prisiminkime, jog tie maži katino dydžio augintiniai, taip pat vadinami šunimis.

Taip pat reiktų atsižvelgti į alergiškus šunims žmones bei šeimas, ateinančias su mažais vaikais. Jie galbūt bijo ne tik didelių šunų, bet ir mažųjų augintinių. Nes mažam vaikui ir mažos veislės šuo taip pat atrodo pakankamai didelis.

Jei jau įsigyjame mažos veislės šunelį, tai nenutolkime nuo taisyklių ir nesusikurkime sau kažkokių nebūtų išimčių, nes visos taisyklės sukurtos žmonių, o ne šunų labui.

Ikrauk reporterė: Gabrielė Kestenytė

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Temos Gyvūnai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt