-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Minimalizmas – už ir prieš

Erdvė, šviesa ir funkcionalumas – tai šiuolaikinis minimalistinis interjero stilius, nepaprastai populiarus pastaruoju metu. Minimalizmu žavimasi, jis vis populiaresnis kuriant interjerą, tačiau yra ir nemažai jo priešininkų, kurių nuomone, tai – puikus stilius, tačiau ne namams.
Kėdė
Kėdė / R.Vilimo BFL nuotr.
Temos: 1 Interjeras

Kuo tai ypatinga?

Svarbiausiais minimalizmo principas – apsivalymas nuo daugybės mus kasdien supančių daiktų – palikti tik būtiniausius, mielus daiktus. Jokių pompastiškų ir prabanga dvelkiančių papuošimų, nereikalingų detalių ir dulkes kaupiančių paviršių, tik keletas funkcionalių, estetiškų baldų, tarpusavyje sukuriančių harmoniją. Čia nerasite ryškių, į akis krentančių šviesos šaltinių, jie tarsi pasislepia sienų bei lubų nišose, skleisdami ramią subtilią šviesą. Interjero medžiagos – tik natūralios: medis, grublėtas lauko akmuo ir betonas, plonytė medvilnė ir šilkas. Stiklinės lentynos ir plonos aliumininės baldų konstrukcijos tik papildo lengvumo ir skaidrumo pojūtį. Spalvų gama tokia, kokios tik širdis geidžia, svarbiausia, išlaikyti vientisumą ir subtilią harmoniją. Atkeliavęs iš Japonijos, minimalizmas greitai užvaldė europiečių širdis ir tapo vienu mėgstamiausių namų dekoravimų stilių. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad sukurti tokį interjerą nepaprastai lengva, tereikia tiesiog išmesti visus nereikalingus daiktus, tačiau iš tikrųjų tokį interjerą susikurti yra pakankamai sunku. Karina Vilkauskaitė interjeras 
Kas „už“? Ir „prieš“... Viskam sava vieta 
Minimalistinis, šviesus ir erdvus interjeras, yra ramybės ir atsipalaidavimo oazė pavargusiam nuo dienos darbų ir informacijos pertekliaus žmogui. Švelnūs tonai ir subtilus dizainas neerzina akių, nuteikia ramiam ir komfortiškam poilsiui. Minimalistinis stilius tikras iššūkis klasikiniam, dažnai pernelyg apkrautam ir pompastiškam, interjerui. Viskas, kas nereikalinga, slepiasi sieninėse spintose, kruopščiai saugomas švaros ir lengvumo jausmas. 
Erdvė ir šviesa
Dažnai kuriant minimalistinį interjerą stengiamasi kuo labiau praplėsti erdvę, todėl visos nereikalingos pertvaros nugriaunamos. Rezultatas – patalpų stilistika švelniai susilieja, visi namų kambariai sudaro vieną bendrą šviesią ir harmoningą erdvę. Švaros ir lengvumo jausmą sustiprina labai mažai pridengti langai – čia jie atstoja paveikslus. 
Mažai ir gerai
Minimalizmas neleidžia dizaineriui ir meistrams remontuojant būstą palikti defektų ar nebaigtų darbų, čia viskas matoma ir pastebima. Principas „jei siena nelygi, pakabinkime ant jos paveikslą“ čia tikrai nesuveiks. Visų interjero detalių, sienų, grindų bei lubų apdaila turi būti atlikta ypač preciziškai ir kruopščiai. Išskirtinis paprastumas ir estetika – dvi pagrindinės minimalizmo populiarumo priežastys. Čia nenaudojamos greitai nusibostančios, ryškios, rėkiančios spalvos ar ypač neįprasti ir greitai iš mados išeinantys interjero sprendimai. Minimalistinio stiliaus baldai pasižymi paprastu linijinių dizainu, aštriais kampais ir grublėta apmušalų faktūra. Baldų spalvos nerėkiančios, dažniausiai pasitaiko pilkos, šviesiai mėlynos ir žemės spalvų tonai. 
Besislepianti virtuvė 
Labai efektyviai minimalistinis stilius pritaikomas virtuvių interjere. Čia pastaruoju metu vis dažniau įrengiama didžiulė sieninė spinta, už kurios durelių slepiasi visi maisto gaminimo prietaisai. Dažniausiai tokia spinta susidaro iš kelių didelių kubų, kurių durelės atsidaro vos spustelėjus jas ranka. Tokios spintos dažniausiai gaminamos iš specialiai apdorotos blizgios medžio plokštės, daug aliumininės bei nerūdijančio plieno apdailos. 
Pasikonsultuokime
Minimalistinis interjeras reikalauja puikaus mados suvokimo ir saiko jausmo, netoleruoja klaidų ir skubėjimo. Kuriant minimalistines erdves nesunku suklysti ir paversti namus niveliuota, sterilia erdve. Būtent todėl patariama pasikonsultuoti su dizaineriais ir architektais, ir tiksliai žinoti, ko patys norite. 
Sunkumai po vieną nevaikšto
Tam, kad pavieniai baldai, esantys kambariuose, suskambėtų, aplink turi būti nemažai erdvės, todėl kuriant minimalistinį interjerą neretai susiduriama su patalpos kvadratinių metrų trūkumu. Šią problemą dažniausiai padeda išspręsti pertvarų griovimas, tačiau kelių kambarių jungimas į vieną ne visada praktiškas. Be to, „prižiūrėti minimalizmą“ namuose nėra lengva, reikia nuolatos save stebėti, tausoti ir palaikyti tuštumą bei švarą. 
Kam ir už kiek
Dažnai sakoma, kad minimalistinis būstas sutvertas gyventi jaunam, naujienų nebijančiam žmogui, arba tokių žmonių porai. Psichologų nuomone, toks būstas nėra skirtas šeimai bei vaikams, kadangi jis turėtų įkūnyti daugiau šilumos ir meilės, o didelės atviros erdvės yra pernelyg šaltos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius