Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atradimas, pakeitęs dabartį: raštas

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Raštas – tai tam tikra braižomųjų ženklų sistema, leidžianti perteikti mintis, jausmus per erdvės ir laiko atstumą. Šis atradimas labai svarbus žmonijos istorijai.

Raštas – tai tam tikra braižomųjų ženklų sistema, leidžianti perteikti mintis, jausmus per erdvės ir laiko atstumą. Šis atradimas labai svarbus žmonijos istorijai.

Nuo ko viskas prasidėjo? Pirmiausia raštas buvo pradėtas naudoti Egipte. Gyventojai jį vadino hieroglifais. Egiptiečiai hieroglifais užrašinėdavo istorinius įvykius, išgyvenimus, vėliau raštas imtas naudoti norint užrašyti įstatymus, pasirašyti dokumentus, aktus, perrašyti religines knygas.

Rašras padėjo naujosioms kartoms išsaugoti praeityje sukauptą patirtį, tautų literatūros, mokslo ir kultūros laimėjimus, atkurti išnykusių kalbų ir seniausiai egzistuojančių kalbų raidos etapus. Raštas taip pat daug prisidėjo ir tebeprisideda prie žmonių abstraktaus mąstymo plėtros, mokslo ir kultūros pažangos.

Raštas žmones labai pakeitė. Nuo seniausių laikų išsilavinusiais žmonėmis buvo laikomi tie, kurie mokėjo rašyti. Iš pradžių tai buvo tik vienuoliai, vėliau atsirado mokyklos, į kurias buvo siunčiami darbui negabūs vaikai. Vaikams labai patikdavo mokytis, jie siekdavo sužinoti vis daugiau. Dabar yra žinoma daug poetų bei rašytojų, kuriuos tėvai siuntė mokytis tik dėl to, kad jie buvo silpnesnės sveikatos, negalėjo atlikti ūkio darbų.

Raštu perteikiama informacija yra labai naudinga, nes visa tai užfiksuojama popieriuje, todėl pamiršus visada galima atsiversti, iš naujo paskaityti, prisiminti. Net klausant informacijos ir ją konspektuojant, užsirašyti yra daug naudingiau, negu tik klausyti. Taip lengviau įsiminti faktus, tezes.  Nereikia informacijos klausyti iš naujo. Popieriuje užrašyti faktai lieka kitoms kartoms.

Taip pat raštas gali suartinti žmones. Būnant toli nuo savo artimo labai naudinga rašyti laiškus, SMS žinutes. Taip galima išreikšti jausmus, priminti artimui, koks jis tau brangus, kaip jį myli. Dažniausiai visi laiškai yra išsaugomi. Kaip smagu būna juos skaityti vėl ir vėl, veide atsiranda šypsena, kūną užplūsta šiluma. Kaip gera, kai sužinai, kad tavo artimajam viskas gerai. Kai kurie žmonės, neturėdami kam išsipasakoti savo jausmų, juos išlieja dienoraštyje, užrašoma viskas, kas tave slegia, pasakojami dienos įvykiai. Yra išlikę ir daug poetų dienoraščių. Vienas iš jų – Salomėjos Nėries. Jame poetė išreiškia savo džiaugsmą ir liūdesį.

Taigi dabar suprantu, kad raštas – vienas naudingiausių žmonijos išradimų. Jis mums suteikia galimybę lengviau įsiminti informaciją, perteikti jaumus, išgyvenimus. Padeda išsaugoti sukauptą patirtį, literatūrą. Todėl gerbkime raštą, stenkimės jį išsaugoti ir palikti ateinančioms kartoms.

Viktorijos Čiunkaitės III Gb klasė, KRETINGOS RAJONO DARBĖNŲ GIMNAZIJA

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt