Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neparduodama ekologija (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Liepos 29 - rugpjūčio 2d. Vilniuje, Pavilnių regioniniame parke, jau antrus metus iš eilės įsikurs jaunimo iniciatyvinės grupės „Eko karta“ ir jos draugų „Rūpi“ organizuojama eko stovykla.

Liepos 29 - rugpjūčio 2d. Vilniuje, Pavilnių regioniniame parke jau antrus metus iš eilės įsikurs jaunimo iniciatyvinės grupės „Eko karta“ ir jos draugų „Rūpi“ organizuojama eko stovykla.

Pernai nemokama buvusi eko stovykla šiais metais įvedė originalų mokestį stovyklos dalyviams - visi, norintys dalyvauti stovykloje, turi prisidėti prie jos programos išmokydami savo bendraamžius įdomios ir turiningos veiklos. Tad stovykla tapo mokama, bet neparduodama.

Pagalba politikams ir verslininkams

Jaunimas – ta visuomenės grupė, kuri nebijo pakeisti savo turimo pseudokomforto į gyvenimo būdą, kuris, toje pačioje visuomenėje dažnai vertinamas kaip papildomų pastangų, nepatogumų ar didesnių išlaidų reikalaujantis. Kalba eina apie atsakingą gyvenimo būdą, kuomet atsakomybė prisiimama ne tik už save bet ir už aplinką bei aplinkinius. Net ir tuos, kurie atsakomybės vengia... Galima tai vadinti ekologija, galima aplinkosauga bet visų pirma - tai atsakingi sprendimai.

Stovykloje prieš galvodami, kaip perdirbti atliekas, jaunimas mąstys, kaip išvengti jų susidarymo, o jau susidariusias atliekas paversti žaliavomis. Prieš pirkdami eko ženklu pažymėtus maisto produktus stovyklos dalyviai mokysis, kaip netgi neauginantgauti švaraus ir sveiko maisto. Prieš gaudydami žuvį stovyklautojai mokysis ją paleisti ir rūpinsis, kad prieš artėjantį nerštą žuvys atplauktų į švaresnius vandenis. Atrodo tokių elementarių žinių, įgūdžių ar „matymo kampo“ dažnai pritrūksta tiems, kas šiuo metu „kuria ateitį“ – verslo ir politikos atstovams. Todėl stovyklos metu, be visų praktinių ir teorinių užsiėmimų jaunimas pasiruošęs padėti šiai visuomenės daliai mokytis priimti atsakingus sprendimus. Visos stovyklos metu bus kuriamos eko rekomendacijos verslui ir politikams, kurios bus pristatytos šių sričių atstovams stovyklos pabaigoje.

Dvigubai daugiau nei pernai

Ir laiko stovyklai, ir veiklų šiais metais dvigubai daugiau nei pernai. Stovyklos organizatoriai „Eko karta“ ir „Rūpi“ į šias penkias dienas ir būsimas nemigo naktis sudėjo visą įdomiausią savo patirtį ir žinias. Stovyklos metu laukia teorinės diskusijos sveikos, natūralios mitybos, klimato kaitos ir aplinkos taršos temomis, jaunuoliai diskutuos ar visada galima tikėti „eko etikete“ ir žais simuliacinius žaidimus, kuriuose trumpam patys virs aplinkos ministrais.

Žymiai daugiau dėmesio, stovyklos metu bus skirta praktikai ir kūrybinėms dirbtuvėms, iš kurių jaunimas išsiveš naujus įgūdžius ir idėjas. Išgyvenimo gamtoje užsiėmimai, popieriaus gamyba, valgomos kosmetikos, žaislų, foto aparatų, šviestuvų gamyba, muselinės žvejybos pamokos, Vilnelės vandens užterštumo nustatymas, maisto gamyba ant „gyvos“ ugnies, muzikos medžiuose kūrybinės dirbtuvės – tai tik dalis iš stovyklos metu vyksiančių užsiėmimų, kuriuos papildys ir visi stovyklos dalyviai, praturtindami stovyklos programą savo veiklomis.

Prisidėti gali kiekvienas

Jau antrus metus vykstanti stovykla nevyktų be idėjinių žmonių ir palaikytojų, kurių šiais metais, nors ir mažiau negu ekologiškas vertybes propaguojančių įmonių, bet pakankamai, kad stovykla vyktų sklandžiai. Stovykloje visi vadovai dirba savanoriškos veiklos pagrindais, didžioji dalis stovyklautojų – vaikai iš skirtingų Lietuvos vaikų globos namų. Tad jei turite idėjų, norite pasidalinti savo įgūdžiais, žiniomis ir patirtimi ar tiesiog norite prisidėti prie eko stovyklos organizavimo šiais ir kitais metais, rašykite culture@ozonas.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt